ahır serinletme sistemi

arkadaşlar ahırlarda hayvanların sıcaklık stresi için yaz aylarında kullanılan basınçlı su püskürtme sisteminin nasıl yapıldığını bilen varmı. bu sistemi kuran arkadaşlar malzeme listesi ve kurulum bilgisi bekliyorum. yardım ederseniz sevinirim.

Ynt: ahır serinletme sistemi

subaykan link=topic=41849.msg378533#msg378533 date=1302636719' Alıntı:
arkadaşlar ahırlarda hayvanların sıcaklık stresi için yaz aylarında kullanılan basınçlı su püskürtme sisteminin nasıl yapıldığını bilen varmı. bu sistemi kuran arkadaşlar malzeme listesi ve kurulum bilgisi bekliyorum. yardım ederseniz sevinirim.
bunun maliyeti nedir

Bu yaz komşum yaptırdı, o kadar basitki gülersiniz :)

tarla ilaçlama makinası memelerinden bir su borusu üzerine 1 m aralılla montajladı
tavana bu sitemi tuturdu
su tehsisatı sitemine bagladı
vana koydu vanayı yeteri kadar açınca toz şeklinde su püskürtüyor inanın inekler yaz sıcagında altından cıkmıyorlardı
maliyeti sıradan plastik su borusu bir vana 5-6 tane kelepcesiyle ilaç makinası memesi

ArAnAnAdAm link=topic=41849.msg973279#msg973279 date=1424374745' Alıntı:
Bu yaz komşum yaptırdı, o kadar basitki gülersiniz :)

tarla ilaçlama makinası memelerinden bir su borusu üzerine 1 m aralılla montajladı
tavana bu sitemi tuturdu
su tehsisatı sitemine bagladı
vana koydu vanayı yeteri kadar açınca toz şeklinde su püskürtüyor inanın inekler yaz sıcagında altından cıkmıyorlardı
maliyeti sıradan plastik su borusu bir vana 5-6 tane kelepcesiyle ilaç makinası memesi
Suyu yeterince basınçlandırmak içinde pompa tamamdır ilaç makinası pomapaları o küçük ilaç makinası memelerinden kaçtane yaptıysan ona göre bir pompa verirler elektirik motoru çalıştırmalı onu veya hava kompresörüde olur çok uzun çalışmayacaksa ama hava kompresörünün basıncı yeter mi bilemiyorum :(

ORION link=topic=41849.msg973286#msg973286 date=1424376044' Alıntı:
Suyu yeterince basınçlandırmak içinde pompa tamamdır ilaç makinası pomapaları o küçük ilaç makinası memelerinden kaçtane yaptıysan ona göre bir pompa verirler elektirik motoru çalıştırmalı onu veya hava kompresörüde olur çok uzun çalışmayacaksa ama hava kompresörünün basıncı yeter mi bilemiyorum :(
ilaç makinası gibi 20 tane takarsan haklısın
4-5 tane ye zannetmiyorum ayrıca motor gerekli olacağını

bantun111 link=topic=41849.msg973481#msg973481 date=1424438716' Alıntı:
En iyisi Bırak öyle sabit taral hortumuu ile. ..

Al bir fiskiye tabancalı basit sistem tak su hortuumuunu öğlenleri üzerine karşıdan sık iyi tabancalardan al

resim-328.jpg

Eğer ben sistem yapıcam diyorsan 20 tl gidecekse 100 tl gider örnek veriyorum ozaman şöyle Maxsis yap ;

Youtube Serinletme sistemi = TIKLA