TÜMOSAN 7070 KÜÇÜK AĞAÇLARI (dikme.çalı) BUDADIK

Ynt: TÜMOSAN 7070 KÜÇÜK AĞAÇLARI (dikme.çalı) BUDADIK

paylaşım için teşekkürler.ben bu fidan bahçelerinden pek anlamam ama budama işleri için geç kalınmış değilmi? budamadan sonra,çiçeklenmeden önce bordo bulamacı filan atılıyor herhalde. fidanlarınızı elmaya falan benzettim ama tam olarak çıkaramadım. buralardaki diğer ağaçlar çiçek açtı.

768 link=topic=41415.msg372124#msg372124 date=1301873346' Alıntı:
paylaşım için teşekkürler.ben bu fidan bahçelerinden pek anlamam ama budama işleri için geç kalınmış değilmi? budamadan sonra,çiçeklenmeden önce bordo bulamacı filan atılıyor herhalde. fidanlarınızı elmaya falan benzettim ama tam olarak çıkaramadım. buralardaki diğer ağaçlar çiçek açtı.
bn newsehırdeyım abı bunlar kaysı ağacı çiçek açmadı ama çiçek açmaya yakın pekde geç kalmadı ama 1hafta gıbı once bır sure once yapılsa ıdı budama ıslemı daha guzel olurdu.bordo bulamacı dediğinide bilmiyorum sadece elmayamı kullanılıyor yoksa tumunemı bir bilgim yok

benim bildiğim,ilkbaharda ve kışa girerken pekçok ağaç cinsine kullanılıyor olduğu. bordo bulamacı bahçeler için çok önemli diye biliyorum ben. yani bu ağacın kabuklarına gelen haşaratları önlemesi bakımından.

bartu link=topic=41415.msg372202#msg372202 date=1301909571' Alıntı:
güzel paylaşım eline sağlık, kayısı ağaçlarında gençmiş daha.
evet 3 -4 senelık :)
alipasalierkan link=topic=41415.msg372227#msg372227 date=1301911554' Alıntı:
Güzel paylaşım. Baya yakacak çıkmış...;)
evet çıksında kışın ne yakacağız diye düşünmeyelim :)

bordo bulamacı zaten kireçle göztaşının karışımından elde ediliyor.burada dikkat edilecek husus, göztaşını kirecin içine yavaş yavaş yedirerek karıştırmak,eğer tersini yapıpta kireci göztaşının içine dökmeye kalkarsanız, karışım kesiliyor,yani özelliği bozuluyor diye biliyorum ben.

768 link=topic=41415.msg372257#msg372257 date=1301918169' Alıntı:
bordo bulamacı zaten kireçle göztaşının karışımından elde ediliyor.burada dikkat edilecek husus, göztaşını kirecin içine yavaş yavaş yedirerek karıştırmak,eğer tersini yapıpta kireci göztaşının içine dökmeye kalkarsanız, karışım kesiliyor,yani özelliği bozuluyor diye biliyorum ben.
doğru bizde bunun ismi yok yada duymadım. ayrıca üzümler dökme yaptığında, ağaçlarda çağla oluştuğunda toz kükürt de atarlar. bordo bulamacıda ilkbaharda gözler tam açılmadan atılır.