silaj için mısır tohumu önerileriniz.

Ynt: silaj için mısır tohumu önerileriniz.

NK ARMA tek geçerim bu konuda ama önerim bu tercih senin (1. ürün olmak şartıyla ) bu sılajı yedirdiğin zaman süt farkını göreceksin uyy-*s iç-*-* *098*- alk-*s

Sılajlık çeşidiyle alakalı 3 konu var galiba takip ederseniz genelde PR31Y43 diyorlar bende tavsiyelere uyup bu tohumu aldım kendi hayvanlarım için.

hacimmet link=topic=41357.msg375848#msg375848 date=1302294860' Alıntı:
Sılajlık çeşidiyle alakalı 3 konu var galiba takip ederseniz genelde PR31Y43 diyorlar bende tavsiyelere uyup bu tohumu aldım kendi hayvanlarım için.

bu tohumu denediniz mi . yoksa sizde ilk defa mı ekiyorsunuz bu tohumu.

subaykan link=topic=41357.msg378523#msg378523 date=1302636506' Alıntı:
955 in çok iyi olduğu söyleniyor. bu tohumu deneyen varmı arkadaşlar.
Bengeçen yıl ektim 955 i aynı tarlaya truva ve c955 ektim ikisinide sılaj yaptım kendi hayvanlarıma veriyorum kullanırkende fark ettim c955 kuru ve kütük gibi oluyor verim olarakta truvadan az çıktı.

Arkadaşlar nk gigantic eken var mı? dekalp 955 verim güzel ama kütük gibi ve besleyiciliği az olduğu söyleniliyor

ERKUNT_TRAKTÖR link=topic=41357.msg382461#msg382461 date=1303123686' Alıntı:
slaj satmak için c955 ve arifiye kendi hayvanların için ise truvadan şaşma 2. ekim yapacaksan eğer truvanın firmassının prisca adlı mısırı 85 günde slaj yapılıyor . ot ilacı ester kullanılmayacak ise azda olsa ayçiçeği karıştırmak slaj kalitesini arttırır

http://www.limagrain.com.tr/default.asp?txc=dm&xhc=I&mmn=27&id=545964098

Ben 1 torbasını ' BC INSTITUT firmasının BC 678 ' çeşidini aldım..Uç kısımlarından olanlardan, yani torbada 50 bin den fazlaymışta, galiba kandırıldım. 2 torbası için kararsızım, ekim zamanı karar vereceğim.

C-955 TEK GEÇERİM. 4 senedir kullanıyorum. Kurakta dönüm başı minumum 3 ton aldım. geçen sene havalar yağışlı idi. Kök çapasında 10 kilo nitrat verdim. dönüme 6,5 ton silaj biçtim. Çatalca Büyükler Zahirede ' ki kemper biçemedi yeni aldıkları class ile biçerek pakaetleme yaptılar

yıllar önce köyde ilk sılajlık mısırı dedem getirmiş hibrit olanı. Markası truva imiş. 4 koçan yaptığını ve boyununda 2 metreye yakın olduğunu söyledi

arkadaşlar torbası 150 tl den 3 ay vadeli Truva aldım silajlık olarak. bu tohumun çok iyi olduğunu söylediler. yer ege bölgesi 2. ürün olarak ekicem. NK arma ve Truva arasında kalmıştım. ama özellikle bunu önerdiler bakalım hayırlısı. benim için hayvanlara sağladığı yarar önemli.

subaykan link=topic=41357.msg392616#msg392616 date=1304286033' Alıntı:
arkadaşlar torbası 150 tl den 3 ay vadeli Truva aldım silajlık olarak. bu tohumun çok iyi olduğunu söylediler. yer ege bölgesi 2. ürün olarak ekicem. NK arma ve Truva arasında kalmıştım. ama özellikle bunu önerdiler bakalım hayırlısı. benim için hayvanlara sağladığı yarar önemli.
Geçen yıl ben truva ektim 1. ürün olarak truvanın güzel ve kaliteli sılajı oluyor verim olarakta iyi ama 2. ürün olarak nasıl olur bilmiyorum ektiğiniz zamana bağlı.