hayvan nakli

arkadaşlar bursadan muğlaya 10 adet, 5-8 ay arasında gebe düve nakli yapıcam. bu konuda tecrubem yok. bununla ilgili daha önce tecrübesi olan arkadaşların önerilerini bekliyorum.

mesela 10 inek hangi uzunlukta kamyonla gelmeli
özel hayvan bölmesi olan kamyonlar varmı gibi. teşekkür ederim.

Ynt: hayvan nakli

Öncelikle arkadaşım hayırlı uğurlu olsun allh kaza bela vermesin üzeri çadır yani branda çekili bir kamyon ile rahat bi şekilde nakil etmeni taviye ederim ısuzu 50 nc falan denemeni tavsiye etmem havyanların gebeliğini göz önüne katmalısın

subaykan link=topic=41913.msg379671#msg379671 date=1302801540' Alıntı:
arkadaşlar bursadan muğlaya 10 adet, 5-8 ay arasında gebe düve nakli yapıcam. bu konuda tecrubem yok. bununla ilgili daha önce tecrübesi olan arkadaşların önerilerini bekliyorum.

mesela 10 inek hangi uzunlukta kamyonla gelmeli
özel hayvan bölmesi olan kamyonlar varmı gibi. teşekkür ederim.
Biz 15 tanesini tekirdağdan ankaraya getirmiştik gebe hayvanlar kamyonla normal bir kamyon iş görüyor biz arabayla kamyoncunun önünden gidip hızını ayarlamıştık sakin sakin gelinirse bir problem yaşanmıyor hatta bir tanesi iner inmez doğumunu bile yapmıştı :)

teşekkür ederim arkadaşlar. bizde aynı şekilde düşünüyoruz. birde dikkatimi bursa tarafından bunun için özel bölmeler yapılmış nakil araçlarının olduğunu duydum onu araştıracağım.

evet arkadaşım hasan abinin dediğigibi ütü brandalı bir kamyonla getirebilirsn bizim buradaki koperatife dağılan inekler kamyona doldurup getirdiler 200 tane filan hepsi gebe hiç birinede bişi olmadı hayırlı olsun ..