ÇAMURDA 18.4-30 LASTİK Mİ, 14,9-38 LASTİK Mİ DAHA İYİ ÇEKİŞ VE PERFORMANS VERİR?

Ynt: ÇAMURDA 18.4-30 LASTİK Mİ, 14,9-38 LASTİK Mİ DAHA İYİ ÇEKİŞ VE PERFORMANS VERİR?

Lastik ebatlarını bilmem ama yapacağın işe göre değişir. Balon lastik çamurda, çamur topladığı zaman batar. Motoru bayıltır ve iş yapamaz.İnce lastik çok çamur tutmaz ama çabuk toprağı eşer. Eğer bilgin kabiliyetin varsa ince tekerin biraz üstü büyüklükte bir lastik al ve yoluna devam et.

Ynt: ÇAMURDA 18.4-30 LASTİK Mİ, 14,9-38 LASTİK Mİ DAHA İYİ ÇEKİŞ VE PERFORMANS VERİR?

doganbey1 link=topic=41038.msg366633#msg366633 date=1301061811' Alıntı:
Lastik ebatlarını bilmem ama yapacağın işe göre değişir. Balon lastik çamurda, çamur topladığı zaman batar. Motoru bayıltır ve iş yapamaz.İnce lastik çok çamur tutmaz ama çabuk toprağı eşer. Eğer bilgin kabiliyetin varsa ince tekerin biraz üstü büyüklükte bir lastik al ve yoluna devam et.
Aklımda kalıplaşan büyük traktör kocaman kalın lastikli, küçük traktör küçük ince lastikli olur diye yargı var. td85 almayı düşünüyorum. son zamanlarda büyük ince lastik çok tutuldu. yakın tanıdığım da yok ince lastik ve kalın lastik i aynı tarlada deneme yapmak için. karış-*-s ikisini de kullanan birinden yardım istiyorum.

DqN 58 link=topic=41038.msg366660#msg366660 date=1301066336' Alıntı:
İnce lastik çamurun dibine doğru gitmeye çalışır dewamlı batar balon üstte kalır
Evet katılıyorum kalın lastik iyidir ama çokta kalın olmıycak :D *098*- güçç*-*

kalın lastik bi yere kadar iyidir arkadaşlar. Sardıktan sonra çamuru nasıl çıkaracaksın o motoru sorarım :Dama ince tekerde motor yara yara gider. Tabiki bi yerde ince tekerde tıkanır kalır :D burda şöförün ustalığı önemlidir. Ama bana kalsa ne balon olsun ne ince ikisinin ortası lastikler var

aynen dediğine katılyorm ince lastik yara yara gider ama ama fazlada pati çektirmeden çıkmaya bakcn yoksa yer altına gider :D

balon lastik kolay kolay patinaj etmez ondan dolayıı kolay kolay camurda kalmaz bizim motordada 18,4 30 lastik var yeri iyi tutar ama motor patinaj etmedigi için daha cabuk bayılacaktır...