hangi traktörler rolantide dördüncü vitesle kalkış yapabiliyor?

birkaç zaman oluyor,fiat 70-56 çiftçeker ile ilk tanışmamdı. köydeki komşulardan birinin traktörüydü ve bir yere kadar gidip gelmem gerekiyordu. üzerine bindim,çalıştırdım,ikinci vitese taktım ve ayağımı debriyajdan kaldırdım. fiatçı arkadaşlar ne olduğunu hemen anladılar tabi. abicim ayağımı tekrar debiryaja götürene kadar anında küt diye stop ediverdi. hatta çekilimi diye el frenine filanda baktım ama öyle birşey yok.bir iki denemeden sonra işi anladım ve baya bi gaz verdikten sonra kalkış yapmayı nihayet becerebildim. merak ettiğim konu şu, ben hertürlü traktörün üzerine tabiki binmedim ama sitete birçok marka ve model var.şahsen benim traktörüm dördüncü vitesle hiç problem çıkartmadan rolantide kalkış yapabiliyor. acaba bu tür kalkış yapabilen diğer traktörler hangileri merak ettim.

Ynt: hangi traktörler rolantide dördüncü vitesle kalkış yapabiliyor?

bizimkilerde kalkar ama tümo 75-80 var devri düşük olduğundan namıssıza bin hiç vites değiştirmeden istanbula git gel :D

Ağır Abi link=topic=41533.msg373801#msg373801 date=1302042955' Alıntı:
EEE kral 3 fites nolcak peki :)
[/
quote]

ben kralın üçüncü vitesle rolentide kalkabileceğini çok iyi biliyorum.belki de fergusonların hepsi ama fiatlar konusunda arkadaşların yorumlarına hala şüpheli yaklaşıyorum. onlar rolantide dörtle kalkarken ben neden ikinci vitesle bu işi zor becerdim anlayamadım gitti. belki kabahat benim bindiğim traktörde belkide bendeymiş demek. yorumlarından dolayı tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Abi aynı sorunu bende yaşadım bu FİAT lara özgü bir durum olabilir :D STEYR da öyle birdurum yok. Biz STEYR a alışık olduğumuz için bize biraz değişik geliyor. Bu motorlarda debriyajdan ayağını çektiğin gibi gaza basacan yoksa ilerlemiyor :D Ah STEYR da öyle mi :D

birisi rolanti mi dedi tabikide erkun :D stop etmeme konusunda en iyi motorlardan birisidir bence stop etmeden pulluk çektigini çogu kişide biliyo zaten :D

Bizim burdaki 70 56 ' da öyle seri1de birden ayağını çek stop ediyo gaza az basmanız gerekiyo :) rölanti devrinin düşük olduğundan kaynaklanıyo:)benim motorda düzde yüksüz sorunsuz kalkıyo

cazgin0020 link=topic=41533.msg373826#msg373826 date=1302071039' Alıntı:
birisi rolanti mi dedi tabikide erkun :D stop etmeme konusunda en iyi motorlardan birisidir bence stop etmeden pulluk çektigini çogu kişide biliyo zaten :D

cazgin0020 link=topic=41533.msg373826#msg373826 date=1302071039' Alıntı:
:)evet 2005model nimet ' e bindim rölanti çok güzel:) ilk bindiğimde ayağımı birden debriyajdan çektim motor kendiliğinden gaz veriyo gibime geldi :) acaba ayağım gazami değdi sandım tekrar tekrar denedim aynı:) rölanti de ani kalkışlarda böyle mi oluyo :)