eurodizel ve mf 135

arkadaşlar biz 135liği yakıt ekonomisi olsun diye büyük traktörün yanında bulunduruyoruz ufak tefek ayak işlerini yapmaya yalnız 2000 altı traktörler eski teknoloji kaldı ki bizim 135 lik 71 model eurodizelde malum ince nerdeyse benzine yakın yakıtta illaki fazlalaşma olur diye düşünüyorum e fazlalaşma oluncada 135 in bi espirisi kalmıyor eski teknoloji traktörlerde euro kullananlar tecrübelerini paylaşabilirmi yakıt nasıl fazlalaşıyormu?

Ynt: eurodizel ve mf 135

Gözle görülür bir fark yok.. Aslında; prodizel diye satılan yakıtın da kırsal motorin olduğu söyleniyor.. Sadece etiket ve fiyatın değiştiğide.. İnsanda; mazota çok para verince aldığı euro mazotun iyi olduğu kanati oluşuyor o kadar..135 için mazotun çok yanması konusuda biraz ilginç..:)

Ynt: eurodizel ve mf 135

yani fazla yanması mevzusu şöyle ben gecen sene bi defaya mahsus olmak üzere 135 te euro yaktım biraz fazla gibi geldi yakıt ondan diyorum nail kardeşim dediğin gibi prodizel diye cıkan yakıt euro ile kırsal arası birşeymiş bizim po da çalışan arkadaş söyledi daha buğdaylara gübre atmaya başlamadık traktörün işide yok kar kalksın bi depo pro doldurup deneyeceğim bakalım nasıl olacak