yeni çıkan td 100d mazot deposu sorunu

yeni aldığımız td100d mazot deposu tam dolmuyo. depo yarıya kadar alıyo hava çıkmıyo depodan. yeni traktör anlamadım gitti. fabrikada kontrol etmiyorlarmı nasıl saçmalık anlamadım. neyse yarın servis gelip bakıcak bakalım ne dicek..

Ynt: yeni çıkan td 100d mazot deposu sorunu

New holland ' da uzel zamanındaki kalite kontrol anlayışı kalmadı artık. Meydanı boş bulmak böyle sorunlar yaşatıyor. Dün iki adet t480 gelir gelmez buradaki çiftçilere teslim ettiler. Birisinde kuyruk mili çalışmıyor, diğerinde ise şanzımandan ses geliyor şikayeti ile bayi geri aldı. Tekel olunca böyle oluyor. Erkunt tümosanda olmasa tamamen kalite anlayışı NH ' de düşecek. Rekabet her zaman için iyidir.

kardeş sen rahat ol bunlar fazla önemli sorunlar değil hortumla ilgili sorunlar yarın gelir servis garantiyede girer new hollandın servisi gibi ve yedek parçası gibi en kolay ve en sağlam traktör bulamazsınız ok-*-s ( bizim arkadaşda yeni td 90 aldı hidrolik kolarının biri kırıldı servis hemen geldi garantiye de giriyor bu modellerin hidrolik kolları farklı olduğu için sorunn olmuştur td 100d bundan kaynaklanıyordur büyük bir ihtimal )

Yahu arkadaş istediği kadar olsun. Bu makinalar kalite kontrolden geçmiyor mu? Nasıl satışa çıkarıyolar bu makinaları? Böyle iş olmaz. Sıfır makina bunlar.

hepsinin plaka demirinde sevke hazır yazıyor kardeş bunlar fazla önemli sorunlar da değil zaten fabrikadan kaynaklanan büyük önemli bir sorun olsa fabrika traktörü geri alır bayii yeni traktör verir.(bizim köylü birinde tn 75 vardı büyük bir sorunu vardı bayi sıfır traktör verdi şimdi hiç bir sorunu yok zaten sorun olma ihtimali %5 bir ihtimal oda yeni tip olduğu için olmuştur zaten tdd serisi new hollandın yerli üretimde en sağlam 1.traktörü)

Arkadaşlar Türk Traktör ' ü kötülemek gibi bir niyetim yok. Ama nedense her yeni traktör alan kişinin traktörü illa gelir gelmez bir servis yüzü görüyor. Dikkatimi çekmeye başladı. Bizim çevremizde son zamanlarda pek NH satışı olmuyor. Fakat sitemizdeki kullanıcı veya çevresinde kullanıcısı olan arkadaşlar sürekli bu yeni traktörlerin servis olayını dile getiriyorlar. Yani demek istediğim kontrol konusunda biraz daha dikkat edilmesi gerekiyor gibi gözükmekte. Demekki kalite kontrolde bir eksik varki, bu kadar şikayeti olan arkadaş çıkıyor. Diğer markalarda da bu durum yaşanıyor. Fakat Türk Traktör onlara göre çok daha büyük bir firma. Dünya markası adı altında üretim yapıyor. Bu kadar çok sorunlu traktör olmaması gerekirdi diye düşünüyorum. Belki ufak problemler vardır olabilir. Ama her traktörde de birşeyler çıkması biraz garip oluyor.

New holland ' da uzel zamanındaki kalite kontrol anlayışı kalmadı artık. Meydanı boş bulmak böyle sorunlar yaşatıyor. Dün iki adet t480 gelir gelmez buradaki çiftçilere teslim ettiler. Birisinde kuyruk mili çalışmıyor, diğerinde ise şanzımandan ses geliyor şikayeti ile bayi geri aldı. Tekel olunca böyle oluyor. Erkunt tümosanda olmasa tamamen kalite anlayışı NH ' de düşecek. Rekabet her zaman için iyidir.
Moderatöre rapor et Kayıtlı
t 480 in sorunu varsa kullanıcılar desin massey bayisi söylemesin

yakın akrabamın 15gun evvel teslim aldıgı 20 saatteki td80d nın de motor yagı filtresinin hemen gövdeye bagldıgı noktadan contalar arasından yağ sızdırıyordu baya sahibi sıktı yarım tur vidaları gevşek dedi bakalım inşallah sorun cıkarmaz daha ilk geldigi günde tam bilmiyroum ama başka bi yerinin vidaları gevsekmiş oradan da yag sızıyormuş sıkmış kesmiş nasıl iştir anlamak zor. Gerçekten traktörlerin son kontrol ve denemelerinin tam yapıldıgını sanmıyorum bu son zamanlarda direk sevk ediyorlar sanırım. Sadece nh de degil diger yerli markalarda da ufak tefek böle sorunlar duyuyoruz.

işte sızıntının oldugu yerin resmi traktör henuz 20saate bi resimde belli ediyordu kestim buyrun görülüyor sızıntı traktör tozlanmasına ragmen:

td serisinde mazot doldurma olayı biraz sorunlu.ilave depoya aktarma yapıyo önce.depo ağzına kadar dolacakki ilave depoya geçiş çabuk olsun.yeni kullanan arkadaşlar bilmediği için sorun olduğunu düşünüyor.mazotu yavaş yavaş doldurduğun zaman tam dolum sağlayabilirsin.yoksa yarım depo ile işe gider ne çabuk bitti.ondan sonra çok mazot yakıyor diyeneler çok var bizim buralarda.kendim kullandığım için biliyorum.kolay gelsin hemşerim

arkadaşlar bunlar basit sorunlar.benim td 85 teşarj dinamosunu kitledi tarlada.servisle hallettik.sebebi ucuz bilye kullanımı.sudan kaynaklanmış.yeni bilye kapalı tip alıp koyduk artık sorun olmaz dedi elektirikçi arkadaş.firma ucuza maletmeye çalışıyor anlaşılan.başka büyük sorun çıkmaz sa td serirsi traktörler gayet güzel ve kulanışlı.teşekkürler

ramazanpullu link=topic=41475.msg373044#msg373044 date=1302001808' Alıntı:
t 480 in sorunu varsa kullanıcılar desin massey bayisi söylemesin

Arkadaşım ben massey bayisiyim evet. Burası forum herkes düşüncesini söylemekte serbest. Ben gördüğümü söyledim. İsteyen buna inanır istemeyen inanmaz. Herkesin tercihine saygı duyarım. Ama böyle emir kipiyle konuşman pek hoş olmamış. Ha benim söylediğime inanmazsın geçersin bu seni bağlamaz. O zaman bu forumdaki benim yazılarımı dikkate almazsın olur biter.

Arkadaşım ben massey bayisiyim evet. Burası forum herkes düşüncesini söylemekte serbest. Ben gördüğümü söyledim. İsteyen buna inanır istemeyen inanmaz. Herkesin tercihine saygı duyarım. Ama böyle emir kipiyle konuşman pek hoş olmamış. Ha benim söylediğime inanmazsın geçersin bu seni bağlamaz. O zaman bu forumdaki benim yazılarımı dikkate almazsın olur biter.
burası bayi külüp değil dikkatini çekerim trak külüp yani traktörcüler külüpü

blkn59 link=topic=41475.msg372892#msg372892 date=1301959145' Alıntı:
yeni aldığımız td100d mazot deposu tam dolmuyo. depo yarıya kadar alıyo hava çıkmıyo depodan. yeni traktör anlamadım gitti. fabrikada kontrol etmiyorlarmı nasıl saçmalık anlamadım. neyse yarın servis gelip bakıcak bakalım ne dicek..
çift depoysa iki depo arasındaki üstten bağlı olan boş hava almasını sağlayan hortum olması gerekir, onda bi tıkanıklık olabilir yada yavaş yavaş doluyorsa o hortumun çapından kaynaklanıyodur nekadar hava geçişi olursa diğertarafa okadar mazot aktarır bence :)