lastık boyutları

slm . başak ash kullanmaktayz orman işinde çalısıyor bu traktor. aldıgımzda arka lastıklerı balona cewırıp. 14.9.30 taktım yukseklıgınden dolayı. traktor bı karış alcaldı. dewrılme rıskı azaldı. fafat ön agırlıklar we dıngıl alcak oldugu için yere dayanıp askıya almasına sepep oluyor yanı ön lastıkler tutunamıyor oyuk izlerde. bu lastıklerı buyutup önunu braz yukseltmeyı dusunuyorm. traktorun tutunma dengesınde bı sorun olurmu. artı bu ustundekı lastıklerde goodyear dubleks ormanda hıc dayanmıyor ustelık cokta pahallı tanesıne 760 tl cektı gecen bayii. o paraya tıra lastık alıyorum ben. koca tekerlerden pahallı. :S

Ynt: lastık boyutları

apsuva link=topic=40883.msg364051#msg364051 date=1300716145' Alıntı:
bu başakların ön lastikleri küçük radial olanlar var bide ince ama heralde çap olarak daha büyük olanlar var seninki radial olan galiba..
2073ashskgk1.jpg
18876990gws.jpg
42853984r4z.jpg
çift çeker traktörde kafana göre lastik değiştiremezsin devirleri tutmazki birbirini,ama gerekli hesapları yaptırıp arkayıda büyütmek şartıyla ön tekerleri anca öle büyütürsün.yada ön diferansiyel devir ayarı yapan ustalar varmış takılan lastiğe göre ayarını yaptırmalısın :)