Çiftçilik HayatınızDa aLDığınız En Yüksek-En Düşük weRim kaçtıR ? HeRkes Yazın..

İlk benden oLsun. En yüksek verimi 2004 yıLında almıştık. Ortalama 1 dekarda 250 kg buğday aLDık. En düşük veRimiDe 2010 yılında aLdık. 1 dekara 150 kg buğDay iLe. Herkes yazsın. Bizde Türkiyenin farLı bölgelerinin verimini öğrenmiş oLuruz ...

Ynt: Çiftçilik HayatınızDa aLDığınız En Yüksek-En Düşük weRim kaçtıR ? HeRkes Yazın..

yıl olarak hatırlayaman ama bizim dekardan normalde 300 kğ olur tabi sulanırsa yada yağmurlar zamanında yağarsa 700 kğ civarı olur.

Ynt: Çiftçilik HayatınızDa aLDığınız En Yüksek-En Düşük weRim kaçtıR ? HeRkes Yazın..

2002 yılında 105 dekar pancara tarla tuttum ektım meger bırsene once olmadık ılac kullanmıs tarla sahıbı cıkan pancar oldu yenıden yenıden ektım ama netıcede 260 ton pancar topladım en aşagı 700 ton almam gerekıyordu ıcarı suyu sunusu bunusu derken 45 mılyarda zarar etmıstım sımdı ıcar ekmıyorum pahalı ders aldık

bugdaydan 1 dölümden yani 2000 m2 den fazla sulak yerde 1 ton alırız geçen bi arkadaş dölümden 1300 aldı ikiz çeşidi bende ondan tohumluk alıp ektim bakalım .

hatayda çiftçilik yapıyoruz bugday en düşük dönume yani (1000) metre 400 en fazla 650 pamuk ekiyoruz oda 450 ile 600 arası degişiyor dönume

Bende düşünüyorum geçmiş yılları biz sulu tarım yapıyoruz benim askerden geldiğim yıllardı net hatırlamıyorum dekara 875 kgr ceyhan buğday almıştık 80 dekar yerden 70 ton mahsul çıkmıştı yağlık ayçiçeğinde 2009 yılında dekara 480 kgr verim almıştık çeşit 'advanta c70165' senenim birindede çok kurak gitmişti kimsenin mahsulü çıkmamıştı 98 yılıydı galiba yanlış hatırlamıyorsam.

buğdaydan 1 dekarda 250 de aldık 500 de aldık sılajlık mısır 1 dekar 4ton-10 ton aldık dane mısır dekarda 1ton -1.5 ton aldık pamuk 1 dekarda 250-300 kg aldık yıl hava şartı güzel oldumu verim yüksek oluyor ama şunu öğrendim büyüklerden MALINI ÖVME PAZARINI ÖV..derlermiş ok-*-s ok-*-s

tina cinsi buğday ekmiştim 3-4 yıl önce 14 dönüm tarlamdan 11.960 kg verim aldım, ve sulu tarımda değildi