Ekermak mı Şakalak mibzer mi?

Arkadaşlar Selam,

Yeni bir mibzer alacağım. Şakalak ve Ekermak arasında kararsız kaldım. Bu iki ürün arasında seçim yapmak istiyorum. kullananlar var mıdır? yardımlarınızı bekliyorum.
Hayırlı günler.

Ynt: Ekermak mı Şakalak mibzer mi?

bu yıl son model ekermak(20 li) ıle ekım yaptık. sahsen benım hosuma gıttı ıstenılen derınlıkte ve hıc bır problemsız ekım yaptı.. hem tav da hem kuruda ... şakalak ı da konya fuarında ınceledım . şakalak ta guzel duruyor ama calısması konusunda bırsey dıyemeyecegım .. yenı mıbzerın ne olursa olsun sımdıden hayırlı olsun :)

ekermakı hiç görmedim ama şakalak çok güzel duruyor hem yerli hem kaliteli köymak da güzel bir makina araştır derim bende azimde var gaspardoda var azim çok derin batıyor sert yerlerde gasparoda çok hassas teklemeyi güzel yaptınmı tane ile say ama yabancı marka Türkiye disbiratörlüğü bize çok yakın ama burnundan kıl aldırmıyorlar çok gıcık bir yer yani tavsiye etmem ama şakalak veya köymak düşün derim irtem zayıf arka teşkilatı karar senin :S ??*-s bils-*- anlş-*s

dediğin gibi ekermak ve şakalak arasında seçim yap bizde 20li ekermek var 96 model daha tabakları değişmedi herşeyi orgınal,şakalağa gelince ekermak a göre daha yeni bi firma galiba bizim köyde alanlar var tohum ve gübre kapasiteleri emsallerinden fazla çalışma şeklide güzel bide şakalak burgu dişli die biliyorum ekim esnasında duraklayıp tekrar yürüdüğünde boşluk bırakmıyormuş.. ekermekta yenilerinde tabakların kollarını uzatmış eskiler kısa olduğundan otlu çöplü bostan yeri gibi yerlerde çok tıkanma yapıyodu bu sorun çözülmüş yani kısacası ikiside birbirinden üstün marka şakalak biraz daha estetik :D ama biz bozkurt alacaz ;D

anayurtlu 3105d link=topic=40955.msg365466#msg365466 date=1300891163' Alıntı:
dediğin gibi ekermak ve şakalak arasında seçim yap bizde 20li ekermek var 96 model daha tabakları değişmedi herşeyi orgınal,şakalağa gelince ekermak a göre daha yeni bi firma galiba bizim köyde alanlar var tohum ve gübre kapasiteleri emsallerinden fazla çalışma şeklide güzel bide şakalak burgu dişli die biliyorum ekim esnasında duraklayıp tekrar yürüdüğünde boşluk bırakmıyormuş.. ekermekta yenilerinde tabakların kollarını uzatmış eskiler kısa olduğundan otlu çöplü bostan yeri gibi yerlerde çok tıkanma yapıyodu bu sorun çözülmüş yani kısacası ikiside birbirinden üstün marka şakalak biraz daha estetik :D ama biz bozkurt alacaz ;D
bozkurt tenekeden mibzer :D bizde de vardı bir ara hiç hoşumuza gitmemişti tez elden gitti :)

anayurtlu 3105d link=topic=40955.msg365466#msg365466 date=1300891163' Alıntı:
O kdarr yağ yakıyor Geri bozkurtt mu Alcan, Özdeken neyine yetmiyorrrsaaa :D

mehmetdemirkoparan link=topic=40955.msg371956#msg371956 date=1301861055' Alıntı:
bende şakalak 20 li almayı düşünüyordum ama kullananlara bakılırsa cayacak gibiyim hangisine bakmalıyım anlamadım
şakalağa kimse kötü demedi herkes bildiği mibzerin iyi yönlerini söledi onun için şakalak çok iyi mibzer bence al.

mehmetdemirkoparan link=topic=40955.msg371956#msg371956 date=1301861055' Alıntı:
bende şakalak 20 li almayı düşünüyordum ama kullananlara bakılırsa cayacak gibiyim hangisine bakmalıyım anlamadım
Şakalak güzel mibzer yapıyor,özellikle bu son yenilediklerinde sıkıntılara biraz çözüm bulmuşlar gibi,bizde 2009da aldık,2010da yenilendi tekrardan.Bu yenilerde sıkıntı daha az gibi,ancak tüm şakalak alacaklar için toprak tavlıyken motorun teker izlerinin geldiği yerleri kabartsın diye bir parça takıyorlar,300-400tl ek ücretle,teorik olarak gayet güzel geliyor,ancak biz ilk defa bu sene kullandık bu ayakları,yaradan çok zararı var,biraz çamur oldu mu kalıyor gitmiyor mibzer,haberi olsun alacakların.