sert zemin çekişmesinde kalın lastikmi yoksa incemi?neden?

Ynt: sert zemin çekişmesinde kalın lastikmi yoksa incemi?neden?

sert zeminde benim görüşüm ince teker sebebi lstigin taban cm metreye binen agırlık nekadar fazla olursa okadar yapışır yere
yumuşak zeminde balonteker cm metre lastik tabanı geniş oludugu için daha fazla tutunur
şumuşak zeminde ince teker çabuk gömülüyor zert zeminde motor yoruluyor
sert zeminde balon teker tutunamıyor kacırıyor tarlada daha iyi çekiyor
benim görüşlerimbunlar

geniş lastik daha iyi olur neden derseniz zeminle temas yüzeyi artar ser zemin için diye konusmus ama çiftmi surecek yukmu tasıyacak ben pulluk felan kullanmıyorum ormanda kullanıyorum traktörleri geniş lastik her kosulda daha iyi performans dedigim gibi nekadar çok temas okadar tutunma demekti.... heralde basak kullanıyor arkadas profilinde goruldugu üzere ben başak 2073 te 14-30 lastik kullanıyorum oldukça memnunm orjinelde başaklarda 13 - 36 dar yuksek lastık var ama bana yaramıyor yuksek lastık

düz zeminde en iyisi radial lastik ama dibi pazla derin olmayan çamurda ise ince lastık çünkü kalın lastik çamurun yüzeyinde kalır traktöre patinaj yaptırır ama ince yerin dibine batar çamurda daha iyi çeker.

başak 2073 nurullah link=topic=40878.msg364313#msg364313 date=1300733255' Alıntı:
geniş lastik daha iyi olur neden derseniz zeminle temas yüzeyi artar ser zemin için diye konusmus ama çiftmi surecek yukmu tasıyacak ben pulluk felan kullanmıyorum ormanda kullanıyorum traktörleri geniş lastik her kosulda daha iyi performans dedigim gibi nekadar çok temas okadar tutunma demekti....

çiftte ince llastigin yeri başkadır bide başak 2073 ün kalın lastikleri çok küçük sanırsam 14.30 oda tur sayısını azalttıgı için traktör yoldada tarladada yavaş kalıyor.

Tabikide kalın lastik iyi olur çünkü yere daha iyi oturur kaplıyacağı yer fazla olduundan kalın lastik birde traktörün arka genıslığı olursa o zaman ağırlık daha iyi biner ve traktör daha iyi çeker ben 54c ye 14-9-28 lastik kullanıyorum memnunum sizce arkadaşlar 54c ye göre iyimi bu lastik ? :)

şoyle biişey var ince lastik genişligi az oldugundan yanları yere basıyo kalın lastik e normal havasını bastıgında yanları yere basmıyo kalın lastigi az hava da kullanırsanız her zaman ustun performans gosterir