KUBOTA M8540,NH TD80D PLUS (2011 EURO3)

04.10.2008
4,134
195

[size=14pt]TRAKTÖRLERİN ÇALIŞMA SAATLERİ AYNI İKİSİDE 20 SAAT CİVARINDA.. TD80D EURO3 MOTOR PLUS SERİSİ..
KUBOTA BİZİM TD80D YAKIN AKRABAMIZIN. TD80D =83BG GÜÇÜNDE.. KUBOTA M8540 =85.5 BG GÜÇÜNDEDİR.

ARTIK KIYASLAMAYI SİZE BIRAKIYORUM :)
[/size]

kubota m8540

TD80D PLUS EURO3 MOTOR..

Ynt: KUBOTA M8540,NH TD80D PLUS (2011 EURO3)

zaman gösterir biz ne desek boş bir civatası kırılsa td ninkini bakkalda bulabilirsin kubotayı bulamazsın birde tusunami vurduki hele hiç bulamazsın parçalar çamurun içinde kalmıştır :S slk-*-s

arkadaşlar burada tasarımlarını ve kalitesini karsılaştırabilirsiniz.. td90 ile td80 arasında sadece lastik ebat ve ön agırlık farkı var diye biliyorum.. bu acıdan kubota ve td serisinin görünümü tasarımı kalitesi dıştan görünüşünü yorumlayabilirsiniz her yoruma saygılıyız.. zevkler tartışılmaz.. td80d eniştemin oda yeni aldı euro3 motor lu..

tarlada denemeye gelince td80d zaten kubota m8540 ı rakip olarak görmüyor kabul ediyor sahipleri kubota nın üstünlügünü onun için bi iddalaşma olmadı. bir gun rast gelirse aynı tarlada arka arkaya gireriz hata.. td80d nin sahibide kubota yı cok begeniyordu ama onlar yeni marka diye cekindiler gidip td spariş verdiler bizde kubota ikisi aynı hafta içinde köye girdi çalışma saatleride aynı..
ama kubota cok seri traktör td80 degilde td90d ile girseydik daha guzel olurdu tarlaya..

td80d yi bu hafta denedi sahibi 3ün 1 ile 4lü 12inç pullugu çekiyor muş guzel ama 2nin 4 ü ile çekmemiş bogulmuş dedi..

sami ÖZKAN link=topic=41172.msg368550#msg368550 date=1301394012' Alıntı:
zaman gösterir biz ne desek boş bir civatası kırılsa td ninkini bakkalda bulabilirsin kubotayı bulamazsın birde tusunami vurduki hele hiç bulamazsın parçalar çamurun içinde kalmıştır :S slk-*-s

daha öncede böle bi yorumunu yanıtlamıştım ! kubota fabrikası osaka şehrin de.. yani deprem ve tusunami den etkilenmeyen kısımda japonyanın bi hasar veya bi kayıp yok kubota fabrikasında üretime devam ediyorlar.. yedek parçalarının hepsi istanbulda mevcut kargo ile bir gün mesafe de... kaldıki yedek parçaya ihtiyac duyacagınıda sanmıyorum gayet sağlam ve kaliteli traktörler öyle kopacak kırılacak nazik bir yeri yok.. adanada 2008 model me9000 kullanıcısı henuz bir civatasını değiştirmemiş 1000 küsür saati geçmiş traktör bizzat görüştüm sahibiyle..

kubota fabrikasının oldugu şehirle tusunaminin vurdugu şehirlere haritadan birde bakarsanız anlaşılır umarım :

Güzel paylaşım. Kubota TD ' nin yanında çok karizma durmuş. Daha kalıplı ve güçlü hissi veriyor. Tasarımıda zaten modern hatlara sahip. TD ' nin tasarım açısından gelişmesi gerekirdi diye düşünüyorum. Ama hâla aynı şekilde devam ediyorlar. Suç birazda bizim çiftçimizde bir taneside demiyorki bizde konfor istiyoruz, bizde teknoloji istiyoruz. O kadar para veriyorlar. İsteklerini bildirmiyorlar. Adamlarda nasılsa satılıyor diye pek bir yenilik yapmıyorlar. Euro 3 motoruda kanun çıkmasa belkide daha pek görme imkanımız olmayacaktı. Yurt dışındaki firmalar artık Tier 3 ' ü bitirdi. Tier 4 ' e geçtiler. Hatta seneye AXION 900 serisi traktörlerdeki en son teknoloji motor olan Tier4i ile piyasaya sunulcak. Bizim firmalarımızda Euro3 koyduk deyip çok yeni birşey gibi lanse ediyorlar. Common rail, SCR, EGR, Tier4 böyle şeyler koysalar içim yanmayacak. Çiftçilermiz kendileride kullandıkları markalara sitem etmiyorlar, hemde sitem ettirmiyorlar. Azcık bir eleştiri yapan oldumu. Hemen bak yenilik yaptılar, onu yaptılar deyip savunmaya geçiyorlar. Halbuki yenilik olarak birşey olduğu yok. Ama bunu kendileride bilmelerine rağmen eleştiri yapılmasını istemiyorlar. Böyle oluncada biz daha çok geriden takip ederiz diye düşünüyorum. Bu benim nacizane fikrim. Hep bir renge bağlı kalmamak lâzım. Azcık teknolojiyi takip etmek gerek.

yavuz neyini kıyaslayacan bunların 2sininde bir birilerine byg leri yakın girin tarlaya takın pulluları at vidyoyu buyrun kıyaslayın de:):)

alipasalierkan link=topic=41172.msg368564#msg368564 date=1301397409' Alıntı:
Güzel paylaşım. Kubota TD ' nin yanında çok karizma durmuş. Daha kalıplı ve güçlü hissi veriyor. Tasarımıda zaten modern hatlara sahip. TD ' nin tasarım açısından gelişmesi gerekirdi diye düşünüyorum. Ama hâla aynı şekilde devam ediyorlar. Suç birazda bizim çiftçimizde bir taneside demiyorki bizde konfor istiyoruz, bizde teknoloji istiyoruz. O kadar para veriyorlar. İsteklerini bildirmiyorlar. Adamlarda nasılsa satılıyor diye pek bir yenilik yapmıyorlar. Euro 3 motoruda kanun çıkmasa belkide daha pek görme imkanımız olmayacaktı. Yurt dışındaki firmalar artık Tier 3 ' ü bitirdi. Tier 4 ' e geçtiler. Hatta seneye AXION 900 serisi traktörlerdeki en son teknoloji motor olan Tier4i ile piyasaya sunulcak. Bizim firmalarımızda Euro3 koyduk deyip çok yeni birşey gibi lanse ediyorlar. Common rail, SCR, EGR, Tier4 böyle şeyler koysalar içim yanmayacak. Çiftçilermiz kendileride kullandıkları markalara sitem etmiyorlar, hemde sitem ettirmiyorlar. Azcık bir eleştiri yapan oldumu. Hemen bak yenilik yaptılar, onu yaptılar deyip savunmaya geçiyorlar. Halbuki yenilik olarak birşey olduğu yok. Ama bunu kendileride bilmelerine rağmen eleştiri yapılmasını istemiyorlar. Böyle oluncada biz daha çok geriden takip ederiz diye düşünüyorum. Bu benim nacizane fikrim. Hep bir renge bağlı kalmamak lâzım. Azcık teknolojiyi takip etmek gerek.
arkadaşa katılıyorum güzel sözler.çok yerinde eleştiri yapmıssın.bugün same 60 beyir gücündeki bir motorda 4wd sinde ön fren sistemi varken newholland 65 ttt veye td vye 65-56 derisinde yok .çok zormu bunları yapmak.tşk

karsılastırmak gerekırse biri 3 sılındır biri 4 sılındır.tarlardakı performanslarını görmedıgımız ıcın sadece sekıl ustunden yorum yapabılırız.buna göre kubato daha kalıplı duruyor.yeni tasarım yeni hatlar daha modern.td serisi cıktı cıkalı aynı tasarımında.artık deısmesı lasım bı td kullanıcısı olarak söylüyorum.bi t4000 t5000 e yakın bıseyler yapmaları lasımdı ama malesef aynen dewam.ama ithal traktör olarak t5040 la karsılastırma olsa bide tarla performanslarını görsek tadından yenmez :)

ceya023 link=topic=41172.msg368552#msg368552 date=1301394522' Alıntı:
arkadaşlar burada tasarımlarını ve kalitesini karsılaştırabilirsiniz.. td90 ile td80 arasında sadece lastik ebat ve ön agırlık farkı var diye biliyorum.. bu acıdan kubota ve td serisinin görünümü tasarımı kalitesi dıştan görünüşünü yorumlayabilirsiniz her yoruma saygılıyız.. zevkler tartışılmaz.. td80d eniştemin oda yeni aldı euro3 motor lu..

tarlada denemeye gelince td80d zaten kubota m8540 ı rakip olarak görmüyor kabul ediyor sahipleri kubota nın üstünlügünü onun için bi iddalaşma olmadı. bir gun rast gelirse aynı tarlada arka arkaya gireriz hata.. td80d nin sahibide kubota yı cok begeniyordu ama onlar yeni marka diye cekindiler gidip td spariş verdiler bizde kubota ikisi aynı hafta içinde köye girdi çalışma saatleride aynı..
ama kubota cok seri traktör td80 degilde td90d ile girseydik daha guzel olurdu tarlaya..

td80d yi bu hafta denedi sahibi 3ün 1 ile 4lü 12inç pullugu çekiyor muş guzel ama 2nin 4 ü ile çekmemiş bogulmuş dedi..
kardes vıtese aldanma new holland ın 3 1 i ,,2 4 le 2 3 un arasında bı vıtes en ıyı tarlada bellı olur o...saygılar noo-*-s

güzel paylaşım Yavuz eline sağlık.Japonya yı deprem vurdu, ardından Tusunami bazı bölgelerinde
gıda sıkıntısı yaşandı tüm bunlar yetmemiş gibi birde nüklüer santral sıkıntısı yaşandı ama
hiç bir market yağmalanmadı, hiç bir kimse ülkesini terketmeyi düşünmedi. bu olayların çeyreği
avrupa ülkelerinden birinde olsaydı yer yerinden oynardı. ülkesine bu kadar sahip çıkan bir MİLLET
üretimine nekadar sağip çıkar siz düşünün.
1.5 yıl önce İstanbul da bir sel oldu 300 km mesafeden insanlar otobüsler ile sel bölgesine akın etti,
selde mahdur olanlara yardıma değil sel mallarını yağmalamaya geldi utanmazlar......

ferhat44 link=topic=41172.msg368654#msg368654 date=1301409113' Alıntı:
Kubota daha alımlı duruyor. Yalnız römork ' un rengi traktörle pek uyum sağlamamış :)
Allah kaza bela vermesin yanına birde massey yakışırdı hani..

evet 5400 serisi veya 6400 serisi guzel olurdu :) renk uyumuna gelince aslında en uyumlu renk bu renk turuncuya.. turuncu yeşil veya turkuaz renklerle uyumludur diye biliyorum.. bu renklerle kullanılınca çok göze çarpıyor..

buğra link=topic=41172.msg368638#msg368638 date=1301407500' Alıntı:
biraz dengesiz olmuş karşılaştırma

ne yönden dengesiz olmuş ? traktörleri tasarım ve kalite olarak dış görünüş ve özellikleri olarak karşılaştırmanızı istedim. kaldi ki performans olarakta karşılaştırabilirsiniz aralarında 2.5bg güç farkı var sadece..

mertmessi18010 link=topic=41172.msg368594#msg368594 date=1301403411' Alıntı:
Abi bir şey sorucam.Bu kubotanın ön ağırlıklarının 1 tanesi kaç kilo ? ve traktör toplam kaç ton geliyor?

her ön agırlıgı 45kg önde 10tane var traktör agırlıgını tam olarak bilmiyorum ama agırlıksız 3300kg +450 ön agırlık +200 kg arka agırlık =3950kg civarı agırlığı.. 4 tekerlek radial agırlıktan yana sorunu yok gibi.

.
alipasalierkan link=topic=41172.msg368564#msg368564 date=1301397409' Alıntı:

katılıyorum güzel yorum...

bartu link=topic=41172.msg368668#msg368668 date=1301410661' Alıntı:
güzel paylaşım Yavuz eline sağlık.Japonya yı deprem vurdu, ardından Tusunami bazı bölgelerinde
gıda sıkıntısı yaşandı tüm bunlar yetmemiş gibi birde nüklüer santral sıkıntısı yaşandı ama
hiç bir market yağmalanmadı, hiç bir kimse ülkesini terketmeyi düşünmedi. bu olayların çeyreği
avrupa ülkelerinden birinde olsaydı yer yerinden oynardı. ülkesine bu kadar sahip çıkan bir MİLLET
üretimine nekadar sağip çıkar siz düşünün.
1.5 yıl önce İstanbul da bir sel oldu 300 km mesafeden insanlar otobüsler ile sel bölgesine akın etti,
selde mahdur olanlara yardıma değil sel mallarını yağmalamaya geldi utanmazlar......
çok güzel yazmışsın eline sağlık bizim millet illet bağzen çok adileşiyoruz insan utanıyor

yavuz abi dışarı dan bakılır sa tasarım renk kalıp arka hirdorlikler... açısından tabiki kubota td80 hidrolik kolları yenimi arka kısımda kıyaslarsak onları da öğrenelim yardım cı hidrolik var mı ? kubota da bu ikisi var diye biliyorum...