buğdayda yabani yulaf ilaçlaması

geçen hafta yaban yulafı ilaçlarını atmıştım. oğlumun çektiği birkaç kare fotoda dostlarımızdan tilki de oradaydı.

sam0440o.jpg

sam0445d.jpg

sam0449l.jpg

sam0455c.jpg

sam0459p.jpg

sam0462d.jpg

sam0432.jpg

Ynt: buğdayda yabani yulaf ilaçlaması

Güzel paylasim olmus. Ellerine saglik. Tilkiler iyice bizden oldu. Gecen sene yonca balyasi yaptirirken 2 saat etrafimda dolandi durdu. Resmen oynadi benle dürzü. Resim cekim diyom, gidiyo balyenin arkasina saklaniyo, sonra kafasini uzatip bakiyor. Eskiden ciftci sevmezdi tilkiyi, ama artik kanka olduk. Heleki bir cift farenin iyi sartlarda bir sezonda 2 milyona kadar ulasabildigini ögrendikden sonra....

yorumlarınız için ben teşekkür ederim arkadaşlar. tilki de dahil olmak üzere daha birçok kare ve hatta vedeolarda var ama onları yüklemek benim için baya bi problem. oğlum olmasa bu kadarını da beceremeyeceğim zaten. kom*-*

Güzel paylaşım, berteketli olsun Maşallah güzel buğdaylarınız var.. Tilki evcilse veya yakalayabilirseniz talibim, :D fare deliklerini gördükçe kafayı yiyecez bu sene..

nailyetek link=topic=41442.msg372522#msg372522 date=1301936123' Alıntı:
Güzel paylaşım, berteketli olsun Maşallah güzel buğdaylarınız var.. Tilki evcilse veya yakalayabilirseniz talibim, :D fare deliklerini gördükçe kafayı yiyecez bu sene..

ben farelere ilaç atalı baya bi oldu. biliyorsunuz ki onların en etkili ilacı sadece tarım il ve ilçe müdürlüklerinden temin ediliyor.bu sene bizdede çok fare var ama ilaç kullanınca hiç kalmıyor. tilki belkide o yüzden şaşkın şaşkın bakıyordur nereye gitti bu fareler diye. tilkiye talip oluyorsun ama fare bulamayınca menüde değişiklik yapıp tavuk sezonunu açmış olupta sizin tavuklarla yakından ilgilenmesin sakın. biliyorsunuz ki bunun adı tilki.

hacimmet link=topic=41442.msg372632#msg372632 date=1301940273' Alıntı:
Bereketli olsun abi ekinlerinizin MAŞALLAHI var yulafa ne ilacı kullanıyorsunuz biz PUMA kullanıyoruz.

sağolasın kardeşim. yabani yulaf ilacı olarak biz de puma kullanıyoruz. aslında birçok muadili ilaç var,hatta fiyatları baya bi hesaplı olanlarda var ama onları tam dozunda kullanmak gerekiyor. yani üzerinde 15 dönüme atılacak diyorsa,15 dönüme atman gerekiyor,15 dönümü geçittirmeye kalkarsan etkili olmuyorlar. fakat puma öyle değil, üzerinde yazan dozu bir litre ile 16 dönüm yazmasına rağmen 20 dönümü geçirsek bile yinede etkili oluyor. zaten hesabını bu şekilde yapacak olursan belkide puma onlardan daha hesaplı bile geliyor.