KÜLTİVATÖR ve KAZAYAĞIN DA EN KALİTELİ VE İYİ HANGİ MARKA ?

04.10.2008
4,134
195

ERKADAŞLAR KÜLTİVATÖR VEYA KAZAYAGINDA EN SAGLAM VE İYİ TASARIM HANGİ MARKA.. SİZ HANGİSİNİ KULLANIYORSUNUZ NE ÖNERİRSİNİZ..
85BG TRAKTÖR İÇİN EN UYGUNU KAÇ METRE KAÇ BACAK SİZCE..

Ynt: KÜLTİVATÖR ve KAZAYAĞIN DA EN KALİTELİ VE İYİ HANGİ MARKA ?

Marka bilmemde kesinlikle merdanelilerden al derim yavuz. Biraz pahali ama güzel aletler. Ayrica katlanabilir hidrolik sistemli. Yani yolda falan problemsiz gidiyorsun. Orayami degdi burasi kurtarirmi derdi yok. Biz gecen sene emanet alip denedik. 11 li ideal bence. 13 biraz zorlar gibi.. Asagida resmi var.

Uploaded with ImageShack.us

ceya023 link=topic=41199.msg368958#msg368958 date=1301429836' Alıntı:
birleşim tarım mak. hakkında ne düşünüyorsunuz ?
tamamen kazayağı üzerine ama zayıf şaseleri sen sağlam diyosun bak sana bi link vereyim kimse tanımıyor ama çok sağlam gaziantepli adamlar3-4 senedir ankaradalar
http://www.kmctarimmak.com/ 3çeşit şase çıkarıyolar.

anayurtlu 3105d link=topic=41199.msg368932#msg368932 date=1301428845' Alıntı:
valla bizde alacaz ama fiyetlar el yakıyor sağlam diyosan
ekermak a bi bak derim baskı yaylı ömürlük

fiyatı ne aralıkta ekermak ın ? tarlada çalışmasını gördün mü ben ilk defa bu tipi gördüm

ceya023 link=topic=41199.msg368968#msg368968 date=1301430072' Alıntı:
fiyatı ne aralıkta ekermak ın ? tarlada çalışmasını gördün mü ben ilk defa bu tipi gördüm
bunun 11lisi normal yaylıların13lüsüyle aynı yer götürüyor yani tıkanmayı önlemek için böyle yapıyorlarmış diğerindende var 13lüye 8,000 diyolardı galiba :D

anayurtlu 3105d link=topic=41199.msg368971#msg368971 date=1301430204' Alıntı:
bunun 11lisi normal yaylıların13lüsüyle aynı yer götürüyor yani tıkanmayı önlemek için böyle yapıyorlarmış diğerindende var 13lüye 8,000 diyolardı galiba :D
fiyatı baya abartmışlar..

Kazayağı bizim burada kullanılmaz. Onun yerine tiller kullanılır. Kültüvatör deyince daha ufak olan bizim aysan dediğimiz tohum yatağı hazırlama aleti geçiyor. Eğer tiller almayı düşünürseniz. Döşemenler ve Türkaysan güzel tiller üretiyor. Kubota içinde benim tavsiyem. 15' lisini almanız olur. 3 metreye yakın yer götürür. Eğer olurda çekmezse 2 ayak sökersiniz. Gene işinizi görür.

c.jpg

d50.gif

eker-mak güzel ve farklı görunuyor.. kullanan var mı acaba tam fiyatını bilen var mı? 8000tl 13lüsü ise cok pahalı alınmaz..

Bizde çorum yapımı beğenal var adı değişti mi bilmiyorum yaklaşık 5-6 sene olmuştur alalı gayet memnunuz bir problem çıkmadı bugüne kadar motoru da fazla yormuyor gereksiz yere çok kalın şaseli ve ağır kazayaklarını tavsiye etmem ben sonuçta yapacağı iş belli

Köylü ' nün 13 ' lü kazayağını kullanıyorum, 7-8 yıla yakın zaman oldu daha tek bir bacakta kırılma olmadı. Taşlı ve çok sert arazilerde kullandım hiç bir sorun çıkmadı. Kesinlikle çok memnunum ve tavsiye ederim.

kayseri develi yapımı dığış marka kazayağı yapan var çok sağlam ben kullanıyorum fiyatı çok uygun 9 lusu 1500 lira istiyor 1400 e verir çok agır mazeme kullanıyor ve saglam

ok-*-s ok-*-s ok-*-s bizim burda tekiner tarım diskara ve kazayağıları baya revaşta çokta sağlam ayrıca üretirken isteğe bağlı olarak ağır veya hafif tif geniş şase vesayre özellikleri istersen kendine uygun yapıyorlar tekiner tarım şerefli koçisarda muhsin tekiner...

9 lu ağır tip kazayağı1500- 1600- civarı hafif tip 1300-1500 civarı 11 likazağayı 2100- 2200 civarı...diye biliyorummm ayrıca arkasına merdane yada tırmık ta yaptırabilirsin.....