Gaspardo Pinokyo hakkında bilgi?

Ynt: gaspardo pinokyo hakkında bilgilerimizi paylaşalım.

GÜRKAN link=topic=41104.msg621711#msg621711 date=1345032121' Alıntı:
bayi fiyatı benim söylediğim. daha az önce ugradım. nakit alınmış makinalar. daya yeni bir ürün oldugu için nakitte güzellik yapmışlar. 4-5 tane var. 2 hafta sonra çorlu tarım fuarında hepsi kapış kapış gidecek.
yannız $u biraz canımı sıktı makinayı denemek istiyorum dedim öyle bi olayımız yok bizim dediler .. ancak örnek vereyim doğsan eylül ayında makinayı ayagıma kadar getirip deneticek onlarda corlu fuarına makina yeti$tirdikleri icin $u an icin olmaz dediler .. bi ürünü özelliklede yeni bi ürünü satmak istiyosan ciftcinin kafasında soru i$aretlerini gidereceksin .. o yüzden tercihim doğsandan yana olacak .. yakla$ımlarından dolayı .. bu bayiisiyle ilgili bi durum değil türkaysanın direk kendisiyle ilgili bi durum ..

Merhaba , benim tavsiyem iş makinasına böyle ciddi bir yatırım yapıcaksanız acele etmeyin biraz zaman ayırıp piyasadaki bütün ürünleri karşılaştırın , bunun en kolay yolu fuarlar ama daha önemlisi çevrenizdeki tanıdık tanımadık bu tip aletleri kullanan insanların tecrübelerinden oluşacak yorumlar.

bu alette dikkat etmeniz gereken başlıca konular:

1. ayakları tek saçamı bağlamış çift saçamı ! (dayanıklılık ve toplam ağırlığı birebir etkiler)
2. kare profil , boru , lama et kalınlıkları ! (dayanıklılık ve toplam ağırlığı birebir etkiler)
3. merdane hidrolik kaldırmalı mı manuel mi ! (hidrolik sistemin maliyeti fiyatı etkiler )
4. uç demirleri seneye eriyecek yenilerini isteyince birim fiyatı (kimsenin sizi kazıklamasına izin vermeyin , 5 kg uç demiri 100 - 150 tl ye satılıyor.)

fiyatı en son konuşun , bu aleti uzun yıllar kullanacaksanız 300-500 liranın hesabını yapmayın sonuçta bunlar iş makinası.

Doğsan Tarım Makinaları

Doğsan link=topic=41104.msg621717#msg621717 date=1345035210' Alıntı:
Merhaba , benim tavsiyem iş makinasına böyle ciddi bir yatırım yapıcaksanız acele etmeyin biraz zaman ayırıp piyasadaki bütün ürünleri karşılaştırın , bunun en kolay yolu fuarlar ama daha önemlisi çevrenizdeki tanıdık tanımadık bu tip aletleri kullanan insanların tecrübelerinden oluşacak yorumlar.

bu alette dikkat etmeniz gereken başlıca konular:

1. ayakları tek saçamı bağlamış çift saçamı ! (dayanıklılık ve toplam ağırlığı birebir etkiler)
2. kare profil , boru , lama et kalınlıkları ! (dayanıklılık ve toplam ağırlığı birebir etkiler)
3. merdane hidrolik kaldırmalı mı manuel mi ! (hidrolik sistemin maliyeti fiyatı etkiler )
4. uç demirleri seneye eriyecek yenilerini isteyince birim fiyatı (kimsenin sizi kazıklamasına izin vermeyin , 5 kg uç demiri 100 - 150 tl ye satılıyor.)

fiyatı en son konuşun , bu aleti uzun yıllar kullanacaksanız 300-500 liranın hesabını yapmayın sonuçta bunlar iş makinası.

Doğsan Tarım Makinaları
Öyle olduktan sonra ben her toprak işleme aletini lemken alayım o zaman. Sonrada kapıya kilit vuralım. Sonuç olarak batmış oluruz.

Türkaysan ' ın üretmiş olduğu alette benim görmüş olduğum bazı eksikler var. Misal ayakların sigortaları gördüğüm kadarıyla yatay olarak konumlandırılmış. Diğer markalarda bunu dikey yapıyorlar. Koptuğu zaman kolay çıkması için. Bildiğimiz çizellerde de sigortalar yatay olarak. Sigortalar ayaklar taşa çarpınca yamuluyor ve sökmesi çok problem oluyor. O yüzden dikey olması bence daha iyi. Doğsan ve Çekiçkesen ' de bunun dikey olması benim hoşuma gittiydi. Normal çizellerde de bunu tek yapan şuan için Özdöken yapıyor. Sigorta dışında birde Türkaysan ' ın merdaneyi kaldıran piston sistemi benim hoşuma gitmedi. Merdane yukarı kalkınca piston aşağı doğru uzuyor. Buda benim görebildiğim kadarıyla merdanesiz sürmek istenildiğinde patlatmayı sonuna kadar salmada problem çıkaracak gibi duruyor. Diğer markaları eleştirmek gerekirse Doğsan ' ın fiyatı bana fazla geldi. Çekiçkesen ' in demo makinasını Çorlu ' da incelemiştim. Baya güzeldi. Ayrıca fiyatıda 10.000 TL civarı olacak denilmişti. Şuan nasıl bilemiyorum. Hepsini fuarda ayrıntılı incelemek gerek diye düşünüyorum. Bizde 13 ' lü çizel düşünüyorduk. Ama belki pinokyoya kayabiliriz. Fiyat ve donanım olarak karşılaştırıp en uygunu seçmekte fayda var.