KUBOTA M40 SERİSİNİ NEWHOLLAND TD SERİSİNE TERCİH ETMEK İÇİN NEDENLER..

Ynt: KUBOTA M40 SERİSİNİ NEWHOLLAND TD SERİSİNE TERCİH ETMEK İÇİN NEDENLER..

Özellik bakımından kısaca aklıma gelen bilgiler Kubotanın kullandığı 16 valfli motoru New Holland consept olarak çıkartığı T.5 (İTHAL) seride kullanacak. Yani Kubotanın yıllardır alt segmentte ürettiği motor teknolojisini daha yeni yeni kullanıyor.T 5000-T4000 de hi-lo var. New Holland da lift-0 matic gibi düğme ile indirip kaldırma var. New Hollandda tur açısı az Kubota da tur açısı fazla. Tip olarak New Holland yeni çıkardığı serilerde Kubotadan esinlenerek çizilmiş. Onun haricinde belirgin bir fark yok. Ha fiyat farkı var arada 24 bin liralık gibi :)

oozgurefee09 link=topic=40702.msg500871#msg500871 date=1325180049' Alıntı:
o kadar para verilen motor da nasıl liftotomatik olmaz çok çok büyük eksik
lift o matikte toşa basıyosun kalkıyor bundada bir tokat gibi dokunmayla kalkıyor kullanınca çok büyük eksiklikte değil....

• Beğen
Tepkiler: RAMİZ BALCIOĞLU

mustafagursacli link=topic=40702.msg500903#msg500903 date=1325181973' Alıntı:
lift o matikte toşa basıyosun kalkıyor bundada bir tokat gibi dokunmayla kalkıyor kullanınca çok büyük eksiklikte değil....
hidrolikle çok oynayanlar için bence eksiklik adamı sıkıyor o tokatlama işi belli zamandan sonra ama güzel motor geri kalan kısımda birde fiyatları biraz daha uygun olsa da alsak

bende bunu anlamıyorum. Yani lift o matic bir eksiklik yok. Ben tümosanda hiç kullanmadım bir eksikikte yok. İnanın lift o matic e basıyordum daha geç kalkıyodu :D

doganbey1 link=topic=40702.msg500908#msg500908 date=1325182349' Alıntı:
bende bunu anlamıyorum. Yani lift o matic bir eksiklik yok. Ben tümosanda hiç kullanmadım bir eksikikte yok. İnanın lift o matic e basıyordum daha geç kalkıyodu :D
o senin görüşün tabi doğanbey

oozgurefee09 link=topic=40702.msg500907#msg500907 date=1325182316' Alıntı:
hidrolikle çok oynayanlar için bence eksiklik adamı sıkıyor o tokatlama işi belli zamandan sonra ama güzel motor geri kalan kısımda birde fiyatları biraz daha uygun olsa da alsak
bak şimdi kubota şöyle böyle demenin bir faydası yok kubotayı test eden ve pullukta çok başarılı bir trakör olan isim vermeyecem sahipleri boşa konuşmanın yaararı yok bu motor çok güçlü ve çok seri dediler ayrıca fiyaı neye göre pahalı emsali caseden 30 bin ucuz ama erkuntun ümosanında akranı değil....

doganbey1 link=topic=40702.msg500921#msg500921 date=1325183257' Alıntı:
Mustafa agam sen gerekeni söylemişsin
Doğan bazen anlatıyoruz işin tadı kaçıyor kubotayı bir adam rampada kullanacak römorkla vites değiştirecek ve beğenmeyecek tarih yazmamıştır....

Berkay bu torka sen çok taktın sanırım. Sen Kubota kullandın mı? Kullanmadın. Kullansan böyle bir şey demezsin. Vale nikli üye Aycan abi TD 90 ın videosunu paylaştı. Kalkarken ki halini gördüm birde benim kubota ile kalkışım aklıma geldi. Güzel kardeşim sen bu motoru bir kullan hele ondan sonra ne demek istediğimi anlarsın.

kubota kullanmadım aslında sadece bilgisayarda gördüm çok beğendiğim bir traktör td serisi ile karşılaştıralamaz bile sınıf traktör , zaten alacak da değiliz çok şükür doyduk traktöre motora, her yönüyle çok güzel traktör deyip eşe dosta tavsiye edemiyorum torkun bu hali iyi değil. 260 270 nm torklu bir traktöre karşı tabiki tercihm kubota olur ama 95 hp traktörlerin içinde bir karşılaştırma yapılırsa bukadar rahat olamam

Bak kardeşim ben bir keşana gideyim tatilde senin için video çekecem eğer müsait olursam. Torkun o kadar yüksek olması önemli değil. Önemli olan o torku koruyabilmek ve ve geniş bir aralıkta onu koruyabilmektir.

peki teşekkür ederim, videoda vtes hızlarından da bahseder misin 6 vites yabancı geliyor :D nh ' da en sevmediğim şeylerden biri de vitesin langur lungur sallanması sanırım kubotada böyle br boşluk yoktur...torku nasıl göstericeğini merak etmeye başladım 6. viteste rolantide mi kalkıcaksın :D

Motorla yoldayken 4. viteste kalktım kardeşim. Süper gidiyor. 3 viteste 20-23 km/h hızı gördüm. O hızdayken frenlere yapıştın mı anında duruyo. Viteslerinde boşluk yok fakat yavaş geçirmeye kalkarsan zor geçiyo. Sert bir şekilde geçirecen öyle bir zevk yok ;D