Ayçiçeği ara çapa makinası

Arkadaşlar ayçiçeği ara çapa makinası almak istiyorum, frezeli olmayan mekanik olanlardan, gübrelikli, boğaz doldumalılardan hangi markayı tavsiye edersiniz ?
Teşekkürler...

Ynt: Ayçiçeği ara çapa makinası

bartu link=topic=41204.msg369083#msg369083 date=1301440549' Alıntı:
Teşekkürler.

anayurtlu 3105d link=topic=41204.msg369087#msg369087 date=1301440846' Alıntı:
evet bizde yeni özduman aldık ama gübresiz fiyatı en uygunda o zaten. 3400tl. 6lısı pancar için

hmm bana 4 ' lü veya 5 ' lisi yeter herhalde ( varsa tabii ), bu dediğiniz gübresiz olanda boğaz doldurma aparatı var dimi ?

boğaz doldurma derken yok heralde :) hatta boğazı doldurmaması için ayakların yanında diskler var :D ..ama senin dediğin şekildede vardır kesin ortayı yarıp kıyılara dolduran cinsten diyon galiba sen.

anayurtlu 3105d link=topic=41204.msg369092#msg369092 date=1301441992' Alıntı:
boğaz doldurma derken yok heralde :) hatta boğazı doldurmaması için ayakların yanında diskler var :D ..ama senin dediğin şekildede vardır kesin ortayı yarıp kıyılara dolduran cinsten diyon galiba sen.

evet aynen, ortadaki toprağı alıp filizlerin köküne yığanları demek istedim, disklerden sonraki bir kısım daha oluyorya.

kurt tarım inceledim aradım çok kaliteli gerçekten ama bu ara yapamıyorlarmış.. bende bekliyeceğim artık gelecek sezon kurt tarımdan alacağım.

yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkür ederim, aldım ben makinayı konya özduman. daha denemek nasip olmadı yağmurlardan tarlaya giremedik, bakalım yakında girecez hayırlısı.