mf 240 ve türkay sap parçalama makinası

Ynt: mf 240 ve türkay sap parçalama makinası

sagol,makina bizim 7-8 seneden beri kullanıyoruz herhangi bir hastalık yok bilakis toprağa organik madde yönünden faydalı. Makina güzel parçalıyor kalın kökleri bile paramparça ediyor ancak tozu berbat ve fırlattığı parçalar bazen kurşun gibi gidiyor aynayı kaç defa kırdı artık yan çeviriyorumda değiştirmekten kurtulduk

yaşlı bağda bazı kurumuş asmalar oluyor bacak kalınlığında onları bile parçalıyor,parçalar saman boyutuyla parmak kalınlığında oluyor genelde ama çok kalın köklerde bazı parçalar yumruk büyüklüğündede olabiliyor sabana takılacak dal kalmıyor,elma dallarınıda rahat parçalar

ayçiçeğini nasıl yapar bilmiyorum ben 240 ile takviye 3-4 gidiyorum çubuk younluğuna göre ama 240 biraz zayıf geliyor kuyuk miline çok yük biniyor normalde 60 hp motor olmalı senin motor güçlü ise daha hızlı gidersin

Kolay Gelsin abi.Güzelcede ortaya toplamışsınız abi :) Biz toplayıp eve götürüp kışın yakıyoruz, istediklerinde ameleyede veriyoruz.Bizim burada bağlar açtı filizler 10-15 cm kadar oldu abi sizdeki durumlar nedir?

demir45 link=topic=41228.msg392261#msg392261 date=1304268549' Alıntı:
Kolay Gelsin abi.Güzelcede ortaya toplamışsınız abi :) Biz toplayıp eve götürüp kışın yakıyoruz, istediklerinde ameleyede veriyoruz.Bizim burada bağlar açtı filizler 10-15 cm kadar oldu abi sizdeki durumlar nedir?
bizim burda toplayan yok,ben toplayıp götüreceğime kıyıp geçiyorum hem gübre oluyor toprağa,buradada 15-20 cm kadar oldu manisanın neresi sizin

Abi güzel bi iş olmuş ama KABİN şart :) Bana kalsa gündendi saplarını çok güzel bi şekilde parçalar.