en fazla hangi üründen kar ediyorsunuz

24.09.2009
1,389
13
aksaray

arkadaşlar biz buğday yağlık ayçiçeği va şeker pancarı ekimi yapıyoruz bizim burda kotan varsa bence en iyisi şeker pancarı tabi başka bölgelerde farklı ürünlerde ekiliyor acaba hangi ürün kar amaçlı daha iyi teşekkür ... :S

Ynt: en fazla hangi üründen kar ediyorsunuz

bizim burda çivril ovasında buğday,arpa,şeker pancarı,haşhaş,elma,şeftali,kiraz,(hayvanlara yem için yonca,fiy,slajlık mısır),çerezlik ayçiçeği tarımı yapılır . tarlaların %80 i sulanır durumda. en iyi getiriyi çerezlik ayçiçeği yapıyo. elma,şeftali,kiraz da stabil bi durum olmuyo her sene farklılık gösteriyo 10 dekar bi bahçeden bi sene 20-25 bin kazanırken bi sene sadece masrafına bakıyoruz çok değişken oluyo.

aybars.20 link=topic=41688.msg375873#msg375873 date=1302296453' Alıntı:
10 dekardan kar ettiniz ürün meyvecilik sanırım o kadar değişken oluyormu arkadaşım

belli olmuyo abi ya bi sene elma oluyo dolu vuruyo ucuz gidiyo bi sene elma güzel oluyo pazar olmuyo ucuz gidiyo şansına biraz benim 13 dekar var 2008 te 21bine sattım 2009 da kaptırdık tüccara para alamadık 2010 da 4 bine sattım bakalım bu sene nasip kısmet güzel göz var satışı nasıl olcak bakalım

o kadar masrafla ve zahmetle baktığımız ürünlerimizi malasef pazarlayamıyoruz sağlam yer kalmadı artık sanırım yinede az olsun peş olarak satmak bence daha iyi cünkü bir kere paranı alamadınmı borc borc üstüne gidiyor zaten herşey pahalı mazot gübre arkadaşlar araştırmak lazım bence satarken ürünlerimizi...bizim burada aynı üzümden para alamıyan insanlar cok o yüzden

mısır ektim kar edemedim gecen sene iyi yaptı fakat ben bakıyorum bazıları 1200 kilo alıyor dekardan ben ektim 700 kilo anca geldi cerezlik cekirdek ekiyorum fakat o da zahmetli iş bu sene mısıra yüklenecek millet hem desteği var hemde kolay

Eger köyde yada cevrede adam varsa pancardan. Dönüme 7 ton kadar, türkiye sartlarinda cok az, ama yinede 50 dönüm pancar 300 dönüm bugdaydan cok daha fazla birakiyor. Ama dedigim gibi, evinde kendi adamin olursa. Isciye yaptirirsan oda degmiyor... Yer: Gelmuat ovasi, Yildizeli, Sivas

aybars.20 link=topic=41688.msg375947#msg375947 date=1302333045' Alıntı:
mısır ektim kar edemedim gecen sene iyi yaptı fakat ben bakıyorum bazıları 1200 kilo alıyor dekardan ben ektim 700 kilo anca geldi cerezlik cekirdek ekiyorum fakat o da zahmetli iş bu sene mısıra yüklenecek millet hem desteği var hemde kolay
baklan ovasında 1000 kg aşağı olmaz biryerlerde yanlış yapmışsın demekki toprağım

satocan58 link=topic=41688.msg375955#msg375955 date=1302333899' Alıntı:
Eger köyde yada cevrede adam varsa pancardan. Dönüme 7 ton kadar, türkiye sartlarinda cok az, ama yinede 50 dönüm pancar 300 dönüm bugdaydan cok daha fazla birakiyor. Ama dedigim gibi, evinde kendi adamin olursa. Isciye yaptirirsan oda degmiyor... Yer: Gelmuat ovasi, Yildizeli, Sivas

tek başına zor oluyor bu sene canım cıkacak 220dnm buğday var bide cekirdek ekecem bizim köyde biçerler girdimi baklan ovasında sulama başlıyor tek basına zor oluyor oraya buraa koştur üzüm işleri bide

aybars.20 link=topic=41688.msg375964#msg375964 date=1302334936' Alıntı:
tek başına zor oluyor bu sene canım cıkacak 220dnm buğday var bide cekirdek ekecem bizim köyde biçerler girdimi baklan ovasında sulama başlıyor tek basına zor oluyor oraya buraa koştur üzüm işleri bide
Bugdayda bisey yok gardas. Motur üstündesin sonucta, sularsa o olur bitek. Babam 57 yasinda tek basina 400 dönüm isliyo yillik. Ama pancara insan gücü lazim. Haa onun makinasi yokmu, tabiki var ama onada 300 500 dönüm ekecenki aldigina degsin...

yıllardır ekiyoruz buğdayı hiç bişyy yok baska ürünlere yönelmeli de kurak yerlere ne ekecenki nohut ekiyon domuz yiyor anoson ekiyon yağış olursa iyi şansa bağlı sulak yerlerde cekirdek ekiym bizim iş şansa bağlı allah verirse oluyor

evet arkadaşlar bizim burda pancar yağlık ayçiçeği birde buğday ekeriz aşka ürün görmediğimiz için aslnda suyumuz var sorunsuz su çok şükür yağmulama düzenimizde var bir seferde 25 dönümü sulayacak kkadar var topraklarımız güzel buğday 800 kilo pancar 8 ton alabiliyoryz iyi bakımla benim aradığım başka hanigi ürünlerder daha fazla kar var bilmediğimiz içinde başka ürünleri ekmedik farklı ürünler ekmek istiyorum bana önerileriniz varmı ...

ben 2. ürün silajlık mısırdan iyi kar elde ediyorum ve 4 ay gibi kısa bir sürede yetiştirip peşin satabiliyoruz,

bartu link=topic=41688.msg376680#msg376680 date=1302428465' Alıntı:
ben 2. ürün silajlık mısırdan iyi kar elde ediyorum ve 4 ay gibi kısa bir sürede yetiştirip peşin satabiliyoruz,
ikinci ürün silaşta hangi firmanın hangi ürünü iyi bende ikicem bu sene ikinci ürün silaj ama önceden ikinci ürün silaj ekmedim ne ekeceğimi bilmiyorum