Bir saate 5 traktör sattı

Türkiye’nin en büyük traktör üreticisi Türk Traktör, yeni modeli New Holland T3 serisini Antalya’da tanıttı. Fiyatları 32 bin 500 ile 120 bin TL arasında değişen traktörler çiftçilerden yoğun ilgi gördü. Tanıtım için getirilen 12 traktörün 5’i bir saat içinde satıldı.
Türk çiftçisinin en çok tercih ettiği traktör markası New Holland, 50 ile 100 HP arasındaki bütün yerli traktörleri, daha az karbon emisyonu sağlayarak çevreye daha duyarlı Tier-3 motorla baştan aşağı yeniledi.
Yeni seri, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Konferans Salonu’nda düzenlenen lansman toplantısıyla bölge çiftçisine tanıtıldı. Yaklaşık 750 çiftçinin katıldığı toplantıda konuşan Türk Traktör Satış Grup Müdürü Derya Okay, Türk Traktör’ün Türkiye’nin en büyük traktör üreticisi olduğunu söyledi. New Hollanda markasıyla bu güne kadar Türk çiftçisini ilk kabinli, çift çeker, yüz beygir üzerinde ithal traktörlerle tanıştırdıklarını ifade eden Okay, bu yeniliklere son olarak T3 serisini eklediklerini kaydetti.
Konuşmasında tarımın önemi bütün dünyada gittikçe arttığına vurgu yapan Okay, “Tarım önümüzdeki yıllarda dünyanın en stratejik sektörü olacak. Artan nüfus, yoğun kentleşme, tarımsal alanların hızla daralması, tarımsal üretimin önemi arttırıyor. Verimliliğe bağlı olarak tarımda ekipman kullanımının önemi de her geçen gün artıyor. Bu bilinçle Türk Traktör çatısı altında, daha güçlü, daha verimli T3 serisi New Holland traktörlerini ürettik.” diye konuştu.
Dünyada enerji kaynaklarının her geçen gün azaldığı, buna bağlı olarak da yakıt ve diğer enerji ürünlerinin fiyatlarının sürekli arttığına dikkat çeken Okay, bundan yola çıkarak daha tasarruflu yakıt tüketen turbo intercooler T3 serisini ürettiklerini aktardı. Çiftçiler, toplantı sonrası ATSO’nun bahçesinde New Holland’ın yeni çıkan T3 serisini inceleme fırsatı buldu.
New Holland, tüm modellerde gerçekleştirdiği yenileme çalışmalarıyla çiftçinin beklentilerini en iyi şekilde karşılamayı hedefliyor. T480 modeli hariç 2011’de pazara sunulan tüm yerli modellerde bulunan turbo intercooler özelliği sayesinde yakıtın daha etkili kullanımı ve performansın daha yüksek olmasını sağlıyor. T480, 2 adet hidrolik güç çıkışı, 48 HP’lik çevre dostu Tier-3 emisyon seviyesine sahip sessiz motoru ve yeni çift çeker seçenekleriyle ileri-geri mekik kolu sayesinde 8 ileri 8 geri transmisyon sunuyor

Ynt: Bir saate 5 traktör sattı

Vay masseyci hasan arkadaşımız fiat reklamı yapıyor::))) hayırdır sendemi fiat alacan yoksa.adamların satması normal çiftçi zengin birazda danaları satınca cepler doluyor.sonra gelsin motorlar :D anlş-*s

mustafagursacli link=topic=41740.msg377054#msg377054 date=1302461086' Alıntı:
t3 tier 3 şimdiki hemen hemen tüm seri

yok aga tier 3 demiyorum. t3 serisi diyorum. mesela geçen internette gördüm bu 480 aynısıydı üstünde t3.50 yazıyordu. hem t4 seriside var onlar Türkiye ' de üretiliyor. ama yurtiçi piyasaya vermiyorlar diye biliyorum.

insertend link=topic=41740.msg377061#msg377061 date=1302461313' Alıntı:
yok aga tier 3 demiyorum. t3 serisi diyorum. mesela geçen internette gördüm bu 480 aynısıydı üstünde t3.50 yazıyordu. hem t4 seriside var onlar Türkiye ' de üretiliyor. ama yurtiçi piyasaya vermiyorlar diye biliyorum.
eyvallah bakalım öğrenelim

bu traktör neden bu kadar satılıyor anlayamıyorum avrupa traktörlere bakınca yerli new holand lar pek basit ve özelliksiz geliyor

delibalta link=topic=41740.msg376806#msg376806 date=1302443270' Alıntı:
Vay masseyci hasan arkadaşımız fiat reklamı yapıyor::))) hayırdır sendemi fiat alacan yoksa.adamların satması normal çiftçi zengin birazda danaları satınca cepler doluyor.sonra gelsin motorlar :D anlş-*s

keykubat kardeşimizden sonra hasanı da aramızda görecez galiba.Geçte olsa herkes birgün nh ' ci olacak.

aşkar link=topic=41740.msg377075#msg377075 date=1302462563' Alıntı:
bu traktör neden bu kadar satılıyor anlayamıyorum avrupa traktörlere bakınca yerli new holand lar pek basit ve özelliksiz geliyor
nh de her bütçeye göre traktör var.onun için bu kadar seçiliyor olabilir.