EURO DİZEL HAKKINDA BİZİM KÖYLÜNÜN GÖRÜŞLERİ VE YORUMLARI

Köyde euro dizel kullanan bir arkadaş
285S in yakıtının artmadığını ve daha çok çektiğini söyledi.

60.80 tümosan kullanan euro 2 motor yakıtının artmadığını ve daha çok çektiğini söyledi.

Biz daha kulanmadık.

SİZLER TRAKTÖRÜNÜZÜN MOTORUNU VE YAKITTA VE ÇEKİŞTEKİ DEĞİŞİKLİKLERİ YORUMLAYIN .. alk-*s

Ynt: EURO DİZEL HAKKINDA BİZİM KÖYLÜNÜN GÖRÜŞLERİ VE YORUMLARI

Muhammed biladerim sizin köye acele bi matematik hocası lazım özellikle 285 kullanan abime euro mazot ince az yakarmı ince olan kalın da çok yakan incede azmı yakar ......

ben bugün 35 dönüm nohutyeri sürdüm 60 60 tümo ile önce 45 litre ile 30 -34 dönüm sürüyordum bugün 24 dönümde kaldı fakat çekiş mükemmel toprak biraz ağırdı onuda söyleyim

benim 165 lik traktör euro dizeli çok yakıyor mazot ince oldugundan zorada geldim mi su gibi içiyor ÖRNEK bitr depoyla 35 dekar yer sürüyor kırsal mazot euro koyunca 28-30 düşüyor çok yakıyor euro mazotta sesi daha güzel çıkıyor motorun... iç-*-* iç-*-* iç-*-* iç-*-*

hayalim link=topic=41464.msg372696#msg372696 date=1301943465' Alıntı:
benim 165 lik traktör euro dizeli çok yakıyor mazot ince oldugundan zorada geldim mi su gibi içiyor ÖRNEK bitr depoyla 35 dekar yer sürüyor kırsal mazot euro koyunca 28-30 düşüyor çok yakıyor euro mazotta sesi daha güzel çıkıyor motorun... iç-*-* iç-*-* iç-*-* iç-*-*
ince yağla harmanlasan nasıl olur acaba

bizim yan köyden case alan bir adam dağa çıkarken motor boğuluyormuş servisi aramış servis bakmış motor sağlam tecrübeli olduklarından yanlarında eurodizel getirmişler , depodaki kırsalmı kaçak mı ne olduğu bellisiz mazotu boşaltıp euroyu koyunca casenin dağa doğru bi çıkışı var akıllara zarar diyor. Mazot traktörün herşeyidir canıdır mazottan kısmayın az yaksın istiyosanız depoya asiton damlatın.

qarizmatiqa link=topic=41464.msg372706#msg372706 date=1301944177' Alıntı:
bizim yan köyden case alan bir adam dağa çıkarken motor boğuluyormuş servisi aramış servis bakmış motor sağlam tecrübeli olduklarından yanlarında eurodizel getirmişler , depodaki kırsalmı kaçak mı ne olduğu bellisiz mazotu boşaltıp euroyu koyunca casenin dağa doğru bi çıkışı var akıllara zarar diyor. Mazot traktörün herşeyidir canıdır mazottan kısmayın az yaksın istiyosanız depoya asiton damlatın.
asiton nedir ne işe yarar

3000 ' in depoda 15litre kadar kırsal vardı 25litre euro aldım içinede 2litre yağ attım :) yağ motorlu hızarin benzinine katılan yağdan:) çekiş hoşuma gitmedi:) mazotu aldıktan sonra boş 30km yol yaptım 80dönüm gübre attım sıyırgı ile tarlayı düzelttin yaklaşık olarak 150metre kare ama çok battım bugün de 2motor kemire çektim 10 ila 15 arası kaldı

arkadaşlar eurodizeli kullanalı bizim erkuntun yakıtı gözle görülür derecede düştü :)

eoro dizel dün çıkmadı piyasaya nerdeyse 5 senedir falan var.İlk çıktığında bu mazotda az tüketiliyo falan dediler ama deneyenler aksine yakıtın arttığını söyleyip kırsalla devam ettiler.

ben mazotu petrol ofisinden alıyorum. en son aldığım mazot ne eurodizel ne de kırsal mazottu, kırsalın yerine prodizel diye bir mazot aldım. fiyat olarakta eurodizel 3.64 prodizel de 3.59 litre fiyatları olarak satılıyor. pompacı arkadaşlara sordum bu nasıl bir mazot diye, verdikleri cevap ´´abi bu kırsalın yerine gelen mazot, kırsaldan ince ama eurodizelden de kalındır´ dediler.

bende erkunt nimet var euro dizel kullanalı boşta yakıyo ama tarlada guce girdiginde yakıt normal bence çekişi biraz fakr etti sanki normalde sınırda çektigi viteste şimdi güzel çekiyo seside değişti ama boştaken biraz daha fark var sankim