JD 5725 ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM FAKAT SORULARIM VAR.

Merhaba sayın trakklüp üyeleri ve JohnDeere sahipleri. Ben de yakın bir tarihte John Deere 5725 Super Plus modelini almak istiyorum. Çok araştırdım fakat bir türlü bazı konularda net bir fikir sahibi olamadım. Şu konularda bana yardımcı olabilirseniz sevinirim;

1-) Birincisi acaba traktörde lift -o-matic otomatik düğmeyle hidrolik kaldırma sistemi yada benzeri bir sistem var mı?
2-) Acaba traktöre herhangi bir tarım aleti takarken traktöre çıkmadan arkadan hidrolik kollarını kaldırıp indirme imkanı var mı?
3-) Traktörün kaldırma kapasitesi sıkıntılı mı acaba yani broşürdeki gibi 2060 kg mı? Acaba Benim 5 ' li 12 numara Alpler pulluğumu sallarmı?
4-) Acaba çift çekere düğmeyle mi geçiyor yoksa kol ile falan mı geçiyor?
5-) Traktörün motoru acaba Euro II mi yoksa Euro III mü oluyor?
6-) Acaba çift sürerken dekara kaç litre mazot yakıyor?

Eğer bu sorularımı yanıtlayabilirseniz çok sevinirim.

Ynt: JD 5725 ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM FAKAT SORULARIM VAR.

anayurtlu 3105d link=topic=41649.msg375220#msg375220 date=1302211624' Alıntı:
ykt123 nickli arkadaşımız sana yardımcı olacaktır :) cidd*-*-*
bencede öve öve bitiremiyor onda 5625 var
plus olduğuna göre düğmeyle geçiyordur
alpler kalın malzeme kullanıyor gerçekten 2060 kiloysa o hpye göre aşırı derece düşük alpler kaç kilo bilmiyorm ama hidrolik kol lazm olduğunda bazı konularda sıkıntı yaşarsın..
2-) Acaba traktöre herhangi bir tarım aleti takarken traktöre çıkmadan arkadan hidrolik kollarını kaldırıp indirme imkanı var mı?
dediğin sorudan pek bişe anlayamdm traktörü yanaştırdığında ztn her traktörün üstündeyken ayarlıyoersun aşa yukarı olarak :S

MERHABA BİZİM KOMŞU KÖYDEN BİRİSİ JD 5625 4*4 ALMIŞ.(İLK OLARAK 5725 DEMİŞLERDİ AMA DOĞRUSUNU YENİ ÖĞRENDİM 5625 ' MİŞ BU NEDENLE BU BAŞLIĞA YORUM YAPMIŞTIM.) BUGÜN NOHUT EKİMİ İÇİN KUMSAL BİR TARLADA NADASTA DENEMİŞLER.OBJEKTİF OLARAK KÖYLÜLERİMDEN BENİM TELEFONDA DUYDUĞUM KADARIYLA ANLATAYIM.(ÇÜNKÜ BEN ŞU AN KÖYDE DEĞİLİM İSTANBUL ' DA ÜNİVERSİTE OKUYORUM MAKİNA MÜH.) ARKASINDA 4*14 PULLUK VARMIŞ.VE NADAS PERFORMANSINI PEK BEĞENMEMİŞLER,YAVAŞ OLDUĞUNU SÖYLEDİLER.BAYILMA YAPTIĞINI SÖYLEDİLER.KONFORUNUN ÇOK İYİ OLDUĞUNU KABİN-KLİMA VS GERİYE DEBRİYAJSIZ GEÇİŞ VARMIŞ HİDROLİĞİDE OLDUKÇA İYİYMİŞ.NADASTA 2-2,5 LT ARASINDA YAKTIĞINI SÖYLEDİLER.DEPO ÇİZGİSİNE GÖRE YORUM YAPTILAR 22 DÖNÜMDE DEPOYU GÖSTERGEDE YARI ÇİZGİYE İNDİRMİŞ.BUNLAR BENİM DUYDUKLARIM GENEL OLARAK YORUMLAR İYİ AMA OLUMSUZLUKLARI BAYILMA SORUNLARINI PULLUK AYARINI DÜZGÜN YAPAMADIKLARINA BAĞLADIM BEN ÇÜNKÜ YENİ VE GÜÇLÜ BİR JD MOTORDA BU SORUN OLAMAZ DİYE DÜŞÜNÜYORUM KULLANMIŞLAR MOTOR ÇOK RAHAT GÜZEL KONFORLU SESSİZ DİYORLAR HAVALANDIRMA KLİMA ÇOK GÜZEL DİYORLAR.BİZDE ALMAYI DÜŞÜNÜYORUZ BU NEDENLE BU ARALAR ARAŞTIRIYORUZ.HAYIRLISI HER TÜRLÜ DETAYI DÜŞÜNEREK KARAR VERECEĞİZ. HERKESE İYİ ÇALIŞMALAR

anayurtlu 3105d link=topic=41649.msg375220#msg375220 date=1302211624' Alıntı:
ykt123 nickli arkadaşımız sana yardımcı olacaktır :) cidd*-*-*

Bu arkadaşımıza pm atmıştım ama henüz cevap yazmadı. İnşallah görürse yazmasını umuyorum. Sağolun

rizakar link=topic=41649.msg375217#msg375217 date=1302211351' Alıntı:
Merhaba sayın trakklüp üyeleri ve JohnDeere sahipleri. Ben de yakın bir tarihte John Deere 5725 Super Plus modelini almak istiyorum. Çok araştırdım fakat bir türlü bazı konularda net bir fikir sahibi olamadım. Şu konularda bana yardımcı olabilirseniz sevinirim;

1-) Birincisi acaba traktörde lift -o-matic otomatik düğmeyle hidrolik kaldırma sistemi yada benzeri bir sistem var mı?
3-) Traktörün kaldırma kapasitesi sıkıntılı mı acaba yani broşürdeki gibi 2060 kg mı? Acaba Benim 5 ' li 12 numara Alpler pulluğumu sallarmı?
4-) Acaba çift çekere düğmeyle mi geçiyor yoksa kol ile falan mı geçiyor?
5-) Traktörün motoru acaba Euro II mi yoksa Euro III mü oluyor?
6-) Acaba çift sürerken dekara kaç litre mazot yakıyor?

Eğer bu sorularımı yanıtlayabilirseniz çok sevinirim.
bildiklerimi söyleyim
1. yok fakat takıldığını duydum
2.bilmiyorum
3. bizde 5715 vardı turan yarı otomatik pulluk ilk başta kaldırmadı servis geldi ufak bi ayar yaptı sonra hiç bi sorun çıkmadı. ki senin pulluk bizimkinden ağır deildir. ama ben ayar falan istemem diyosan ayriyetten yardımcı piston taktırabiliyorsun. yaklaşık 1200 lira olduğunu duydum.
4. kolla geçiliyor.
5. bilmiyorum.
6. 1.5-2.0 lt arası yakıyor. arkadaş 2-2.5 arası demiş ama zannetmiyorum. belki traktörler sıfır olduğu içindir. ilk motorun açılma süresi içinde yakmış olabiilir.
traktör biraz yavaş emsallerine göre ama kesinlikle bayılma olmuyor. alırsanda memnun kalacağını zannediyorum.
ama bu kriterlerin hepsi olsun diyorsan illa sana 6000 serisi veya 5020 serisini öneririm biz 5720 aldık yeni. bütün bu özellikler mevcut.

merhaba arkadaşım
1. madde demişi kaldırma kolu mekanik aynı mf 285 gibi
2. maddearkada kaldırma indirme yok klasik o dediğin M serisi R serisi ve premiyer modellerinde var
3. madde en önemlisi hidrolik evet 2 ton kusur en önemlisi sıkıntılı bende 2010 modeli var 2 defa hidroliği pompa mili, kepçesi değişti gitme gelme rezillik firma çözüm bulmuyor servis diyor 95 bg bu hidrolik yakışmıyor berbat
4. madde evet kolla geçiyor geçmede sıkıntı var inşallah elimde kalırda firmaya postalarım
5. madde motoru euro 2 motor
6. madde bende 5 14 kalın saşe var ortalama 1.5 litre en kötü şartlarda 2 litre ama biz kuru tarım yapıyoruz
Not :arkadaşım beni bu motora arkadaşım aldırdı alırsan R serisi al derim tabi bütçe önemli orta kolu çatlatı bayi zornan verdi yoksa makkemelik olacaktık 4 teker bitti hatalı 1 yıl makkeme kapılarında süründüm geçen hafta bitti kazandım paramızı alacağız inşalah 2 gün önce çeki demiri saplama koptu ramork bir tarafa motor bir tarafa bayidedi tenisini vereceğiz vallahi bu bölde tek bende var ya nazara geliyor yada en kalitesini bana verdiler firma elimde kjaldı ben onların paramı verseler nakit geri v erecem 285 mf alacam ben bir köylü olarak yazdım gerisi senin taktirin dost acı söyler jd bayileri varsa yorum yazın

yahya link=topic=41649.msg375604#msg375604 date=1302283090' Alıntı:
merhaba arkadaşım
1. madde demişi kaldırma kolu mekanik aynı mf 285 gibi
2. maddearkada kaldırma indirme yok klasik o dediğin M serisi R serisi ve premiyer modellerinde var
3. madde en önemlisi hidrolik evet 2 ton kusur en önemlisi sıkıntılı bende 2010 modeli var 2 defa hidroliği pompa mili, kepçesi değişti gitme gelme rezillik firma çözüm bulmuyor servis diyor 95 bg bu hidrolik yakışmıyor berbat
4. madde evet kolla geçiyor geçmede sıkıntı var inşallah elimde kalırda firmaya postalarım
5. madde motoru euro 2 motor
6. madde bende 5 14 kalın saşe var ortalama 1.5 litre en kötü şartlarda 2 litre ama biz kuru tarım yapıyoruz
Not :arkadaşım beni bu motora arkadaşım aldırdı alırsan R serisi al derim tabi bütçe önemli orta kolu çatlatı bayi zornan verdi yoksa makkemelik olacaktık 4 teker bitti hatalı 1 yıl makkeme kapılarında süründüm geçen hafta bitti kazandım paramızı alacağız inşalah 2 gün önce çeki demiri saplama koptu ramork bir tarafa motor bir tarafa bayidedi tenisini vereceğiz vallahi bu bölde tek bende var ya nazara geliyor yada en kalitesini bana verdiler firma elimde kjaldı ben onların paramı verseler nakit geri v erecem 285 mf alacam ben bir köylü olarak yazdım gerisi senin taktirin dost acı söyler jd bayileri varsa yorum yazın

Arkadaşım verdiğin cevaplar için çok teşekkür ederim. Peki bu R serisinin en ucuzunun fiyatı (5080R serisi olması lazım) kaç TL ' den başlıyor? Bütçem en fazla 80-90 bin TL arasında. Bir de acaba 5085M serisi yukarıda beklediğim özelliklerin hepsini kapsıyor mu acaba? Yani bu modeli de düşünebilirim.

selamlar
1. lift o matik yok ama takılıyor
2.super plus serisinde alırken takılı degil ama arkada elektronik kumanda yeri var r ve m serilerine takılan elektirik kumanda plus serisinede uyumlu eger istersen bayiye söle taktırabilr
3.ben hidrolik kaldırmasında zere kadar bir sikayetim yok aydın 4 lü 14 no pullugu derin sürümde toprak altındayken bile gayet iyi kaldırıyor senin 5liyi de rahat kaldıracaktır merak etme eger kaldırması yetmiyor diyorsan servis ayar yapıyor merak etme
4.çift cekere kola geciyor ama baska traktörlerinkiyle karıstırma cift cekere gecmek ve cift cekerden almak düğme kadar cok rahat son sürat giderken bile cift cekere alıp cift cekerden tek cekere cok rahat alıyorsun
5.2011 ise alacagın euro 3 motoru
6.maksimum 1.5 yakar güzel çift cıkarırsan. yok son surat sürersen çiftti az bişe fazla yakabilir
şimdi arkadas sen traktörü görüp kulan sen kendin göreceksin eger traktör sıfır alırsan ilk 100 saate kadar tam performansını göremezsin ama 100 saatten sonra cok iyi performansını görürsün cünkü ben de sıfır akdım ordan biliyorum güzel traktör alırsan pişman olmazsın

nh_fıat link=topic=41649.msg375224#msg375224 date=1302212179' Alıntı:
bencede öve öve bitiremiyor onda 5625 var
plus olduğuna göre düğmeyle geçiyordur
alpler kalın malzeme kullanıyor gerçekten 2060 kiloysa o hpye göre aşırı derece düşük alpler kaç kilo bilmiyorm ama hidrolik kol lazm olduğunda bazı konularda sıkıntı yaşarsın..
dediğin sorudan pek bişe anlayamdm traktörü yanaştırdığında ztn her traktörün üstündeyken ayarlıyoersun aşa yukarı olarak :S
şimdi canım kardesim öve öve bitiremiyor demişsin makina güze oldugu için ve kulanıp bildigim için size makinayı anlatıyoruz da yaranammıyoruz

alın buda içi benim john deerenin
<object width='400' height='300'><param name='allowfullscreen' value='true' /><param name='allowscriptaccess' value='always' /><param name='movie' value='http://www.izlesene.com/embedplayer.swf?video=3047197' /><embed src='http://www.izlesene.com/embedplayer.swf?video=3047197' wmode='window' bgcolor='#000000' allowfullscreen='true' allowscriptaccess='always' menu='false' scale='noScale' width='400' height='300' type='application/x-shockwave-flash'></embed></object><p><a href='http://www.izlesene.com/video/john-deere-5625-ici-ve-sesi/3047197' target='_blank' title='john deere 5625 içi ve sesi'>john deere 5625 içi ve sesi</a> | <a href='http://www.izlesene.com' target='_blank' title='izlesene'>izlesene.com</a></p>

kardeş gel sana 5435 96 bg dyna modeli kabinli 4x4 2011 modelini süspansiyonlu tiko para 90 milyara alayım 5 14 oynatır illede jd dersen R 100 al oda güzel

ykt123 link=topic=41649.msg376208#msg376208 date=1302367806' Alıntı:
selamlar
1. lift o matik yok ama takılıyor
2.super plus serisinde alırken takılı degil ama arkada elektronik kumanda yeri var r ve m serilerine takılan elektirik kumanda plus serisinede uyumlu eger istersen bayiye söle taktırabilr
3.ben hidrolik kaldırmasında zere kadar bir sikayetim yok aydın 4 lü 14 no pullugu derin sürümde toprak altındayken bile gayet iyi kaldırıyor senin 5liyi de rahat kaldıracaktır merak etme eger kaldırması yetmiyor diyorsan servis ayar yapıyor merak etme
4.çift cekere kola geciyor ama baska traktörlerinkiyle karıstırma cift cekere gecmek ve cift cekerden almak düğme kadar cok rahat son sürat giderken bile cift cekere alıp cift cekerden tek cekere cok rahat alıyorsun
5.2011 ise alacagın euro 3 motoru
6.maksimum 1.5 yakar güzel çift cıkarırsan. yok son surat sürersen çiftti az bişe fazla yakabilir
şimdi arkadas sen traktörü görüp kulan sen kendin göreceksin eger traktör sıfır alırsan ilk 100 saate kadar tam performansını göremezsin ama 100 saatten sonra cok iyi performansını görürsün cünkü ben de sıfır akdım ordan biliyorum güzel traktör alırsan pişman olmazsın
şimdi canım kardesim öve öve bitiremiyor demişsin makina güze oldugu için ve kulanıp bildigim için size makinayı anlatıyoruz da yaranammıyoruz
sana kötü bişe demedmki.. övüyon işte övmek kötü bişe deil bende övüyorm yeri geldiğinde nhyi ama en iyiside jondere deil ya :)

ibrahim059 link=topic=41649.msg376663#msg376663 date=1302423589' Alıntı:
sen bana kaç dönüm tarlan olduğunu söyle ben sana o traktörün sana gidip gitmeyeceğini söylerim.

kardeş bana soruyorsan eğer 300 dönüme yakın arazim var. 5725 ve 5085M arasında kaldım. Hangisini önerirsiniz?