Gaspardo bilgisayarlı tohum kontrolü ünitesini kullanan var mı?

Gaspardo mısır mibzerinin bilgisayarlı tohum akış kontrolü cihazını kullanan arkadaşlar kullanımı hakkında bilgi verebilir mi? Nasıl bağlanır, nasıl çalışır, kullanımı esnasında nelere dikkat etmek lazımdır.

Ynt: Gaspardo bilgisayarlı tohum kontrolü ünitesini kullanan var mı?

ydincbayram link=topic=41783.msg377374#msg377374 date=1302512155' Alıntı:
Evet traktöre bağlanan bir mönitörden tohum atıp atmadığını görebiliyorsun bildiğim kadarı ile.

ben daha yeni öğrendim bilgilendirmen için saol

Traktöre balanan monuterle atdı tane hakkında bilgi verebilecene sen inanıyormusun bunun mumkünatı yok senin dedin traktöre balanan monutörün sayesin de dik sıra ekimi yapmakta....ok..

hocam arkadaşlardan alanlar oldu 9 bin euroya 2 tane aldılar yanlız mısır ekimi degil 5 ve 6 sıralı ayarlarsan mısırda eker bilgisayarı nasıl calışr bakmadım sensör falan gördüm deposunda ama ne işe yarar veya calışmasını bilmem

aynı sisitem irtemdede var gaspardonunki sıra ütü mesafeyi ve flanş deliği tıkandığında tohumu atmadığında uyarı sesi veriyo

ende duymadım ama mibzerle piyasaya çalışanlar için güzel birşey ( Ekimin vebalini azaltırlar düzgünce ekilmiş olur)

evet var arkadaşımda benim gaspardoda yok fiyatı 1250 euro hem sensör var atmadığı zaman uyarıyor çamurluğa yan tarafına takılıyor küçük bir lcd ekran ve dijital dekarmetre tarlayı ölçüyor sezon bittiğinde alınan raporla kaç dekar çizdiğini yazıyor

ekoç link=topic=41783.msg377808#msg377808 date=1302549264' Alıntı:
evet var arkadaşımda benim gaspardoda yok fiyatı 1250 euro hem sensör var atmadığı zaman uyarıyor çamurluğa yan tarafına takılıyor küçük bir lcd ekran ve dijital dekarmetre tarlayı ölçüyor sezon bittiğinde alınan raporla kaç dekar çizdiğini yazıyor

buna inanılır .. sonradanmı takılıyor yoksa şuan üretilen makinalarda varmı varsa hangisinde bulunmakta

ekoç link=topic=41783.msg377808#msg377808 date=1302549264' Alıntı:
tamam bahsettiğim makina bu. Bende bunun hakkında bilgi almak istiyorum eğer arkadaşının ismini ve telefon numarasını özelden yollarsan çok sevinirim.