KUBOTA M40 SERİSİNİ NEWHOLLAND TD SERİSİNE TERCİH ETMEK İÇİN NEDENLER..

04.10.2008
4,134
195

ARKADAŞLAR MALUM NEWHOLLAND TÜRKİYE PAZARINI TEKELE ALMIŞ DURUMDA NE ÇIKARSA SATIYOR MANTIGIYLA ÇİFÇİYİ ZAMAN ZAMAN BAYİLERİ MAGDURDA EDİYOR KARŞILARINDA RAKİP OLMADIGI İÇİN.. UZELİN BATMASIYLA.. ALLAHTAN EURO 3 MECBURİYETİ GELDİDE TRAKTÖRLERİNDE YENİLİKLER YAPTI.. AVRUPA NEWHOLLANDLARLA TÜRKTRAKTÖRÜN ÜRETTİĞİ NEWHOLLANDLAR ARASINDA HER YÖNDEN DAGLAR KADAR FARK OLDUGUNU GÖRMEMEK ELDE DEGİL..

MALUMUNUZ BEN UZUN BİR ARAŞTIRMA SÜRECİNDEN SONRA KUBOTA M8540 ALMAYA KARAR VERDİM.. BU ARAŞTIRMA SÜRECİNDE BAYİLERDEN ÜRETİCİLERDEN ALDIGIM BİLGİLER VE KENDİ ARAŞTIRMALARIM SONUCUNDA KUBOTA YI TERCİH ETMEM İÇİN OLUŞAN NEDENLERİ SİZLERLE PAYLAŞMAK İSTİYORUM .. PAZAR LİDERİ NEWHOLLAND OLDUGU İÇİN NEWHOLLAND TD SERİSİ İLE KARSILAŞTIRIYORUM .. KUBOTA NIN FİYATLARI NEWHOLLAND LA BİRE BİR AYNI GİBİ REKABET İÇİN ŞUAN UCUZ VERİYORLAR KUBOTALARI İTAL OLMALARINA RAGMEN...

[size=14pt]KUBOTA M8540 VE NEWHOLLAND TD85 İ KARŞILAŞTIRIYORUM[/size].
..

MOTOR OLARAK KUBOTA NIN ARTILARI:

[size=10pt]16 VALF EURO3 MOTOR[/size] (Şuan türkiyede satılan 100bg altı traktörler içinde sadece kubota da var 16valf li motorlar)
td85d de ise 8 valfli euro2 motor mevcuttu..(td90 nın teknik bilgileri henuz bilinmediginden dengi olan td85d ile karsılaştırıyorum)

sıra tipi yakıt pompası özelliği : her türlü yakıtı yakabilir kesinlikle mazot seçmez ..
td 85d de ise yıldız pompa mevcuttur euro dizel kullanılması hatta opet ten sadece yakıt alınması tembihlenir ve opetten yakıt almassanız pompa garanti dışı kalır diye servisleri tehdit eder..

Ölçülen degerlere göre kubota m8540 nın yakıt tüketimi td85d den daha az.

[size=14pt]şanzımana gelince[/size]:
kubota :

18+18 şanzımana sahip kubota 6 ileri vitesli mükemel bi şanzıman..

7 tane tarla da kkullanabileceginiz uygun vitesi var..

ayrıca Hidrolik shutle mevcut debriajsız ileri geri..

newholland td85d:
12+12 şanzımana sahip nh td85d 20yıla aşkın süredir tanıyoruz bu şanzımanı..4 ana vitesli

5 tane tarlada kullanabilinir uygun vitesi var..

mekanik levye ile ileri geri ..

[size=14pt]ön dingil ve 4x4 sistemi[/size] :

Kubota m8540: izole pinyon dişli ön aks sistemi.. yani konik dişli çamura toza karşı dayanıklı. Ve muazzam kırımı mevcut tek çeker traktörden hiç bi farkı yok.

4x4 e durmadan geçiş ve frenleme mevcut yine..

Ek olarak kubota m40 serisinde : Hidrolik diferansiyel kilidi mevcut.. ve hidrolik römork freni..

dijital gösterge paneli (traktörün hızını ve kurukmili devrini gösteren gösterge)

HİDROLİKLER ve pto :

kubota m8540 : 4100kg kaldırma kapasitesine sahip ve Elektirkli kuyruk mili kumandası mevcut bi dügme ile devreye sokup cıkarıyorsunuz...

nh td85d : 3565kg kaldırma kapasitesi mevcut.. mekanik levye ile kuyruk mili devreye sokuluyor..

[size=14pt]kabin :[/size]

kubota m8540 : deluks ergonomik kabin mevcut harika klima ve güzel döşeme mevcut..ayarlı direksiyon..

nh td85d : Daha geniş kabin burada td85 in artısı..

MANEVRA KABİLİYETLERİ :

KUBOTA M8540 : 3.8 metre
NH td85d : 4.8metre

KARIN ALTI YUKSEKLİK TD85D = 41CM M8540 =48CM

NH TD85D NİN AVANTAJI :

KİLİTLİ DEPO KAPAGI VE LİFTOMATİK

MARKA İSMİ YANİ NH VE YAYGIN SERVİS VE BAYİ AGI..

EVET ARKADAŞLAR YUKARDA SAYDIM TARAFSIZCA İKİ MARKANIN ÖZELLİKLERİNİ BEN SADECE MARKA İSMİ İÇİN TRAKTÖR ALMAM BU YÜZDEN SEÇİMİM KUBOTA M8540 OLDU..

VE EN ÖNEMLİSİ[size=10pt] JAPON MALI[/size] OLMASI.. VE AKLIMA GELMEYEN ŞUAN BİR COK ÖZELLİĞİ..

• Beğen
Tepkiler: Arnavut serdar
Ynt: KUBOTA M40 SERİSİNİ NEWHOLLAND TD SERİSİNE TERCİH ETMEK İÇİN NEDENLER..

Kubotolar güzel traktörler bu özellikleride duyunca abi daha da güzel oldu herşeyi kullanıcıya rahat bir tarla performansı yaşatmak için tasarlanmış. ok-*-s
Bilgiler için teşekkürler.

DİKKAT JAPON !!!!
BİR LAF VAR PARAN VARSA ALMAN PARAN YOKSA JAPON... COK DOGRU EGER 110BİN TL NİZ VARSA R5080 ALIRSINIZ YADA BENZER ÖZELLİKTEKİ M8540 I ALIRSINIZ 80BİN TL YE..
AVRUPADA BİLE JAPON TRAKTÖR SATIYORSA SEBEBİ VARDIR...

eline sağlık konuya tarafsız bakmışın doğru söze ne denir elazığlı arkadaş demiş elaığda servis ve bayi yok şu an malatya bakıyor ama elazığ kaliteli motor kaçırmazlar

yahya link=topic=40702.msg361754#msg361754 date=1300375210' Alıntı:
eline sağlık konuya tarafsız bakmışın doğru söze ne denir elazığlı arkadaş demiş elaığda servis ve bayi yok şu an malatya bakıyor ama elazığ kaliteli motor kaçırmazlar

bilgi için sağol ;)

eline sağlık suzuki yamaha ve honda ' dan japon kalitesini teknolojisini biliyor taktir ediyoruz. Afetten dolayı çok üzüldüm. japonya ' ya Allah yardım etsin inşallah, depremden dolayı ithalat aksayabilir

İŞ MAKİNALARI SEKTÖRÜNDE DÜNYADA LİDERLER.. HİTACHİ KOMATSU KAWASAKİ KUBOTA HYUNDAİ .. DAHA SAYAMADIGIM Bİ COK MARKA BUNLARIN HEPSİ KALİTE MARKALAR.. BAKALIM BEN GUVENDİM ALDIM BU HAFTA SONUDA TARLAYA SOKACAGIM TECRUBELERİMİ PAYLAŞIRIM SİZLERLE..

ceya023 link=topic=40702.msg362018#msg362018 date=1300394412' Alıntı:
İŞ MAKİNALARI SEKTÖRÜNDE DÜNYADA LİDERLER.. HİTACHİ KOMATSU KAWASAKİ KUBOTA HYUNDAİ .. DAHA SAYAMADIGIM Bİ COK MARKA BUNLARIN HEPSİ KALİTE MARKALAR.. BAKALIM BEN GUVENDİM ALDIM BU HAFTA SONUDA TARLAYA SOKACAGIM TECRUBELERİMİ PAYLAŞIRIM SİZLERLE..

arkadaşlar düzeltme yapayım hyundai japon degil ama hyundai iş makinları mitsubihi motorları kullanıyor yani oda japon sayılır :)

güzel bilgiler sağol yalnız koyduğun fotoğraflarada baktım sanki kalıp muadillerinden küçük acaba yanılıyormuyum bilgilendirirsen sevinirim birde arka dar mı geniş mi(yani muadillerine göre)

atacankocer23 link=topic=40702.msg362198#msg362198 date=1300449736' Alıntı:
güzel bilgiler sağol yalnız koyduğun fotoğraflarada baktım sanki kalıp muadillerinden küçük acaba yanılıyormuyum bilgilendirirsen sevinirim birde arka dar mı geniş mi(yani muadillerine göre)

traktörün kalıbı küçük degil aksine cok kalıplı görünüşü öle.. lastik ebatları tl100a ile aynı ebatlarda 34 jant ona göre hesapla..aynı şekilde jd R5000 serisi de aynı ebatlarda lastik kullanıyor..
genişliğe gelince cantları ayarlanabilir 2metre genişliği traktörün şuan 209 cm e cıkarılabilir hatta iç baglantı yapılırsa sanırım 220 e kadar genişletebiliyosun... her tekerleği 5cm daha cant göbegini ters cevirerek acabiliyorsun.. td85 yanında daha küçük kalıyor lastikleri 30 jant td85 in..

eline sağlık japonların bi hatası var satmak istememelri isteseler nhyi yok ederler :) nh kullanıcısı olarak söylüyorm
bildiğime göre td85de düğmeyle geçiyor çiftçekere.

[size=12pt]mesela newholland,erkunt,başak,jd bu tip traktörlerin hepsinin ön dingili aynı tip kataloglarında yazar ki dönüşlerde tekçekere alıp dönün tekrar çifçekere takın.. dönüşlerde çifçekerde dönmek acık tip ön dingillerde zarar verir baglantı noktalarına ..

konik dişli ön dingilde ise böle bi problem yok istediginiz gibi traktörü döndürbilirsiniz konik dişliler tekerler tam dönse bile baglantı noktalarına baskı yapmaz direk konik dişlilerle aktarıldıgı için güç bi problem teskil etmiyor katalogundada zaten böle bi ibare yok.

yeni td lerde evet dügme ile 4x4 e geçiyor.

mesela patinaj pedalı tüy gibi elektrohidrolik hafifce dokunun arka diferansiyeli kilitleyebiliyosunuz mekanik olmadıgı için kırma ihtimalıde olmaz sanırım.. bunun dışında bir cok özelliği var..

mesela klima sistemi taksilerdeki gibi tüm hava girişleri ön gögüste traktörü soguk havada kullananlar bilir en cok el ve ayaklar üşür.. sabit oturuldugu için.. kabin içinde ki bu tasarım sayesinde klimayı acar acmaz ilk elleriniz ve ayaklarınızı ısıtıyor gögste oldugu için klima kanalları..

diger traktörlerde tavanda olan klima girişleri insanın direk başına vuruyor ve benim gibi sinizüti veya migreni olan insanlar da hemen baş agrısı yapıyor.. sıcak veya soguk havanın direk baş bölgesine vurması.. ısıtma konusunda ise üstte olan hava kanallerı kabinin tümünü ısıtmadan ayakları ve elleri ısıtmıyor.

benim bu tasarım cok hoşuma gitti acıkcası hava sürkülasyonu cok iyi ve ayrıca ön cam ısıtıcısıda var sıcak havayı direk ön camada vurdurabiliyorsunuz bugulanma yapınca..

bunlarda aklıma gelen bazı artıları :)

[/size]

kubatoyu en az 2 3 yıl kullanın ondan sonra arasındaki fark çok ise o zaman istediğiniz şekilde kıyaslama veya yorum yaparsınız
td 85d de ise yıldız pompa mevcuttur euro dizel kullanılması hatta opet ten sadece yakıt alınması tembihlenir ve opetten yakıt almassanız pompa garanti dışı kalır diye servisleri tehdit eder..
new holland ın hiç bir motoru mazot secmez 7030 da yağ yakıyor burda 95 66 5060 6040 tl 100 a bu motorlardada hep yağ yakıyor

ramazanpullu link=topic=40702.msg362317#msg362317 date=1300463604' Alıntı:
kubatoyu en az 2 3 yıl kullanın ondan sonra arasındaki fark çok ise o zaman istediğiniz şekilde kıyaslama veya yorum yaparsınız

traktörleri sıfır alıyoruz ben sıfırlarına göre üzerindeki özelliklerine göre kıyaslama yaptım.. kaldiki ben adanada 2008 model kubota me9000 kullanıcısıyla görüştüm 1000 saatte traktörü şuan ve en ufak bi problem yaşamamışlar.. mesela sizin ön görünüze göre newholland her yeni modelinide 2-3 yıl kullanıp öle mi kıyaslama yapmalıyız.. bu arada neye göre karar verecegiz..
örnegin newholland t4030 yeni cıktı bu traktörü td75d ile karsılaştıramaz mıyız.. veya t5040 ı başka bi traktörle karsılaştıramaz mıyız 2-3 yıl geçmeden.. size katılmıyorum bu konuda..

ramazanpullu link=topic=40702.msg362317#msg362317 date=1300463604' Alıntı:
new holland ın hiç bir motoru mazot secmez 7030 da yağ yakıyor burda 95 66 5060 6040 tl 100 a bu motorlardada hep yağ yakıyor

Bakın daha bir hafta önce eniştem td80d aldı ve servisi ve bayisi aynen bunu söylemişler opet ten mazot kullanmassan pompa garanti dışı kalır bozulursa diye yarın resimlerini çekecegim.. traktör euro3 motor td80d yeni geldi..Ve traktörün sahipleri isyan ettiler servise nereden opet bulalım köye yakın yok dediler.. yag yakıyor olabilir sizin oradaki insanlar ama arıza verdigi zaman garanti kapsamına girecek mi??.. kubota m8540 ı bizzat newholland servisi gelip inceledi ve pompası için cok guzel istersen yarı su yarı mazot doldur yine yakar dedi çok begendi nh servisi..