xxxx arkadaşlar mimzerde özdöken düşünüyorum nsl

Ynt: xxxx arkadaşlar mimzerde özdöken düşünüyorum nsl

bn bı esmak kullanıcısı olarak tavsıye edıyorum bnd tumo 85 80 var esmak 17 ayak kullanıyorum gercekten kucuk gelıo yerlr arazı bozuk olmasına ragmen 3.1 vıtesten asagı dusmuyorum daha byugunu dsunuyorum yanlız esmak alcm ekımı super tarla yesıllenmeye baslayınca ınsan baktıkca doyamıyo tavsıyemdr yanlız bı lafım olsun....yerlerın tarlalarının tavları guzel deılse veya olmuyorsa esmak aklının ucundan gecmesın camur yerde veya agır tavlı yerde adım atamazsın bılmıs ol....

Özdeken güzel mibzer eskiden çok kullandık ama 85_80 DTKK arkadaşında dediği gibi kişisel fikirler önemli nede olsa herşeyi kullanan daha iyi bilir.

ben özdöken 20 li kullanıyorum çok memunum tavsiye ederim hem kullanışlı hem sağlam hemde gübre ve tohumu ayrı ayrı ekiyor bizim oralarda şakalak ve özdöken çok yaygın ama illaki özdöken

merhaba
14 lü özdökeni ikisene önce desdekleme kullanarak aldım ve memnunum özellikle gübre ve tohumu atrı atması verime etkisi oluyor.

özdöken tohum ve gübre sandığı çık kullanışlı içinde hiç tohum gübre kalmayacak şekilde yapmışlar.Benim mibzer şakalak değiştirisem kesinlikle özdöken.

Özdökene bir türlü benim içim ısınmadı sevemedim ama yeni mibzerleri gerçekten güzel olmuş çalışması nasıldır bilmem ama depoları çok güzel içinde hiç tohum güvre kalmayacak şekilde tasarlanmış bizde de şakalak var ekimi gayet güzel ama siz özdöken düşünüyorsunuz galiba şimdiden ne alırsanız hayırlı olsun

Tane sayısı bile önemli olan çok pahalı tohumları (hibrit tohumlar)milimetrik ekmek için pnömatik mibzer öneririm. Ama iri, orta, küçük tohumları tek makina ile ekmek için universal mibzer alacaksınız. Böylece fasulye,nohut, buğday, soğan gibi farklı büyüklükteki tohumları tek makina ile ekebilirsiniz. Ayaklar balta ayak olmalı ve tohumla gübre yanyana düşmemelidir. Böyle olursa gübre tohumu yakar. Ayak sayısını ihtiyaca göre düşünün. Markaya gelince; fuarlarda inceleyip kalitelerini karşılaştırın.Fiatlarını karşılaştırın.Çok uygun fiata çok güzel makina alabilirsiniz.