SOĞAN EKİMİ

Arkadaşlar bugün soğan ekimi yaptık fotoğrafları en kısa zamanda(site kapanmadan) koyucağım. forumda başka soğan tarımıyla uğraşan arkadaşlarla muhabbet etmek bilgi paylaşımı yapmak istiyorum teşekkürler.

Ynt: SOĞAN EKİMİ

ekim sonrası, çıkış öncesi pedimethalin içeren bir yabancı ot ilacı (örnek; STOMP EKSTRA) atarsan ot az çıkar.Attığın gübre otlarla paylaşılmaz.soğan daha güzel büyür.çapaya işçi az gider.

TT 55 link=topic=41295.msg370647#msg370647 date=1301680119' Alıntı:
ekim sonrası, çıkış öncesi pedimethalin içeren bir yabancı ot ilacı (örnek; STOMP EKSTRA) atarsan ot az çıkar.Attığın gübre otlarla paylaşılmaz.soğan daha güzel büyür.çapaya işçi az gider.
evet stomp extra yı kesinlikle kullan atmazsan tarlaya gittin mi hani bi şarkı var ;;tarlaya ektim soğan ........ onu söylersin uyy-*s uyy-*s zuha-*-s

soğan çıkınca günaşırı tarlayı kontrol et.kurtlar sen farketmeden soğanı seyreltir.

stomp ekstra yı atınca eğer yağmur yağmazsa yabancı otlar tekrar çıkabilir. çıkarsa afolon yada hektoril kullan.üzerlerini iyice oku.soğanı öldürebilirsin.

TT 55 link=topic=41295.msg370647#msg370647 date=1301680119' Alıntı:
ekoç link=topic=41295.msg370654#msg370654 date=1301680291' Alıntı:
evet stomp extra yı kesinlikle kullan atmazsan tarlaya gittin mi hani bi şarkı var ;;tarlaya ektim soğan ........ onu söylersin uyy-*s uyy-*s zuha-*-s
TT 55 link=topic=41295.msg370657#msg370657 date=1301680617' Alıntı:
soğan çıkınca günaşırı tarlayı kontrol et.kurtlar sen farketmeden soğanı seyreltir.

stomp ekstra yı atınca eğer yağmur yağmazsa yabancı otlar tekrar çıkabilir. çıkarsa afolon yada hektoril kullan.üzerlerini iyice oku.soğanı öldürebilirsin.
evet arkadaşlar teşekkür ederim dün akşam tohumları kırmızı bir sıvı ile ileçladık yapışkan diyorlar kurtlar kuşlar yemesin diye. sonrada serdik kuruttuk. ismine bakayım yazıcam burayada.

arkadaşlar bizde yeni ekecektik busene yerini hazırladık tekerleğe kadar çektik ama işçi çavuşu seneye işçi sıkıntısı olacak aşırı ekim var deyince korktuk ekmedik napalım..inşallh para ederde emeklerin boşa çıkmaz hayırlısı olsun..