BU SENE BUGDAY FİYATLARI İYİ

Ynt: BU SENE BUGDAY FİYATLARI İYİ

Bizim karadenizde valla yağmurdan büyüyemiyolar ekinler arpalar hep yattı boyları bayağı yüksek buğdaylar daha ayakta.Eğer havalar üç-beş gün açık giderse babam ekinlerde çok felaket dane olur diyo bu aralar tam başakların büyüme zamanıymış.Bu yıl son 5 yılda olmadığı kadar iyi ekinlerimiz.Allahın hayırlısıyla onları biçip anbara koyabilsek doluya filen tutturmadan çok rahatlıycam.

bizim trakyada özellikle edirnede çok iyi maşallah yağış bol 500-600 kg arası alırız diyorum 500ün altına düşmez balyacı arkadaşlarada sesleniyorum sap çok bol buralarda bizim enişte balyacıdır aklınızda bulunsun

Valla bitirimedirne.Bizim burda da yağmurlar iyi çok şükür.Ama balyayı biçim parasına vermezseler biz sapı vermeyip kıyarız.Çünkü yerler yaş kamyon,balya makinesi derken tarla beton gibi olur.

walla bizde aksine 400 dekari hep bugday yapmislar yagislarda guzel olmus sadece 6 kez sulamislar insallah pancarda iyi olur onuda 150 dekar ekmisler...yani ocakta babama 150 dekar ekeceklerini söylediler

BİZİM GÖLBAŞI TARAFINDA DA ZAYIF AMA ÇOK KÖTÜ DEĞİL SÜKÜR... ÇİFÇİLİK ARTIK KURU OLMUYO ARKADAŞLAR DEVLET TEŞVİK VERİRKEN YAVAS YAVAS SULU TARIMA GEÇMELİYİZ DİYE DÜŞÜNÜYORUM.ZATEN HER SENE KURAK GECİYOR YIL KUYU RUHSATLARINDA ZORLUK ÇIKARIYORLAR BEN GEÇEN SENE BAŞVURDUM BUGUN YENİ ALDIM