Agromet 355 1977 model

35501.JPG

35502.JPG

35503.JPG

35505.JPG

35504.JPG

[size=13pt] iste bu motorun resımlerını 2 yıldır arıyordum sonunda dun buldum bızdede varmıstı bundan 1977 de almıs dedemler motor daha bı kac gunlukken köpekler icın domuz getırmeye gıdıyorlarmıstı tabı bı motora 8 kısı bınersen olacagı o neyse bırı yanlıslıkla padınaj pedalına basıyor gerısı molum 3 ölü dedemde dagıl agromet 2 parca yanı kotu bı olay.... gelelım motora sımdıı bırcok motora tas cıkartırdı dıo babam cekıs falan sahane hala hastası [/size]

Ynt: Agromet 355 1977 model

DEDEMGILNDE VAR DI BUN DAN IYI HATIRLIYORUM COK GUZEL BIR TRAK EN ONEMLI OZELLIKERDEN BIRISI KENDI UZERINDE HAVA KOMPROSORU VARDI MOTRUN UCUNDA EGR YOLDA KALIRSAN LASTIKTEN DOLAYI HIZIR GIBI YETISIR oksa-* AMA DEDEMGILIN KI ESKIDI YATAK SARDI AMA COK GUZEL BIR TRAKTORDU

Bizim köyden bir amca almıştı . Eski olduğu için frenlerinden randıman alamadı . Yeğeni adam etmek için çok para döktü . Sonunda bizim Merzifon ' da birine satıp kurtuldular. Size bu traktörle ilgili bir anımı anlatayım ; bir akşam bizim Fiat 450 ile tarladan dönerken Agromet i tarlada gördük. patoza koşmuşlar çevirip duruyorlar. amcam sordu nasıl çalışması diye, abi dedi ki koltuğun altındaki şanzımanı indirme kolunu indirdim vitesi de 5 e taktım anca çevirdi patozu. o gün ne gülmüştük . ;D boş ağırlığı 3,5 ton zuha-*-s 2-3 bin ytl ye gidiyor .

söz konusu traktörun 640 la uzaktan yakından alakası yoktur romanya malı ursuzun kapanan polonya fabrikasında yapmış olduğu agromet adı altında ithalı yapılan tutulmayıp daha sonrasında üretimden kaldırılan ilk ve tek modelidir aşırı ağır olup frenleri havalıdır

polonya mılı bu traktor duz 2 yle cıft suruyo bakımları tam öle dandık durduğuna bakmayın geçen sene buna musterı olduk gıttık baktık husen çakıra 5000 tl ıstıo komparosor felanda var yanlıs hatırlamıyosam 77 hp veya 80 hp olması lazım

xdragonx link=topic=4714.msg68305#msg68305 date=1219549713' Alıntı:
söz konusu traktörun 640 la uzaktan yakından alakası yoktur romanya malı ursuzun kapanan polonya fabrikasında yapmış olduğu agromet adı altında ithalı yapılan tutulmayıp daha sonrasında üretimden kaldırılan ilk ve tek modelidir aşırı ağır olup frenleri havalıdır
frenleri havalımı_????????

frenleri havalı degil hidroliktir..üstünde hava kompresörü var..frenleri bir türlü randıman tutmaması dolayısıyla traktör kullanmayı frensiz olarak ögrenmis birisiyim...

arkadaslar ben dene var 20 senedir yatıyor ortaklar nedeniyle babamlar birakmış yatıyor bazı seylerini cocuklar garaca girip sökmüş ama zamanında güzelmotormuş halen yatıyor cok temiz ama