türkmalı fiat mı iyi italtan malı fiat mı?

Ynt: türkmalı fiat mı iyi italtan malı fiat mı?

Bende Türkmalı 70-56 iveco motor vardı çok süper motordu ya ama artık yok hem fiat ' da fazla fark olmaz çok kaliteli motorlar yaptılar zamanında.Vede italyan mı Türk mü diye sorarsan tabi İtalyan derim çünkü fabrikasında olduğu gibi iyisini yapamazlar ufak bi örnek veriyim bizim kabindeki camlar ışıklar markaydı ufak bi taş gelesiye tuzla buz oluyodu sen düşün o cam ital cam olsaydı?

her zaman için avrupa malı daha iyidir
bu durumda da italyan daha iyi
motor konusuna gelince bizim 70te yerli üretim ama IVECO motors
italyan fiatların ne farkı war yerli fıatlarla arasında ben daha önce italyan fiat kullanmadım

soundcarman link=topic=4770.msg57116#msg57116 date=1216144935' Alıntı:
7066 var ne malı bilmiyom

benim duyduğuma göre IVECO motorlu 66 lar italyanmış
bizim fiatı yerli diye biliyordum geçen borsada biriyle konuştum bizim fiatda IVECO motorlu bizimkide italyanmış burda sadece kabini takmışlar

kim nederse desin türk malı tümosan motorlu fiatlar bir numara kim demiş fazla yakıyo bayılıyo diye 91 üstü türk fıatlara binde gör bence bir numara..yerli malı yurdun malı...biz böyle ital makinaları desteklersek türkiyede ne traktör üretilir ne otomobil nede motor dışa bagımlılık devam eder..

matrax link=topic=4770.msg57311#msg57311 date=1216210701' Alıntı:
walla bizim 70-56 war türk malı tam yağ çubunun altında erkunt yazısını fark ettim acaba bu her 70-56 larda warmı

kardeş benim 55-46 dada ver yerli üretim fiatların döküm işlerinin bi kısmını erkunt yapmıştır.91 senesine kadar üretilen fiatların motorlarınıda tümosan yapmıştı..
ayrıca erkunt birçok traktör firmasının dökümünüde yapmıştır benim gördüğüm kadarıyla ford international türk fıat massey fergusondada vardı heralde..

matrax link=topic=4770.msg57311#msg57311 date=1216210701' Alıntı:
walla bizim 70-56 war türk malı tam yağ çubunun altında erkunt yazısını fark ettim acaba bu her 70-56 larda warmı
-*M@L!CL!_€MR€*- link=topic=4770.msg59127#msg59127 date=1216833602' Alıntı:
kim nederse desin türk malı tümosan motorlu fiatlar bir numara kim demiş fazla yakıyo bayılıyo diye 91 üstü türk fıatlara binde gör bence bir numara..yerli malı yurdun malı...biz böyle ital makinaları desteklersek türkiyede ne traktör üretilir ne otomobil nede motor dışa bagımlılık devam eder..
arkadaşlar kim ne derse desin iveco lar daha iyi yani ithaller bu arada 70-56 ların siyah kafalı olanında görmüştüm bnde yağ çubuğunun ordaki ERKUNT yazısını bnm bildiğim siyah kafa olmayanlar tümosan motor yani bizim köyde var bi tane 70-56 92-93 yada 94 model olmasu lazım tümosan motor var üzerinde siyah kafalarda iveco motor var.

senin siyah kafa dediklerin ön panjurunun rengi siyah olan ve biraz yukarı dogru kıvrık olanlarına diyorsun heralde.onların motorları iveco olabilir ama onların motorlarının çogunu (türkiyede üretilenlerin.) Türk traktör fabrikası üretmiştir..Koç, Türk Traktör Ve Otoyol Firmalarına 91 yılana kadar motorlarını Tümosana yaptırıyordu ondan sonra kendi yapmaya başladı..