Dane mısır da hangi tohumluklar ekiliyor

Ynt: Dane mısır da hangi tohumluklar ekiliyor

ben 4 yıl öncesine kadar danelik mısır ekiyordum en iyi verimi pıoneer 32K61 çeşidi ile 1300 kg ları gördüm,
rütübet 16-18 tane kaliteside çok iyi idi, ama dönemim maliye bakanı Unakıtan ın çoçuklarının tavukları benim
yetiştirdiğim mısırları beğenmediği için yurt dışından ithal geldiğinden dane mısırdan vaz geçtim.şimdilerde
mısır fiyatları iyi seyrediyor ama ben silajlıktan daha memnunum ve silajlık çeşitte pıoneer dan başka ekmiyorum..

maygun10 link=topic=41676.msg376776#msg376776 date=1302439534' Alıntı:
Silajı hayvanlarınızamı yapıyorsunuz yoksa satılıyormusunuz.
satmak amaçlı ekiyoruz.bende 40 dekar var tarla komşusu arkadaşlarla beraber yaklaşık 200 dekar ekiyoruz ve büyük çiftliklere
topluca satıyoruz.geçenyıl 4 sıralı silaj biçerdveri ile direk kamyonlara biçtiler. tarladan tonu 100 tlden verdik.

ben ekmiyorum ama yakından takip ediyorum önceleri fazla yaygın degildi şimdi oldukca yaygın arkadaşlar var da eken pıoner dekalp prişka maybora bide beta firması pıonerden oldukca verim aldılar ama nem yülsek pirişka nemi cok düşük aldılar 13 14 verimde normal dk 1ton dekalbı bu yıl ekecez bakalım nasıl olcak

may tohumculuğun prestige ve borasını ekiyoruz ama boranın verimi geç düşüyor pretigeninki daha çabuk düşüyor 5 su ile 2500 m2 1 dönümden 2500 kg aldılar daha çıkar 14 16 arası nem var boradan bu sene biz kendimiz 2800 kg aldık o da beş su

juneeeight link=topic=41676.msg377412#msg377412 date=1302517820' Alıntı:
may ' ın prestige ni eken oldumu aranızda, bi ünite deneme göndermişler güvenemiyorum
Geçen yıl yanlışlıkla sılajlık olarak ekmiştim, erkenci bir çeşit, koçan sayısı bazı yerlerde 4 oldu, bazı yerlerde 3.. Gövdesi fazla kalın değil. O kadar bakımsızlığa ve gübresizliğe rağmen 2 su verdim, dekardan 5.5 ton civarı sılaj aldık. Ekiliş te oldukça ilkel bir makina ile yapıldığundan mısırlar sırt sırta çıkmıştı..:) Hiç seyreltme yapmadım..