Traktörünüz BİR depo mazotu kaç saatte tüketiyor(ayak işlerinizde)

Arkadaşlar günlük kullanımınızda romörkla kum taşıma gibi işlerinizde 1 depo mazotu kaç saatte tüketiyorsunuz.Karşılaştırma olarak 65 46 yı düşüneceğim ona göre :)

Ynt: Traktörünüz BİR depo mazotu kaç saatte tüketiyor(ayak işlerinizde)

benım kısı nadas ta saatte 5 veya 6 lıtre yakar . yolda da saatte 4 lıtrenın altına dusmez 5 ton yuk ıle . tamamen bos gezersem ne zaman mazot koydugumu unuturum :) traktorum 55 46 fıat (1986)bu verıler kırsal mazot ıcın daha eurodısel kullanmak nasıp olmadı ..

Bizde Ford 3000 var.Gösterge falan yok zuha-*-s Bir depo mazot gez gez bitmez.Arkada 2 ton yükle 20 km yolda çeyrek depodan daha az yakıyordur . Gösterge falan olmadığı için net bir cevap veremiyorum. :D

Biz 65 46yla hafif tarla işleri sonra yol işleri falan filan 32 saatte bitirdik bir depoyu bu yeni rektefiye hali yani biraz fazla yakıyordur tabiki ama dahada azalır inşallah..

efeee09 link=topic=40597.msg359926#msg359926 date=1300112242' Alıntı:
Biz 65 46yla hafif tarla işleri sonra yol işleri falan filan 32 saatte bitirdik bir depoyu bu yeni rektefiye hali yani biraz fazla yakıyordur tabiki ama dahada azalır inşallah..
traktörün deposu kaç litre,ve gücü kaç hp.<beygir..

makineyi saat olarak ölçemessin bu hidromekmiki sertzemin aktarmada içiyor boşta yakmyor hpsine göre yük takarsan gene yakmıyor agır işe koştumu sömürüyor mazotu 240
266g 4x4 68hp yolda tarlada yük taşımada sıtandart yakıyordu 2000m2 2 lt 2.5lt yoldada aynen yakıyor

daha depoyu doldurmak nasip olmadı.depo dolurup.saati not edip.bir süre sonra tekrar fullemeyince blinmez.50 tl lik mazot alıp Allaha şükrediyoruz.

Köyle çorum ' un arası yirmi kilometre gidiyorum girişte 50tl ' lik alıyorum depo yarım oluyo gelirken 3 ton yük atıyorum beş altı kilometre rampa var 2.vitese düştüğüm yerler var eve gelip ölçütügümde 3parmak yemiş oluyo

75 LT Sabah 9 dan akşam 9 a kadar nadasta sürer 60 dönüm yer sürmüş olur depo biter. Yolda kilometreye 0,5 lt yakar yükte. Buda 150 km yol gider. saatte 30 km ile gitsek 5 saat bir depo gider...

başagı sabah 8den akşam 6 ya kadar 55-60 dönüm yer sürerim deposu 82lt alıyo.ama yolda basarsam tarlada yaktıgının 2 katını yakıyo.

bizde 780 var hıc durmadan 13 saat pullukla calısıyor karadenız topragında en aqır toprak yanı bu agır toprak daha hafıf toprak falan max 13 saat mınımum 11 falan

AYHAN YARAR link=topic=40597.msg428889#msg428889 date=1311784162' Alıntı:
bende 6066 var tarlada sabah 8 den akşam 10 akadar çift sür ama yolda 20 gazı geçersen emiyor
Ben 54 c den illallah ettim o yüzden depoda küçük resmen azaldıgını görüyosun ibreden :D 65 46 var ona zaten binince hiç bastıgımı hatırlamıyorum hep yavaş :D

geçen yıl erkunt 70t çiftçeker ile yeni aldıgımızda bugdayımız vardı sabah 8buçuktan itibaren çalışmaya başladı saat akşam 9 gibi falan bi depoya yakın mazot yaktı ama motor durmadı son gaz ramork yetiştirmek için basıyoduk tarlalar uzak tı biraz bugday saman ramork ları tek araba tek araba getiriyoduk 30 saat te falandı motorda