süper biofer

Ynt: süper biofer

Tarımda reçeteli ilaç dönemine geçilecek. Uygulama ile kimyasal ilaç ve
gübre kullanımının önüne geçilmesi hedefleniyor.

Kimyasal gübre ilaç kullanımının denetim altına alınması planlanırken
gıdalarda oluşan ilaç kalıntısının önlenmesi planlanıyor.

Konuyla ilgili konuştuğumuz Ziraat Mühendisi Selahattin Koç ' İç tüketimde ve
tarımsal ürün ihracatında sorun yaşamamak için bitkisel üretimde verim kaybına
yol açan hastalık, zararlı ve yabancı otlara karşı bilinçli mücadele yapılmalıdır.
Fazla miktarda kullanılan kimyasal ilaç ve gübreden kaynaklanan çevre kirliliğini
azaltmak, insan ve hayvan sağlığı ile doğal dengenin korunması
amacıyla bazı önlemler alındı.” diyor.

Fazla miktarda kullanılan kimyasal ilaç ve gübreden kaynaklanan çevre
kirliliğini azaltmak, insan ve hayvan sağlığı ile doğal dengenin korunması
amacıyla bazı önlemler alındı.”

Diyor ve üreticilerin Tarım İl ve İlçe Müdürlüklerine başvurarak sebzecilik ve
meyvecilik tarımında kullanacakları kimyasal ilaçlar için reçete yazdırmak
zorunda olduklarının altını çiziyor.

Selahattin Koç ' Artık zirai ilaç bayileri tarafından reçetesiz ilaç satılmayacaktır.
Üreticileri, kullandıkları ilaç ve gübreleri Tarım İl ve İlçe Müdürlükleri tarafından
dağıtılacak olan kayıt defterine yazacaklardır. Ürünü hasat etmeden önce de
kayıt defterine yazılan kullanılmış ilaç ve gübreler yetkilileri kontrol ettirilecek ve
tekniğine uygun kullanılıp kullanılmadığı onaylatılacaktır. '

REÇETESİZ SÜPER BİOFER
Ziraat Mühendisi Selahattin Koç’a İlaç ve kimyasal gübre kullanımı bu kadar
zararlı ise kullanımı kontrol altına alınmaya çalışılması yerine neden alternatif
ürünler üzerinde durulmuyor. Alternatifi geliştirilemiyor mu?
Diye sorduk.

Koç, alternatifinin olduğunu söylüyor ve bakın daha neler anlatıyor.
“MeGe Ziraat 7 yıl süren çalışmanın ardından piyasaya sürdüğü Süper Biofer
adlı ürünle tarım ürünlerinin kalitesini ve verimini arttırmayı hedefliyor.
Biofer ile üründe kaliteyi de Verimi de arttırmak mümkün.
Üstelik hiç ilaç ve hiç gübre kullanmadan.”

'İLAÇ DEĞİL AMA İLAÇ ETKİLİ GÜBRE DEĞİL BİTKİYİ GELİŞTİRİR
ZEHİR DEĞİL BÖÇEKLERDEN KORUR'
Bioferden söz ederken arka arkaya sıralanan bu başlıkların ne anlama
geldiğini sorduk. Buğday için en ciddi sorunlardan biri olan süne için bile
çözüm olarak gösterilen Biofer’in bu özelliğini canlı tanıkları doğruluyor.
Yalova da geçen yıl ürününün bir bölümünde kullanan ve
memnuniyetini dile getiren üreticiler “ Geçen yıl bütünüyle kullanamadık.
Bize riskli geldi ama farkı kendi gözümüzle fark ettikten sonra bu yıl
hem ilaç hem de gübre yerine sadece
Biofer kullanacağız. Buğdaylardan başladık.
'Diyorlar. Konuyla ilgili Yalova ' nın ve Orhangazi ' nin
hemen bütün köylerinde çalışma yapılmış.
Ürünün üstünlükleri tanıtılmış.
Başlangıçta üreticinin alışkanlıkları ağır basmış.
Gübresiz ve ilaç kullanmadan sağlıklı bir ürün
alınabileceğine inanmamış üretici.'

ORGANİK TARIM SERTİFİKASI VAR
Koç’un anlattıkları bunlarla sınırlı değil. Süper Biofer’in Avrupa
Organik Tarım Standartlarına uygun olduğunu belirttikten sonra bilinçsiz
kullanılan gübre ve ilaçların bıraktığı kalıntıları temizlemek için de
Biofer’in kullanılması gerektiğini söylüyor.

64 ülkede patentli olan Süper Biofer’in kullanıldığı ürünler ihracatçı
firmaların da tercih nedeni. Çünkü ürünün Uluslar arası Organik Tarım Sertifikası var.
Sonuç olarak ürün Yalova da ve birçok üretici tarafından biliniyor. Birçok ürün ve
birçok tarlada denemeler yapılmış. Üreticinin sonuçlardan memnun olduğunu
Söylüyor Sayın KOÇ. Uygulamaları görenler de gerek kalite
gerekse verim artışı bakımından kullanılması gerektiğine inanıyor.
Ürün, ister sera şartlarında isterse açık tarlada yaş sebze-meyvenin
yanı sıra diğer tüm bitkilerde kullanılıyor. Üstelik gübre ve ilaçtaki
reçete zorunluluğu yok.

farkı ne süper biofer uv obsorbandı ile çalışıyor yani bitki sıcağı sıcak gibi hissetmiyor soğuğuda soğuk gibi hissetmiyor bitki sitrese girmeden gelilişimini sürdürüyor taban gübresi atılmasınada gerek kalmıyor yani çifçinin girdi masraslarınıda düşürüyor sayın çifçi arkadaşlarım diğer ürünleride deneyin mukase edin bunda benim düşüncem herkes için doğru olan ürünü kullanın sen zehir ve birsürü hormanal ürünleri kullandığında kendin yiyiyormusun diyelim ki yemiyorsun bunu gönderiyorsun hallere ama şehirdeki kızın torunun oğlun yiyiyor bir sürü insan yiyiyor hastaneler tıklım tıklım özel hastaneli çoğalttık .günahtır.ellerinizi vicdanınıza koyun yarın hayata gözlerinizi kapadığınızda bunların hepsinin cevabını yani kul haklarını da düşünün gelin bu gidişe dur deyin sizlerin elinde verimse verim sağlıksa sağlıklı ürün kaliteyse kaliteli ürün yani biz bu ürünü bulduk fransızlar bu ürünü alabilmek için şirketle birlik ne paralar teklif ettiler ama verilmedi güzel ülkemin güzel insanları artık sağlıklı ürünler yetiştirsin diye ve fiyat olarak onlar eğer alsalardı çok yüksek fiyatlara pazarlardı valla kullanan milyonlar var deneyenlerde var siz bilirsiniz...bizde teklif var ısrar yok..saygılarımla

iyi güzelde çok pahalıya geliyor.bukadar övüyorsunuz reklemını yapıyorsunuz videoları izliyoruz öyle öven çok ama sonuç alan yok alan olsyadı tüm bayilerde herkesin dilinde olurdu.ben 2004 yılından beri gübretaş toros gübre de dahil tarım bakanlıgı bitki araştırma berket tarım ,organık gübre ,delta tarım,daha birçok firmanın ürünlerini denedim kullnadım bizzat bu yetkililerle görüşerek neler neler yaptım elde var sıfırrrr şuan istanbulda ufuk tarım ve adana ürün tarımsal mühendidlik diye firmaların ürünlerini kullnadım.şimdilik iyi gibi ama mücize falan yalan gibi geliyor yok solucan gübresi bir ara millete karınca yagı diye yutturdukları gibi.karınca ne de dünyyaya yetecek yagı olsun.vehasıl ba5 gibi bu tür şeylere inanmak zor geliyor bana.tarlaya 3-5 kez gir öyle kolay mı girmek işimiz yok her 15 günde tarlayı çigne ürünü ez. zebze meyva bahçesi değil ya hadi arpaya bugdaya gir hadi nohuda gir mecimege gir bana çiçek zamanı nohuda gübre attırdı bir firma ocagıma incir agacı dikecek ti az kalsın.iyi ki hepsine atmadım.
SONUÇDA GÜBRENİZ PAHALI 250 GR 100 LİTRE SUDA 100 DÖNÜMDE 3 KEZ ATIMDA NE MALİYET ÇIKARIR BİLEN VAR MI.

biz hemen hemen her tarım farına katılıyoruz diğer firmalar bizim üstünlüğümüzü kabullendi ve isminizi çok güzel duyurduğumuzu firmaların ağzından duyduk bayilere gelince üstteki yazılarımda bayilere neden verilmediğini yazmıştım zahmet edip okursanız..öğrenirsiniz

arkadaşlar kullanın öyle konuşalım benim kimseyi ikna etme gibi bir derdim yok bu siteyede giriş nedenim sözde süper biofer bayilerden toplatılmış bayiye verilmiyo ya bayilerin uydurduğu bişey bu açıklamak istedim sizleride çok iyi anlıyorum yıllarca aldatıldınız doğru söyleyen dokuz köyden kavulur ama doğrucuysa 10. köyede muhtar olur biz doğruları konuşmaya devam edicez bizim gibi bir üründen daha iyi bir ürün çıksın biz saygıyla onu destekleriz türk çifçisi artık doğru ürünlerle doğru bir üretim yapsın.

aysenkoc link=topic=41531.msg375619#msg375619 date=1302283574' Alıntı:
100 dönümlük bir alana 3 kez atsanız bile 1050 ytl maliyetiz olur süper bioferin 250gr 10 ytl 1lt liği 35 ytl
Biliyorsunuzki tek masraf o olmayacak. Bunun birde mazotu var. 100 dönüm bugdayda ne kadar bir artis söz konusu olabilir. Bizim bölgemizde hem iyi islenmediginden, hem topragin durumundan hemde iklim sartlarindan dolayi ortalama bugday 250 kilodir,300 cok iyidirki bu bi cok yerde cok cok azdir. Testlerinizde artis orani hesapladiysaniz bilirsiniz herhalde. Bu konuda yazacak biseyiniz varmi...

aysenkoc link=topic=41531.msg375387#msg375387 date=1302266473' Alıntı:
farkı ne süper biofer uv obsorbandı ile çalışıyor yani bitki sıcağı sıcak gibi hissetmiyor soğuğuda soğuk gibi hissetmiyor bitki sitrese girmeden gelilişimini sürdürüyor taban gübresi atılmasınada gerek kalmıyor yani çifçinin girdi masraslarınıda düşürüyor sayın çifçi arkadaşlarım diğer ürünleride deneyin mukase edin bunda benim düşüncem herkes için doğru olan ürünü kullanın sen zehir ve birsürü hormanal ürünleri kullandığında kendin yiyiyormusun diyelim ki yemiyorsun bunu gönderiyorsun hallere ama şehirdeki kızın torunun oğlun yiyiyor bir sürü insan yiyiyor hastaneler tıklım tıklım özel hastaneli çoğalttık .günahtır.ellerinizi vicdanınıza koyun yarın hayata gözlerinizi kapadığınızda bunların hepsinin cevabını yani kul haklarını da düşünün gelin bu gidişe dur deyin sizlerin elinde verimse verim sağlıksa sağlıklı ürün kaliteyse kaliteli ürün yani biz bu ürünü bulduk fransızlar bu ürünü alabilmek için şirketle birlik ne paralar teklif ettiler ama verilmedi güzel ülkemin güzel insanları artık sağlıklı ürünler yetiştirsin diye ve fiyat olarak onlar eğer alsalardı çok yüksek fiyatlara pazarlardı valla kullanan milyonlar var deneyenlerde var siz bilirsiniz...bizde teklif var ısrar yok..saygılarımla
benim istedigim cevap değil bu üründen kullandım ben fark gördüm sizin üründe ne artı farklar olur :S

Olaya nerden nasil girdiniz anlamadim. Bunun vijdanla ne alakasi var. Sizin ürününüz bitkinin kimyasini dogasini bozuyor ve siz hala buna saglikli diyebiliyorsunuz. Janjanli yazilariniz insan kandirmaya cok müsait ama kendi icinizdede bir celiski var.

aysenkoc link=topic=41531.msg375639#msg375639 date=1302284403' Alıntı:
arkadaşlar kullanın öyle konuşalım benim kimseyi ikna etme gibi bir derdim yok bu siteyede giriş nedenim sözde süper biofer bayilerden toplatılmış bayiye verilmiyo ya bayilerin uydurduğu bişey bu açıklamak istedim sizleride çok iyi anlıyorum yıllarca aldatıldınız doğru söyleyen dokuz köyden kavulur ama doğrucuysa 10. köyede muhtar olur biz doğruları konuşmaya devam edicez bizim gibi bir üründen daha iyi bir ürün çıksın biz saygıyla onu destekleriz türk çifçisi artık doğru ürünlerle doğru bir üretim yapsın.

bakın,en iyisi ben size bir yol harıtası vereyimde siz ona göre hareket edersiniz ama köylerden kovulup kovulmayacağınız konusu bu ürünün kalitesine bağlı olduğu için o konuda birşey söyleyemem. yukarıdaki yazımda da söylemiştim,sizin işiniz köylerdeki üreticilerle olur.hangi üreticilerle olur diyeceksen,hani şu her köyde birkaç tane bulunur, yaptığı işi bilinçli yapan ve etrafında örnek alınan üreticiler. işte sizin irtibata geçmeniz gerekenler onlar.o tür üreticilere bu ürünü deneme amaçlı olarak bedelsiz vereceksiniz.onlarda bu ürünü herkesin görebilecekleri yol boylarındaki tarlalarının sadece bir kısmına kullanacaklar ve diğer kısmına kendi yöntemlerini uygulayacaklar.çünkü bu konu görselliği ön planda bulunması gereken bir konu.dilerseniz oraya bir reklam tabelanızı da dikersiniz. eğer sonuç sizin dediğiniz gibi gerçekleşirse, bir daha bizde bu şekilde bir ürün var diye çiftçi aramaya hiç gerek kalmayacaktır. daha sonra onlar sizi nerde olsa bulacaklardır hiç merak etmeyin.

Konuya bilimsel açıdan objektif olarak bakarak açıklamalarda bulundum.Fakat ürün hakikaten yararlı da olsa anlatılma biçimi ve ifadeler herşeyi gözler önüne serer veya saklar.Demek istediğim bitki sıcağı sıcak gibi soğuğu soğuk gibi algılamıyorsa nasıl algılıyor.Yani bitkiye sadece dışardan bu ürünü atıyoruz ve bitki onca labaratuar çalışmalarında dahi bulunamayan bilinmeyen bi özellik kazanıyor.Yapmayın Allah aşkına hani klasik bi söz varya 'Atma Recep Din Kardeşiyiz' diye.
Şimdi bu ürün bu ifadelerden sonra gerçekten yararlı da olsa mucizede olsa benim ve eminimki burdaki bir çok çiftçinin gözünde bitmiştir artık.Bu kadar iddalı olduğu söylenen firmanın pazarlama ve reklam işine önem vermesi doğaldır.Ama destekli sallamak kaydı ile.

( Kimseyi kırmak veya polemik başlatmak istemem. yazdığınızı tekrar okuyun bana hak verseniz de olur vermesenizde )

benım aklımın ermedıgı
taban gubreye ıhtıyac yokmuş bıtkının 3 ana besın maddesı azot fosfor potasyum potaslafosfor toprek ph sına gore bıtkı kullanamayacagı formda toprakta kalır humık asıt gıbı topragı duzenleyıp bu formun alınması saglandı dıyelım bıtkı cıkısındakıazot ıhtıyacını neyle karsılayacagız hanı mıcro ve macro elementlerı bır kenara koydum

Bu işin kolayı var siteden birkaç arkadaşa denemek için numune verirsiniz ürünlerinin bir kısmına bunu uygularlar bir kısmına uygulamazlar böylece farkı belli olur ve böylece bizimle paylaşırlar tartışma biter

arkadaşlar hepinize öncelikle teşekkür ediyorum şöyle söylim yeterince denendi biz denemeleri geçtik 150 tane mağaza nasıl açıldı biliyormusunuz biz öncelikle bayilik veriyoruz sadece süper biofer ürünlerini satmak birde tabela yaptırmak şartıyla ha ürünlerinde fiyatları belli bayi adaylarımız nasıl oluştu biliyormusunuz.. anlatayım size bu ürünü merak edip kullandı hepsi sonucu görünce şakır şakır bayi adayları oluştu biz bunlar içinden sadece 150 sini bayi yaptık her şehirde bir tane olmak kaydıyla kimse kimsenin bölgesine girmiyor demir çinko ve bakır ve tabiki süper biofer formülü ben doğru dürüst yazıcam demirin çinkonun ve bakırın en kalitelisi kullanılıyor diyeceksiniz ki bunlar diğer ürünlerdede var ama süper biofer formülü yok bizim satma gibi problemimiz kalmadı burda sapla samanı ayıralım bayilere vermiyoruz kendi bayiliklerimizi oluşturuyoruz bizim ürünümüzü satan bayi adaylarımızın rakipleri kendi bölgelerinde yok tekrar yazıyorum bayiler rahmetli recep avcının biz sözü vardı bayiler kötü yola düşmüşler ellerindeki hangi üründen çok karları varsa çifçiye veriyolar diye bizim ürünümüz bayi raflarına girmeyecek kadar değerli ister inanın ister inanmayın merak edenler denedi çoğu arkadaşınla bile paylaşmıyor neden çünkü en kaliteli ürünü herkes kendi yetiştirmek ister.rahmetli babamda çifçiydi annem bazen söylerdi baban tohum almak için istanbula giderdi ama aldığı yeri kimseye söylemezdi diye insan oğlu ben bu düşünceyede saygılıyım siz ben burdayım yeni girdim siteye vakit harcayıp yazıyorum öğrenin diye şanslısınız bunları duyduğunuz için ben doğru konuşuyorum siz bunu görüceksiniz....