YEM KIRMA MAKINASI

Ynt: YEM KIRMA MAKINASI

ASARCIKLI link=topic=41964.msg380465#msg380465 date=1302889816' Alıntı:
arkadaslar yem kırma makınası almak ıstıyorum su ev elektırıgı ıle calısanlardan hangı markayı onerırsınız kullannalar varsa yardım edersenız sevınırım tesekkurler
Balıkesir Güvenal 4 hp olanı var.. Tek kötü tarafı çuval takılan yerden dolu çuvalı çıkartmak zor oluyor..10 yıldır kullanıyoruz, senede 1400 Teneke arpa, yulaf ve buğaday gibi tahılları öğütürüz, öğütülenlerde taş olmazsa bir takım bıçak 1 sezon gidiyor, 40 tl civarı bıçaklar.. Başkada masrafı yok.

nailyetek link=topic=41964.msg380475#msg380475 date=1302890129' Alıntı:
Balıkesir Güvenal 4 hp olanı var.. Tek kötü tarafı çuval takılan yerden dolu çuvalı çıkartmak zor oluyor..10 yıldır kullanıyoruz, senede 1400 Teneke arpa, yulaf ve buğaday gibi tahılları öğütürüz, öğütülenlerde taş olmazsa bir takım bıçak 1 sezon gidiyor, 40 tl civarı bıçaklar.. Başkada masrafı yok.
pekı saolsaın usta harmandan sonra falan alcam bı tanede arastırayım dedım bı kac fuarada bakcam

isterseniz ısparta yapıları var traktör le çalışanlardan . . . bi abımıza aldık. . . 2000 tl ye. . sağlam yapmışlar.. . ev elektrkli olanlardan alın. . saniyi elektrkli olmasın şikayet eden falan olur başınız ağrımasın. . .

nailyetek link=topic=41964.msg380475#msg380475 date=1302890129' Alıntı:
bizim de-sa aksaray yapımı aklım ermiyor alındıgına düşün 30 yaşına geldim daha bir masraf etmedik senede 150gülek yulaf 150gülek arpa ve 2500kg felan darı kırıyo komşuları hesaba katmıyom ama sanayi ceyranı ile çalışıyo

Temel prensip olarak.parçalanmış hayvan gıdalarına karşıyım. örneğin;saman ve kırma

bunun yerine ezme hayvan gıdalarını tavsiye ediyorum.sap (anız) balyesi ve hertürlü tenenin ezmesi.

saman ve kırmanın tozu beslennme sırasında hayvanın ciğerlerine gider ve zararlı olmaktadır.kırmanını un gibi kısmı işkembeye zararlıdır.

çivril ziraat odası 2010 yılında her köye daha doğrusu her muhtarlığa kasabalar da dahil birer yem ezme makinesi hediye etti.hayvanlara verdiğim tritikaleyi hep ezip verdim. farkını gördüm.evimde elektrikli kırma makinesi oduğu halde ezmeyi tercih ettim.

5 yıldır kırma makinası kullanıyorum ama tavsiyem ezme makinası al çok ince kırarsan un oluyor kaba kırarsan hayvanın arkasından geri çıkıyor ezme makinası biraz daha pahalı ama illa ezme makinası al derim.