Ekoç lazerde

Ynt: Doğancan İzmir'de BOMBA 1 :D

doganbey1 link=topic=40912.msg364542#msg364542 date=1300743759' Alıntı:
Tesviye işinde eğer fark varsa zaten yaş toprak çıkar. Verimi ise çifçinin kabiliyetine göre değişir
Şimdi anlamadım yaş toprak derken yaş çıkar tabi güneş görmeyen toprak? ama benim kastettiğim farklı birşeydi yani dediğim toprakta biyeri yırtsan bişi olmaz.Onu nasıl kurtaracaksınız.

:D tabi la eşinip eşinip duruyo :D bende bi resim var yüklerim birazdan aradaki farkı görürsünüz :D

Bileder senin dediğin toprak toprağın ilk 20 cm sinden aşağı olan toprak. Katman daha da aşağıda. Öyle yerlerde lazerde çalışılıyoki 1.5 metre aşağı iniliyo düzlenmesi için. İşte burada da çifçinin tecrüesini konuşturması lazım. Gerek kara gübre ilaç işlemesini ona göre yapacak

Şöyle anlatayım ozaman bizimde niyetimiz var lazer tesviye yaptırmak ama tarlanın şöyle bir durumu var alt tarafta toprak durumu güzel ancak daha yüksek kalan kısımda taşlı dere karışmış çook eskiden biz o taşı temizledik ancak daha ufak bizim kayırlı dediğimiz toprak karışımı var burda ne yapılabilir.Dümdüz birbirine karıştırsak aşağıdaki güzel toprakda ölecek ama sulamada tek taraflı gideceğimize ortadan 2 ye böl oraya buraya çevir oluyor.

Bileder tut bi paletli kepçe o verimli toprağı sıyır ordan. verimsiz toprağı verimli toprağı çıkardığın yere yık. verimli toprağıda tarlanın üzerinde gezdir eşit şekilde.

Bileder 12 dekar yer için gelinmez oraya. Saat hesabı çalışılıyo saati 150-200 arası yerine göre değişir. Mazot traktör sahibine ait. Eğer 200-300 saatlik iş toplarsan gelinir.

Biliyorum ya siz kaça çalışıyorsunuz onu sordum ve de çözüm önerisi için teşekkürler yardım için.Ordan gelinmesi ekonomik olmaz çıkar biraz dahada.

Güzel paylaşım Doğancan. Sen bir daha Keşan ' a gelirmisin tabi. Altında T7060 ' mı istersin çeşit çeşit Tümocan mı istersin. Ne ararsan var. Bizde diyoz. Bu Doğancan napıyor İzmir ' de günlerdir...:D

:)Wayy Doğancan harika traktör zor işe benziyor lazer tesviye ama güzel topraklar 7060 kapa bilirsen butarafa uğrada benim mısır yerlerinide düzleyelim anlş-*s (7060 kime ait formdan birinemi)