Erkunt Servet Sorun LÜTFEN BAKIN

fotoraf0043.jpg

[size=14pt]Arkadaşlar Gecen hafta cuma Erkunt Servet 80t aldık luks degıl ve dun 26 km yol yaptık ama bı turlu gaz yedıremıyoruz ve vıtes atarken traktor duruyo kac hızda olursa olsun ve rampa asağı ınerken traktor duruyor 4,5 5 tona yakın traktor dık rampada neden bosda duruyor ve 26 kmde yolda Yarım Depo mazot yaktı sızdede varmı bole sorunlar LüTFEN YARDIMCI OLURSANIZ SEVINIRIZ
[/size]

Ynt: Erkunt Servet Sorun LÜTFEN BAKIN

bakmadık aldık ama hıc hayırlı olmadı almamız bakalım pazartesi gelcek teknık servıs inşallah sorun dewam etmez ederse bu traktorle pulluk fln cekılmez

yağni ben erkuntu kötülememk için değil sadece ben senin yerinde olsam o kadar erkunta para vericeğime 2. el temiz az kullanılmış ithal traktör alır kullanırım bakarım keyfime erkuntada aynı para vericen ithal 2. el traktöre en azından kaliteli birşeyler alırdın kullanırdın şu an türkiyede en son alıcağım traktördür erkunttur

vites değiştirirken debriyaja bastığında hemen duruyosa firenlerde sorun olabilir tutuyodur belki motoru. yama aşağı vitesi boşa attığında çift çeker motorların hepsi yavaşlar o normalde vites değiştirirken hemen duruyosa o sorun olur.

anayurtlu kardes rampa asagı durması hıc normal degıl cok cıft ceker traktore bındım ama bosda hemen durdugunu gormedım dık rampada hızlı gıderken rampa assa bosa salla hemen duruyo ve gaz hıc yemıor debrıyaja bas hemen duruyo

berat06 link=topic=40522.msg358522#msg358522 date=1299944319' Alıntı:
anayurtlu kardes rampa asagı durması hıc normal degıl cok cıft ceker traktore bındım ama bosda hemen durdugunu gormedım dık rampada hızlı gıderken rampa assa bosa salla hemen duruyo ve gaz hıc yemıor debrıyaja bas hemen duruyo

hemen duruyosa sorun vardır benim demek istediğim tek çekerler gibi hızlı gitmez boşa attığında. gaz yemiyosa motoru tutan bişey vardır şanzumandan veya büyük ihtimal frendendir. İnş sorun çözülür geçmiş olsun

boş traktor neden dursun ki acaba frenlerimi sıkıyor desem motor yeni yürürken bakmadınızmı hiç fren kovanlarında ısınma falan varmı yoksa boşta iken traktor niye dursun hayırlısı servis bakar artık nedenini bize söylersin

çok değişik sanki el freni çekik giderken debriyaja bastığı gibi durması servisin geldimi konuş belki hatalıdırda hatalı traktörü nasıl test edip satışa sunuyorlarki onuda anlamadım sorun düzelmezsede değiştirin traktörü

Traktör anlattığına şekle göre frenlerden duruyor olabilir. Arkadaşların dediği gibi frenlere bir bakın. Isınma var mı kontrol edin. Vites değiştirirken debriyaja bastığından frende sıkınca ondan yavaşlıyor ve duruyordur. Bayır aşağıda boşa attına yine frenden olabilir. Benim aklıma başka bişi gelmiyor.

arkadaslar ve bıde tek sag fren tutuyo frene basınca hemen saga cekıo motoru anayurtlu yavaslarda dık rampada duracak kadarda bı sey olacak degıldır
sorun duzelmesse gerı gondercez artık bu bole ıs yapmaz h 1-2-3-4 boguluyor tamam hızlıda bogulurda L 2-3-4 dede boguluyor traktor
ısınmaya bakmadıkda ama cok degısık bogulmaları cok oluyor

traktörünü servise göster ben kaç yıl kullandım böle bi sorun olmadı.. yolda yakıtıda okadar fazla olamaz.. şuan acemimisin biraz daha alışırsan traktöre daha verimli kullanırsın.. vites gecişleri gayet rahatttır.. böle bi sorun yaşamaman gerekli.. etrafında başka kullananlardan yardım iste tarif etsinler kullansınlar baksınlar sorun varsa servis ve bayi ile iletişime geç..

berat06 link=topic=40522.msg358529#msg358529 date=1299944864' Alıntı:
arkadaslar ve bıde tek sag fren tutuyo frene basınca hemen saga cekıo motoru anayurtlu yavaslarda dık rampada duracak kadarda bı sey olacak degıldır
sorun duzelmesse gerı gondercez artık bu bole ıs yapmaz h 1-2-3-4 boguluyor tamam hızlıda bogulurda L 2-3-4 dede boguluyor traktor
traktör sincandamı bi görüşüp test edelim bizimkide boğuluyorda okadar değil kardeş :)

berat06 link=topic=40522.msg358529#msg358529 date=1299944864' Alıntı:

erkunt servet 80t 4x4 iki yıl kullandım.. sadece 4. viteste bogulma olur.. oda cok seri oldugu için diger viteslerde bogulma olmaz.. traktörü tarlada kullandın mı hiç ?

ayrıca traktörün frenleri bile dengesişz tutuyor diyorsun nasıl o şekilde kullanıyorsun ve teslim aldın servis teslimatta bunları kontrol edip ayarlamalıydı.. ve ana vites gecişleri gayet seri ve rahat olmalı.. bunlar olmuyorsa sorun vardır servis halletmeli.. 4. vitesi cok seridir tam basarsan devrini alınca 40km/h nin ustunda surat yapıyor bu yuzden yuklu iken duz yolda ancak devirli kullanırsan kullanabilirsin.. rampada 4. vitesten düşer seri oldugu için.. ama diger viteslerde sorun yaşatmaz.. ,

tarlada 14-15 gazla cok rahat pulluk çeker.. hatta rölantide bile pullugu çeker.. ben bunu defalarca denedim..

arkadaşlar diyorsunuz motor duruyor hayret ediyorum öle bişey yok motor durmaz sizin frenleri ile ilgili probleminiz vardır frenler sıkıyor motoru muhtemelen elfrenini ve fren ayarlarını kontrol ettirin motoru frenler sıkılı iken kullanıyor olmalısınız.. daha fazla zarar vermeden traktöre ayarlatın altında zaten kendinizde ayarlayabilirsiniz..

• Beğen
Tepkiler: bbionik

ykptrkn link=topic=40522.msg358536#msg358536 date=1299945613' Alıntı:
erkuntları 2 ay önce denedim bayide aynısı bendede oldu 3 le tam gaz basıyosun tam 4 de atıcan motor duruyor,tahminim car sisteminden dolayı motor rahat akmıyor.
2 den 3 e atarkende oluyo