Ayçekirdeği yardım

Merhaba arkadaşlar biz 10 senden beri ayçekirdeği ekmiyorduk bizim ekdiğimiz ayçekirdeği yağlık degıl çerezlik ama bazı sorularım var hadi buğdayın fiyatını felan tmo dan öğreniyoruz ama ayçekirdeğinin fiyatını felan nereden ögrenicez acaba bilgisi olan varmı kg fiyatı ne kadar

Ynt: Ayçekirdeği yardım

çekirdek piyasası öncelikle çekirdeğin yoğun olup olmamasına bağlı,çekirdek piyasada bol miktarda olursa , tüccar ve firmalar hemen alıma yüklenmedikleri için ucuz oluyor .fakat az miktarda ise işte o zaman çiftçi voleyi vuruyor,kısmende büyük kuruyemiş firmaları belirliyo ,geçtğimiz sene kg mını ben 2.50 kuruştan sattım .ama ondan önceki sene trakyada sel felaketi olduğundan dolayı 3.00 kr tan satmıştım .bakalım bu sene ne olacak

benbekirya link=topic=41938.msg380141#msg380141 date=1302867531' Alıntı:
saolun arkadaşlar teşekkür ederim iyşallah bakalım fazla eken olmamısdırda biraz para kazanırız
ben ektim .. zuha-*-s
hiç belli olmuyo her sene 50 kruş oynama yapıyor mesela kimine 2500 dan kimi 2000 den satıyor toptancı geliyor bkıyor fiyt çekiyor kabul edersen yükleyip gidioyr

Kardeş fiyatlar kg 1.500 den 2.400 arasında olur senin çekirdeğinin kalitesi fiyatını belirler hektolitresi 260 ın üzerinde olursa iriliğide 75mm geçerse güzel fiyata satabilirsin kısmet orasıda...