suriyeden nasıl canlı hayvan getirebilirim?

arkadaşlar ithalat konusunda kara cahilim.bu yüzden belki biri bana yol gösterebilir die buraya bi konu açmak istedim.hayvancılık yapmak istiyorum ancak ülkemizdeki hayvan fiyatları ciddi manada gözümü korkutmakta.bu yüzden yurt dışından hayvan getirmenin yollarını aramaya başladım.acaba suriyeden halep keçisi getirmeye kalksam nası bir yol izlemem gerekir.cebime parayı koyup, suriyeye geçip,köylerden hayvan toplayıp,sınır kapısında üzerime düşen vergiyi ödeyip ülkeye giriş yapabilir miyim?bildiğim kadarıyla yurt dışına kafamıza göre para çıkartamıyoruz.daha önce bu işi yapmış birisi ya da konu hakkında bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olabilir mi?

Ynt: suriyeden nasıl canlı hayvan getirebilirim?

Ağır Abi link=topic=40968.msg365664#msg365664 date=1300903426' Alıntı:
Yerli malı türkün malı herkes onu KULLANMAMALI bizler allha şükür iliği kemiği dondrduk azda suriyedeki çiftçiler kazansın
yerli üreticilerimiz insaflı olsa da ithalatla hiç uğraşmadan onlardan alsak :) burda iyi bi koyunun fiyatı 1000 liraya dayandı.keçi desen 800 falan :) devletin bir an önce yurt dışından damızlık hayvan getirmesi lazım...

keykubat link=topic=40968.msg365677#msg365677 date=1300904415' Alıntı:
hayvancılığa bi darbe sen vurmak istersen hiç durma.
hoppalaaaaaaaa...ithalata bu kadar önyargılı olma be arkadaş.ben kesim için hayvan getirme derdinde değilim.yetiştirmek için üretmek için istiyorum.ayrıca yurt dışından ucuz yem getirseler fena mı olur.yerli yem üreticileri işin cılkını çıkarmadı mı sence?

sunanksi link=topic=40968.msg365689#msg365689 date=1300905789' Alıntı:
hoppalaaaaaaaa...ithalata bu kadar önyargılı olma be arkadaş.ben kesim için hayvan getirme derdinde değilim.yetiştirmek için üretmek için istiyorum.ayrıca yurt dışından ucuz yem getirseler fena mı olur.yerli yem üreticileri işin cılkını çıkarmadı mı sence?
yem konusunda haklısın doğruya doğru.

Sen uğraşırsın, tüm bürokratik işlemleri halledersin falan; bu iş bi patlar..:)
Sonra şu sözü söylersin; ' Suriyeden ilk keçiyi ben getirdim, geliş o geliş patladı gitti..:D '

Arkadaşlar dışardan mal getirmek çok riskli bence Aksarayda Yapılcan tarım getirdi Amerikadan angus ve holstayn dişi damızlık düveler dün abilerle konuştum 17 hayvan kaybetmişler adamlar bizim doğa çevre şartlarına ayak uyduramıyorlar diyorlar analattıklarına göre çokta sıkıntı çekilmekteymiş .