Kim 20.000 tl ister....

Ynt: Kim 20.000 tl ister....

bende sandıklılıyım hatta bu köy bizim köye en yakın köy okuyunca şaşırdım . aklıma ilk bi aile var onlar geldi ama adları bilmiyorum . baya bi meşurlar onlar olma ihtimali yüksek . bi soruşturma yapayım onlar mı degilmi. bizim bura 1 km kadar biyer .

yavuz selim link=topic=41663.msg375655#msg375655 date=1302285470' Alıntı:
mustafa kardeş sen hiç üzülme cehennemde böyleleri yüzünden yakacakta sıkıntı olmaz
sivasta beş sene çalıştım hemşerim diyorum toprağım yazık ama Divriğide adamın koyunlarınıda almışlardı adiler para yok ....çok üzülüyorum ve kızıyorum ....ne yapayım?

bizim köylününde 285i çalındı gidiş ogidiş hala bulunamadı 5-6 sene oldu...ilçeye gitmişti 1günlüğüne oğlunda kalıp dönecekmişti o gece motoru götürmüşler.. onun için bizimde arasıra ilçede işler oluyo motorla geldiğimiz zaman güvenli biyere park edip arkasınada iyice yanaştırıp arabayı parkediyom napak..

Evet sonuna kadar haklısın ardahanda kuzuları olan koyunalrı çalmışlar kuzular daha küçük olduu için açlıktan ölme tehlikesiyle karşı karşıyalarmış birazını komşularının koyunlarını emzirmişler kadın feryat figan fakirlik yoksulluk var diyo bize acımıyorsanız kuzulara acıyında geri getirin diye feryat ediyor at-*-*
mustafagursacli link=topic=41663.msg375658#msg375658 date=1302285709' Alıntı:
sivasta beş sene çalıştım hemşerim diyorum toprağım yazık ama Divriğide adamın koyunlarınıda almışlardı adiler para yok ....çok üzülüyorum ve kızıyorum ....ne yapayım?

anayurtlu 3105d link=topic=41663.msg375667#msg375667 date=1302286213' Alıntı:
bizim köylününde 285i çalındı gidiş ogidiş hala bulunamadı 5-6 sene oldu...ilçeye gitmişti 1günlüğüne oğlunda kalıp dönecekmişti o gece motoru götürmüşler.. onun için bizimde arasıra ilçede işler oluyo motorla geldiğimiz zaman güvenli biyere park edip arkasınada iyice yanaştırıp arabayı parkediyom napak..

galiba bu kaybolup giden traktörler gözden uzak biryerde çalışıyor.yada parçalayıp satıyorlar.

bizi köye kamera sistemi kurmak istedik.gece görüşlü.plaka okumalı. 12.000 tl istediler.köylüye pahalı geldi.yani hiç hırsızlık olmadığı için.yoksa koca köye iki inek parası bile değil.eve lazer alarmlı.kameralı bir sistem kurmak 3-5 bin tl den aşağı değil.

yada bir çuval arpa unu ve kocaman bir azgın köpek besleyecen.pompalıyı da dolu tutacan.

koyun ve inek hırsızlıkları oluyor . enson 2-3 yıldır da elektrik trafolarının yagları çalınmaya başlandı dayımın geçen çalındı bir buçuk milyar a yaptırdılar .15-20 gün önce tekrar çaldılar . şimdi 1-2 milyarda gideçek . birkaç gün önce hırsızlar yakalandı dediler bakalım

bizim köylerin içme suyu trafosunun yağı çalında.1 hafta susuz kaldık. bize yakın büyükmenderes te devlet su işlerinin iş makinalarının mazotu çalınıyor bağzen.