En iyi akü hangisidir sizce ??

Biz mutlu kullandık hemen bozuldu. şimdi inci aldık bakacaz. Benim en iyi bildiğim akü HITACHI. amcamlar japonyadan işbora alnca üstünde gelmiş. 10 yıl kullanmışlar

Ynt: En iyi akü hangisidir sizce ??

mutlu nun ismiyle müsemma bir akü olduğuna inanıyorum. arabada 10 yılı aşkındır kullanıyoruz hiç sıkıntı çıkarmadı. arabada fazla iş yükü olmadığı için uzun ömürlü oluyor. traktörde yigitinki vardı marş basımlarında sorun olmaya başladı daha 3 yaşında. mutlunun ağır hizmet tipi aküsüyley değiştirdim.
yeni traktörlerde donanım fazla böyle olunca büyük ve ağır hizmet tipi akü kullanılmalı.

incesu85 link=topic=41055.msg366893#msg366893 date=1301081665' Alıntı:
mutlu nun ismiyle müsemma bir akü olduğuna inanıyorum. arabada 10 yılı aşkındır kullanıyoruz hiç sıkıntı çıkarmadı. arabada fazla iş yükü olmadığı için uzun ömürlü oluyor. traktörde yigitinki vardı marş basımlarında sorun olmaya başladı daha 3 yaşında. mutlunun ağır hizmet tipi aküsüyley değiştirdim.
yeni traktörlerde donanım fazla böyle olunca büyük ve ağır hizmet tipi akü kullanılmalı.
bende nissana aldım 3aygitti mutlu neyseki garanti varda degiştiler ama traktördeki fabrikadan üstünde 9 yıl gitti

arkadaşlar ortalama bi akü 5 sene gidiyor.bence çok da para vermemek lazım aküye.uygun bişey alıp kullanmak en iyisi...pahalı bi akü alıp bozulduğu zaman can sıkıcı olabiliyor...bence en iyisi varta...

mutlu akü arabada 11 yıl gitti.traktörde de ortalama 5-6 yıl gidiyor. tabiki bu konu elektrik tesisatlarınızın ve marş dinamolarınızın bakımlı olmasıylada ilgili.

1530 biçere inci almıştık hemde 105 amp arsıra basıyorum 6 silindir koca motoru tır derdemez çalıştırıyor buyaz tümoya mutlu 105 aldım kışın burnumdan getirdi hemde 3 piston

arkadaşlar,akü,genelde sıfır araba ve traktörlerde uzun ömürlü 0lur,peki neden ?çünkü yeni vasıtalarda akü yıpranmıy0r ,herşey yeni... bu kullandğmız aküyü,5 sene s0nra aynı vasıtada kullanamayız,artık o vasıtanın m0t0r perf0rmansı haliyle düşmüştür,dolayısıyla aküye çok iş düşer ve ömrü kısalır :)

• Beğen
Tepkiler: mcelik