ayçiçegi zararlıları iş başı yapmış

Ynt: ayçiçegi zararlıları iş başı yapmış

768 link=topic=40584.msg360391#msg360391 date=1300143606' Alıntı:
yukarıda da belirttim,cruiser i birkaç yıldır kullanıyorum. sistemik etkiye sahip gayet etkili bir ilaç,çıkış sonrasında kesen o ufak kara böcekleri filan hepsini öldürüyor.tabiki ölene kadar bir iki yaprak veya bir iki kök gider.hatta zannedersem etki süresi 80 güne kadar devam ediyor. 80 gün sonra da ayçiçeğinin çiçeklenme süresine denk geliyor.ben de arı bakan biri olarak, bal arılarının esrarengiz bir şekilde kaybolmasına ve ölmesine de neden olan ilaçlardan birisi de bu olarak düşünüyorum. sizin anlayacağınız, etrafınızda arı varsa veya arıcılar geliyorsa bu ilacın kullanılması sakıncalı.(bu benim tespitim,araştırmasının yapılıp yapılmadığını bilmiyorum.)

Her ilacın etiketinde arılara ve/veya balıklara zararlı olup olmadığı yazar.

gezegen link=topic=40584.msg360285#msg360285 date=1300137120' Alıntı:
sagol arkadaş bizim burda ekim hemen hemen bitti . bizim kiler 4 yaprak oldu ama bozkurtmudur nedir bitirecek .daha hiç kurt kesmiyordu buyıl oda başladı bayer atletics diye bir ilaç kullandım yeni geldim sayılır ikindiden beri ilaçlama yaptım .yinede ekmezsek boş kalır bitkide etkin zarar hemen hemen %50 ayçiçegiçiçegi kibrit çöpü olmuş 15 torba daha aldım birkaçgün sonra tekrar ekecem tabi ilaçlayıp ekecem o ilacıda aldım topprak altı zararlıları içinmiş mocus mu ne öyle bir ismi var gidip depoya baksam .......neyse yarın yazarım adını
hasfuron argo nun

atila link=topic=40584.msg360765#msg360765 date=1300220490' Alıntı:
Aktif maddesi carbofuran olmalı. Bu ilaçlar eskiden şeker pancarında da kullanılıyordu. Kullanıcı arkadaşlar lütfen çok dikkat etsin, çünkü bunlar çok zehirli ilaçlardır.
aynen öyle carbofuran çok zehirliymiş. kuş yer diye ilk ektigimde ilaçlamadım kurt olayıda burada olmuyodu şimdi mecburen ilaçladım ektim