!!!!!!AYDIN PULLUK 4 LÜ 14 LÜ pulluk NEDEN ÇAMUR TUTUYOR ARKADASLAR????

arkadaskar 4lü 14 lü aydın pulluk var bocaklar cok camur tutuyor pulluk yeni sıfır acaba boya yüzündenmi arkadaslar kullanan varsayardımcı olabilirse cok iyi olur saygılar anlş-*s

Ynt: !!!!!!AYDIN PULLUK 4 LÜ 14 LÜ pulluk NEDEN ÇAMUR TUTUYOR ARKADASLAR????

yok kardesler normal camur olmayan tarlada bilr pulluk camur tutuyor yapısıp kalıyor toprak benim tahminimve bayinin söledigine göre pulluk bıcakları parladıdca yani boyası gectikce camur tutmıyacak bu arada traktörümü pullugu cok seri çekiyor okanudu bi sorun olacagını sanmıyorum

ykt123 link=topic=41218.msg369434#msg369434 date=1301507970' Alıntı:
yok kardesler normal camur olmayan tarlada bilr pulluk camur tutuyor yapısıp kalıyor toprak benim tahminimve bayinin söledigine göre pulluk bıcakları parladıdca yani boyası gectikce camur tutmıyacak bu arada traktörümü pullugu cok seri çekiyor okanudu bi sorun olacagını sanmıyorum
hım bilmem o zaman olabilir halkımız traktorlere sürekli buyuk pulluk takıp yavaş gidiyo zorluyolarda onun için dedim kardeş

dogrudur ama bu öyle degil puluk boyadan dolayı camuru cok tutuyor cünkü bıcakların üstünde de yazıyor çamur tutmaz traktör yormaz diye

Pulluk markaları çok mu farkediyor? sadece çelik farkı var diye düşünüyordum, varsa nesi farklı bi kaç örnek verebilirseniz sevinirim.

Toprağa bağlı. Bizim köyün bi yeri var karaseki denilir. Orda hangi marka pulluk olursa olsun çamur tutar ne kadar hızlı ada yavaş gitsende tabi çamur tutmayan yerde alper fazla tutmaz

haklısın
doganbey1 link=topic=41218.msg369833#msg369833 date=1301582131' Alıntı:
Şimdi eğer pas, boya,vs var ise çamur tutar. bunlar gittikçe çamur tutması azalır. yani pulluk parlayacak :d
bende böyle tahmin ediyorum
yorumlar için herjkese tesekür ederim

Pulluğun çeliğine bağlı olan bir durum tabi Boyası çıkınca tutması azalır. Hava çeliği bildiğim kadarıyla çamur tutmaz Kulak ve kanatların hava çeliğinden mamül olması gerekir.

türkiyede gerçek manada pulluk üreten yok vede yerli yapım çamur tutmayan pulluk yok çeliğin kalitesinden vede son kat kaplamasından olan bir durum çamur tutmayan çelik yapmak her babayiğidin harcı değil .. lemken khun. pöttinger gibi bir pulluk alırsan ne yaparsan yap çamur tutturamazsın ama onlarada 10 000 euro dan aşağı bulamazsınn.. keşke insanlarımız traktörlere onca paralar verene kadar ekipmana verse . sonuçta tarlayı traktör değil ekipman sürüyor

kardeş eğer pulluğun resmini koysaydın kesin birşey söylerdim ama tahminimce pulluk tahtalarının araları kısadır ve toprağa daldırdığın zaman toprak arada çok sıkışır ve çiziden atması zorlaşır hatta pullluk yukarı kalkar çiziye oturmaz... sen en güzeli aynı ebatlarda başka bir pulluk ile yanyana getir ve karşılaştır..(daha önce bnm de başıma geldi aynı tarlada 3 lü mesafesi kısa olanla derin olmasın diye sürüodum çamur topladı 2 li yi bi taktım mesafesi bi hayli fazla olanı hem derin sürdüm hemde rahat...)

Yusuf link=topic=41218.msg371435#msg371435 date=1301820882' Alıntı:
Pulluğun çeliğine bağlı olan bir durum tabi Boyası çıkınca tutması azalır. Hava çeliği bildiğim kadarıyla çamur tutmaz Kulak ve kanatların hava çeliğinden mamül olması gerekir.
boyanın toprağıı tutacağını hiç sanmıyorum bence bunu sebebi tahtalar arası mesafedir...