Bir trakkulup üyesinin üyelik gelişimi :)

Genelde yaş durumuna göre değişir ama ben yinede 15-18 yaş arasına göre bir tahlil yaptım :)

* Siteyeyi bulmasının üç yolu vardır
1)Çİftlik oyunu aramak ...
2)Çİftli oyunu ile ilgili mod , map vb aramak ...
3)Kendi traktörlerinin adını google de aramak ...

* Daha sonra siteye üye olunur ve kendi ilk önce kendi traktörünün bölümüne bakılır . Siteyi hiç incelemeden , büyük küçük demeden sadece kendi traktörünü hakkında sitedeki onbinlerce insanı hiç bir şey bilmiyormuş adletip tepeden aşağı yorumlar yazılır .... Kendi traktörünün en az kendisinden 20 hp üzerindeki bir makineyi çekiştirmede yerlere vura vura çektiği idaa edilir ...

* Daha sonra , köydeki işletmesinde hiç bir mali sorumluluğu olmadığından , sanki bizlerde ayda yaşıyormuş gibi traktörün yakıtı ve çekişi konusunda ipe sapa gelmez hesaplar vede çözümler geliştirir . İnadım inat diyerek inadının son damlasına kadar iddaalarını savunur .

* Artık sitede epey vakit geçirmiş , kendisine küçük bir arkadaş vede ufak bir hasım grubu oluşturmuştur . Site ve site hakkındada bir miktar fikir sahibi olmuştur . Yani sitede kalfalık devri başlamıştır . Diğer bir konuda okuduğunu başka bir konuda satmaya başlamıştır .

* Eskiden tartışılmış ve modası geçmiş konular hakkında bir miktar fikir sahibi olduğundan artık ' konu hortlatma ' devri başlamıştır . 2008 te açılmış sekiz sayfa tartışılmış bir konuya yeni bir soluk getirerek evet bencede falanca haklı diyerek hiç düşünülmemiş bir bakış açısı yaratır .

* artık yeni üye dünya ve türkiye de tarım piyasası hakkında uzman , bilgili vede olayı çözmüşür . anında türkiyeye bile gelmemiş bir modelin motor bloğunun falanca bir ülkede döküldüğü nednei ile onun kötü olduğunu ve kesinlikle kullanılmaması gerektiğini düşünür . hiç görmediği bir traktör hakkında , o traktörün resimlerine bakarak sahibine akıl öğretmeye başlar ...

* Lakin yinede site üyelerine yeterli hizmette ve aydınlatma hizmetinde bulunamamıştır . İlk fırsatta yönetici en azından bir bölüm başkanı olmalıyım , ben olmazsam bu iş yürüme pisikozu hasıl olur .

*Eğer şartlar uyarsa vede yöneticiliği , bölüm başkanlığını kapar ise ilk ay elinden geleni yapar vede bölümünde hergün uğraşır ... İşte bu nokta kritiktir ki gözlemlerimin en derin noktasıdır , bir üyenin kalıcı olmasını istiyorsan bölüm başkanı yapmayacaksın . başkanlıktan bir ay sonra sırra kadem basar ve artık kimse ondan haber alamaz ...

TRAKKULUP ÜYELERİNİN ORTAK ÖZELLİKLERİ
------------------------------------------------------

1 ) Mutlaka bir distribütor , servis yada o traktörün baş mühendislerinden bir tanıdığı vardır .

2) Kesinlikle traktörü bir numara büyük pulluğuda çeker ama zorlanmasın rahat olsun diye küçük kullanır .

3 ) kesinlike traktörü 2litrenin altında ama 2 litreye yakın yakıyodur .

4 ) kesinlikle her üye traktöre tek römork takmaktan hicap duyar .

5) kesinlikle yöresi türkiyede en sert topraklı bölgedir

:))))

Ynt: Bir trakkulup üyesinin üyelik gelişimi :)

Cok güzel aciklamissin Okay gardas. Burdakiler iyi yine. Birde facedekiler varki onlar tam akillara zarar. 3 5 kisi tartisirken biri cartttt diye bi giriyo araya ' ula buda moturmu asil motur su', ' ah benim motur olacakki ikisini bir sürükler', ' bu pullugu ben 60 likla cekiyom( büyük ihtimal o pulluk 12/5 falandir) sonra merak eder bakarsin adam hatta cocuk daha 15 yasinda.)))

Ynt: Bir trakkulup üyesinin üyelik gelişimi :)

bu latifemi hoşgörü ile karşılayan tüm arkadaşlara vede ilgilenip yorum yapan arkadaşlarıma vede güzel yorumu için naik muhtarıma çok teşekkür ederim ....