kuyruk mili

arkadaşlar bende 2011 mole servet lüks var bana da biraz çabuk boğuluyo gibi geliyo başka 4 çekerde kullanmadım bilmiyom. diğerleri nasıl. birde bu kuyruk mili kolu aşağıdamı olacak yukardamı aşağı indirince ikaz lambası yanıyo

Ynt: kuyruk mili

çalıştırırken debriyaj kolunu yukarıya alıp 540-540e konumundan birisini seçtikten sonra kolu indirince çalışıyor durdurmak için kolu kaldırman yeterli ama devir seçim kolunu boşa alıp kolu tekrar indirmen gerekiyor..lamba aslında doğru durumda (çalışırken) yanıyorda okolu indirmeyincede kuyruk mili debriyajının balatası varmış galiba onu bitirir diyor servis :) yani tarla içlerinde sadece kolu indirip kaldırman yeterli işin bitiminde küçük devir vitesini boşa alıp kolu indirmelisin :)

slm arkadaşlar erkunt 70 4*4 lüks kullanıyorum kuyruk mili debriyajı solda siyah kol normalde aşağıda duracak lamba sönük mili vitese takmak için kolu kaldıracaksın lamba yanar vitese takınca kolu indireceksin makine çalışmaya başlar durdurmak için tekrar kolu kaldıracaksın mili vitesten çıkarıp kolu tekrar indireceksin kol kalkık kalırsa kuruk mili debriyaj bilyası devam döner oda senin zararına erken değişim gerektirir kuyruk mili vites kolu koltuk altındadır aşağı basarsan 540 tam yukarı kaldırırsan 540E ikisinin ortası boştadır normalde boşta durmalıdır. saygılarımla

slm erkuntların kuyruk mili ikaz lambası bence yanlış kola bağlanmış debriyaj koluna bağlamışlar kol kalkıkken yanıyor viteste olsada olmasada yanıyor kol kalkıkken kasnak bilyesi devamlı döner çabuk arızalanır kolu indirince lamba yanıyor insanda lamba yanıyor diye kolu kaldırıyor burda yanlışlık var ikaz lambasının anahtarlamasını kasnak vitesine koysalardı bu durum olmazdı vitese takınca yanardı viteste olduğunu anlardık vitesten çıkarınca sönerdi uyarı vermezdi insanların kafası karışmazdı bence bu durum düzeltilmeli
arkadaşa yeni aldığımız kısmet 55 de böyle bir durum var şimdi bunu nasıl kullanacak lamba devamlı yanacak lambanın yanması iyi bir durum değil bu yüzden lambanın anahtarlama kablolarını çıkarıp ikazı iptal etmek istiyorum ama sıfır motor alıyorsun böyle bir durum hiç hoş olmuyor
sevgili ersan beye duyrulur bu yorumu dikkate alıp değerlendirmesini varsa nedeni bizi aydınlatmassını rica ederim

anayurtlu 3105d link=topic=40774.msg363384#msg363384 date=1300644052' Alıntı:
çalıştırırken debriyaj kolunu yukarıya alıp 540-540e konumundan birisini seçtikten sonra kolu indirince çalışıyor durdurmak için kolu kaldırman yeterli ama devir seçim kolunu boşa alıp kolu tekrar indirmen gerekiyor..lamba aslında doğru durumda (çalışırken) yanıyorda okolu indirmeyincede kuyruk mili debriyajının balatası varmış galiba onu bitirir diyor servis :) yani tarla içlerinde sadece kolu indirip kaldırman yeterli işin bitiminde küçük devir vitesini boşa alıp kolu indirmelisin :)
bzm td de aynı dediğin şekilde ok-*-s