Merhabalar traktör alımı için bilgi rica ediyorum...

Ynt: Merhabalar traktör alımı için bilgi rica ediyorum...

O fiyada Fiat 640 Steyr 8073 de bulabilirsiniz illa mf olması bence şart değil herkes kırmızı alıyo bende kırmızı alıyım yanlışına düşmeyin paranıza en ideal traktör hangisi ise onu alın derim.
Mf 135 3lü pulluk çekmiyor çeksede diskaro gibi yüzünden gidiyor.240 ta da çok verim alamazsınız pullukta diğer işlerde iyidir kendisi.

Römork falan yazmışsınız bunların hepsini 20 bin tl ye alamazsınız bir 240 en az 15 -16 bin lira civarı daha pahalı(16 bin - 25 bin) olanlarda var.İçinizden MF geçiyorsa bir 265s falan bakın derim temiz bulursanız alın.Yada 165 de olabilir.

illa mf olsun diosan 260g ler güzl motor fyt konusnda bilgm yok 40 yaşındaki traktörlere bakmanı önermem sonuçta artık masraflar çıkarıyor ufak da olsa en fazla 20 yaşında traktöre bak derim
ama o fyata senin kriterine uygn pk traktör yok bşka marklarda olablir dersen çok uygn traktörler var 540,55-46,65-46-8073 vs tümo fln bi bak derim

Hem kullanıcı hemde massey ferguson bayiisi olarak 260 Goldu öneririm, performans ve yakıt olarak size en idel traktördür. 2001 ila 2005 arasında üretilmiştir. Fiyatları ise 22 bin ila 26 bin arasında değişir. Eğer ki imkanınız varsa 260 gold ' dan şaşmayın derim.

Buna gücünüz yetmiyorsa eğer 255 ep veya 255 turbo ' yu düşünebilirsiniz. 255ep nin farkı ep (extra power ) turbo ' ya göre biraz daha güçlüdür. Genel olarak aynı motorlardır. Bildiğim kadarı ile yazılım la gücü artırılmışdır. Fakat 255 almayı düşünürseniz eğer ara şanzımanlı ve buçuk vitesli yani ortada 3 tane vites bulunmasına dikkat edin. 260 goldlarda bu genelde standartdır, ama ara şanzımanı olmayan da vardır onada dikkat etmenizi öneririm.

255 tlerin fiyatları ise 17 bin ila 22 bin arasında değişir. ( tabi ara şanzıman ve buçuklu olanı söylüyorum moel yılına göre)

merhaba kardesım eger pulluk felan cekeceksen yok 135 likmiş yok 240lıkmıs hıc onlara bakma yoksa sonradan pişman olursun al bı tane 165 lik al 3 13 pullugu (topragın yapısana baglı ) arka tekerlerede 1 er tane agırlık tak sok tarlaya bak keyfıne 212 motor zaten bızım ülkemizde yaygın sahibinden.com danda bakabılırsın bak kardesım uyarıyorum pulluk felan kullanacaksan yok 240 lık yok 255 lik yok ara sanzumana kanma ben bizim köyde cok şahıt oluyorum yan yana tarlalarımız 240 lıkla pulluk cekıyo adam pullugu kaldırıyo ındıyor kaldırıyo ındırıyo sureklı oyle ugrasıyor bız bı ayarda atıyoruz arkamıza bakmadan gıdıyoruz benden sana tavsıye kardesım temızınden bı 165 lık bul

Yorumlar için çok teşekkürler arkadaşlar, ibre temiz bir 165 lik ten yana doğru kayıyor 2. alternatifte 255 t yada 260g gibi görünüyor hakkımızda hayırlısı,

1- az yakacak
2-3 lü pulluğu çekecek
3-sağlam olacak

steyr ' leri gözardı etme bence, fiyatına göre güçlü motorlardır eminim 40 yaşındaki motorlardanda sağlamdır tabi yine sen bilirsin ama mf alıcaksan 200 serisi tavsiye etmem bende de 285 var temiz fiat bulsam hemen değiştircem.

blackeagle link=topic=40745.msg363841#msg363841 date=1300698751' Alıntı:
Bana sormuşsan kardeşim, Ankaradyız ama memleket kırıkkale tarla tapan orada.
tamam anladım sizin bu işe başlamanz için bikere bi 20,000tl lık ekipman lazım..bana kalırsa markayada bukadar takılma modeli yüksek tutmaya çalış eski neolursa olsun başını ağrıtır.

kardeşim bence sen yanlış düşünüyosun o arkaadas demıskı babm emeklı oldu siz adam 25 30 lıralık traktörlerden bahsedıyonuz bence hıc geregı yok bızdede var 165 lik 99 dan beri bizde sürücü hatası hariç hiç bişey daha olamdı bu gune kadar bu gune kadar 1 kere babam pulluk çekerken ön tekeri koparttı birde kışın suyu unuttuk blok degıstı yanı 2 sıde surucu hatası hiç bişey olmaz 165 liğe siz merak etmeyın zaten arkadaş kırıkkalede bende kalecikliyim bu arada arkadaş da zaten bizim köyün 10 15 km ilersinde bir ilçe var ordan alıcak sanırım traktörü o arkaşın dedıgı krıterlere en ıyı 165 lik oluyo aynı bızım gıbı 100 150 dönüm tarlası varmış çiftcinin ne kazandıgı bellı zaten ne geregı var oyle traktör almaya zaten bellıkı babasıda zevk için yapacak bunu

benbekirya link=topic=40745.msg364633#msg364633 date=1300751867' Alıntı:
kardeşim bence sen yanlış düşünüyosun o arkaadas demıskı babm emeklı oldu siz adam 25 30 lıralık traktörlerden bahsedıyonuz bence hıc geregı yok bızdede var 165 lik 99 dan beri bizde sürücü hatası hariç hiç bişey daha olamdı bu gune kadar bu gune kadar 1 kere babam pulluk çekerken ön tekeri koparttı birde kışın suyu unuttuk blok degıstı yanı 2 sıde surucu hatası hiç bişey olmaz 165 liğe siz merak etmeyın zaten arkadaş kırıkkalede bende kalecikliyim bu arada arkadaş da zaten bizim köyün 10 15 km ilersinde bir ilçe var ordan alıcak sanırım traktörü o arkaşın dedıgı krıterlere en ıyı 165 lik oluyo aynı bızım gıbı 100 150 dönüm tarlası varmış çiftcinin ne kazandıgı bellı zaten ne geregı var oyle traktör almaya zaten bellıkı babasıda zevk için yapacak bunu
işte kardeş bende onu diyorum temiz bi 165 lik bul koy köydeki kapının önüne,krıkkalede bulunur temiz 165 likler anlş-*s bende kaleciğe yakınım kardeş

benbekirya link=topic=40745.msg364714#msg364714 date=1300790481' Alıntı:
şarıklı sen çankırının neresındensın bizim köye giderken hacı koy vardır onun karsında han var ordan donup gıdırız bızım koyee
yok kardeş biz daha çok töney ve konak köylerine yakınız heleki konak köyü bize 4 km :)