KUBOTA M8540 İLK PULLUK DENEMELERİ(10SAATE)PALU/ELAZIG

04.10.2008
4,134
195

İLK VİDEO TRAKTÖR HENÜZ 10 SAAT MALUM BAHAR OLDUGU İÇİN TOPRAK TAVINDA DERİNLİK TESTİ YAPTIM BİRAZ BU VİDEO DA.. DEVAMI GELECEK :)

KUBOTA M8540 PULLUK 4LÜ14İNÇ [PALU/ELAZIG-GÜMÜŞKAYNAK]

EVET GELDİ BU BAŞKA Bİ VİDEO ..

http://www.dailymotion.com/video/xhq7k4_kubota-m8540-pulluk-2-palu-elaziy-gumuykaynak_auto

Başka bir video daha arkadaşlar malum traktörün acemisiyiz onun için bazı acemiliklerimiz oluyor ama kubota dinlemiyor gidiyor...

kubota m8540 pulluk (henuz 10 saatteacemisiyiz)...

Ynt: KUBOTA M8540 İLK PULLUK DENEMELERİ(10SAATE)PALU/ELAZIG

efeee09 link=topic=40866.msg363657#msg363657 date=1300658081' Alıntı:
Kalın şase nasıl ayrılıyor normalinden?

3 TANE ORTA KOLA BAĞLANTI VAR ŞASİDEN.. ARTI ZATEN GÖZLE GÖRÜLÜR NORMALİNE GÖRE BAYA KALINLIKTA MAZEMESİ VE DAHA AGIR..

sami ÖZKAN link=topic=40866.msg363663#msg363663 date=1300658293' Alıntı:
güzel gidiyor güzel paylaşım fakat ben yinede ithal traktörlerin parça durumlarından endişeliyim bir civatası bile yeri geliyor bulunmuyor
dediğin doğru zaman geliyor yerlini bile bekleniyor bu bulunmazsa vay :S noo*-*- ok-*-s

sami ÖZKAN link=topic=40866.msg363663#msg363663 date=1300658293' Alıntı:
güzel gidiyor güzel paylaşım fakat ben yinede ithal traktörlerin parça durumlarından endişeliyim bir civatası bile yeri geliyor bulunmuyor
Kötü senaryo...Bu adamlar anlaşılan bu piyasayı denemek için gelmişler işler kötü giderde geri çekilirse ozaman sıkıntı çok büyük...

güzel paylaşım biraz yavaş gidiyor gibi sanki deneme içinmi bu vitesi seçtin yada şu durumda biraz pulluğu normal çift ayarında tutsan daha hızlı vites kullanılabilirmi..

anayurtlu 3105d link=topic=40866.msg363671#msg363671 date=1300658541' Alıntı:
güzel paylaşım biraz yavaş gidiyor gibi sanki deneme içinmi bu vitesi seçtin yada şu durumda biraz pulluğu normal çift ayarında tutsan daha hızlı vites kullanılabilirmi..

TRAKTÖRE COK YABANCI OLDUGUMU BELİRTEYİM ACEMİSİYİZ DOGRU AMA YAVAS GİTMİYOR ÖLE GÖRUNUYOR AMA BEN HIZ GÖSTERGESİNDE 8KM/H I GÖRDÜM AMA O KISMI ÇEKMEMİŞ KARDEŞİM.. İKİNCİ VİDEO DA 6-7KM/H İLE GİDİYORDUM MALUM DİJİTAL HIZ GÖSTERGESİ MEVCUT :) SURATTEN YANA SORUN YOK İSTEDİGİN GİBİ GİDİYOR COK DEVİRLİ TRAKTÖR.. TARLA ÇAMUR ASLINDA BİRAZ BELLİ OLMUYOR.

efeee09 link=topic=40866.msg363670#msg363670 date=1300658509' Alıntı:
Kötü senaryo...Bu adamlar anlaşılan bu piyasayı denemek için gelmişler işler kötü giderde geri çekilirse ozaman sıkıntı çok büyük...

MERAK ETMEYİN ADAMLARIN BİRYERE GİTTİGİ YOK AKSİNE DİSBİRİTÖR BİLE KOYMADAN DİREK KENDİLERİ SATIYOR SADECE SERVİS AGI YAYILSIN DİYE AGIR AGIR YAYILMA POLİTİKASI İZLİYORUŞ JAPONLAR.. AKSİNE YENİ ÜRÜNLER GELECEK DAHA BİÇER DÖVERLERİ GELİYOR .. YENİ SERİLERDE GELECEK AMA BU ADAMLAR KAR PEŞİNDE DEGİL YAVAS YAVAS PİYASAYI ELE GEÇİRMEYİ HEDEFLİYORLAR.. NORMALDE BAŞKA BİRİ GETİRSEYDİ BU TRAKTÖRLERİ 2-3 YILDA PAZAR LİDERLİGİNE OYNARDI EMİN OLUN BEN BURADA TARAFLI TARAFSIZ TUM SERVİSLERE GÖSTERDİM BAZILARI KENDİLERİ MERAKINDAN GELİP İNCELEDİ VE KİMSE Bİ KUSUR BULAMADI AKSİNE COK BEGENİLDİ.. BAKALIM GELECEGİNİ GÖRECEGİZ.. AMA BU TRAKTÖRÜ TARLADA KULLANANA KADAR BENİMDE CEKİNCELERİM VARDI AMA ARTIK YOK İSTERSE HİÇ GELMESİN GAYET İÇİM RAHAT VERDİGİM PARA HELAL :)

BİRAZ DAN YENİ VİDEO GELİYOR :) MALUM ACEMİSİYİZ TRAKTÖRÜN BİRAZ.. AT BİNİCİSİNE GÖRE KİŞNER.. HEMDE SIFIR TRAKTÖR BUNLARI GÖZ ÖNÜNE ALARAK İZLEYİN MOTOR DAHA 10 SAATTE ...

Fuarda inceledik,kabin içi çok geniş ve ferah değil bana göre ancak kolların falan dizaynı fena olmamış,ancak koltukta büyük sıkıntı var beraber incelediğimiz arkadaşlar da hemfikir.Arkaya bakarken çok sıkıntı oluyor,çok rahat normalde ama tarlada öne baktığından çok arkaya bakıyorsun.Koltuk fazla yüksek olmuş bence.Performansına gelince,fena gitmiyor toprağın ağır olduğu belli,daha tam tava gelmemiş.Bakalım zamanla göreceğiz ne yapacak KUBOTA

Canavar gibi maaşallah. Bence sürüm hızı gayet iyi ama tarla sürerken hız göstergesindeki değer aldatıcı olabilir. Çünkü hızı genelde tekerlekten ölçüyorlar, pullukla sürüm yaparken ideal sürümde bile illaki %10-15 arasında patinaj ortaya çıkıyor. Bu nedenle aslında ekranda 8 km/sa hız gösterirken gerçekte 7 km/sa hıza sahip olabilir traktör. Ama düz yolda gösterge yanıltmaz.

Tekrar hayırlı olsun.

ceya023 link=topic=40866.msg363695#msg363695 date=1300659377' Alıntı:
TRAKTÖRE COK YABANCI OLDUGUMU BELİRTEYİM ACEMİSİYİZ DOGRU AMA YAVAS GİTMİYOR ÖLE GÖRUNUYOR AMA BEN HIZ GÖSTERGESİNDE 8KM/H I GÖRDÜM AMA O KISMI ÇEKMEMİŞ KARDEŞİM.. İKİNCİ VİDEO DA 6-7KM/H İLE GİDİYORDUM MALUM DİJİTAL HIZ GÖSTERGESİ MEVCUT :) SURATTEN YANA SORUN YOK İSTEDİGİN GİBİ GİDİYOR COK DEVİRLİ TRAKTÖR.. TARLA ÇAMUR ASLINDA BİRAZ BELLİ OLMUYOR.

Çağrı link=topic=40866.msg363767#msg363767 date=1300671638' Alıntı:
Fuarda inceledik,kabin içi çok geniş ve ferah değil bana göre ancak kolların falan dizaynı fena olmamış,ancak koltukta büyük sıkıntı var beraber incelediğimiz arkadaşlar da hemfikir.Arkaya bakarken çok sıkıntı oluyor,çok rahat normalde ama tarlada öne baktığından çok arkaya bakıyorsun.Koltuk fazla yüksek olmuş bence.Performansına gelince,fena gitmiyor toprağın ağır olduğu belli,daha tam tava gelmemiş.Bakalım zamanla göreceğiz ne yapacak KUBOTA

çagrı kabini dar her guzelin bi kusuru olacak yolcu taşıyamazsın ama sürücü için gayet rahat içi.. koltukta bi sıkıntı yok koltuk yuksekliği ayarlanıyor ileri geri yukarı aşagı sırt bölümü yatıp kalkıyor ben koltukta sorun görmedim.. ayrıca teleskopik yan aynalar mevcut tarlada ayarlanırsa arkayı büyük ölçüde görebiliyorsun arkaya cok bakmaya gerek yok... ben sıkıntı yaşamadım bu konuda.

kolların dizaynı derken ? hidrolik kollarımı vites ve kontrol kollarımı.. viteste kumanda kolları elin altında hepsi sağ da kullanılışlı.sadece elift yok bunun dışında eksiği yok. arka kollar da gayet kullanışlı bi sorun yaratmadı ayarlamak çok kolay ve kancalı tip pratik bayagı..