BUĞDAYLARIN 1. SUYUNU VERDİK( ÇİNKO,HÜMİK FULVİK ASİT,AMANYUM SÜLFAT UYGULAMASI)

Ynt: BUĞDAYLARIN 1. SUYUNU VERDİK( ÇİNKO,HÜMİK FULVİK ASİT,AMANYUM SÜLFAT UYGULAMASI)

A.s hacımmet kardeşim maşallah çok güzel çalışıyorsun böyle emek verdikten sonra inşallah emeğinin karşılığını fazlasıyla alırsın çok temiz ve düzenli işler yaptını görüyorum gerçekten tebrik ederim seni

Ynt: BUĞDAYLARIN 1. SUYUNU VERDİK( ÇİNKO,HÜMİK FULVİK ASİT,AMANYUM SÜLFAT UYGULAMASI)

:) hepinize yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar çifçiliğe tamamen sahip çıkmış olmayayım bu paylaşım babamın tarım faaliyetleri ben iş ve tarım olarak ondan ayrıyım zaten paylaştığım konularada mutlaka not düşüyorum babamınsa babamın diye babam bilinçli ve çalışkan bir çifçidir pek anlaşamasamda bende onun öğrencisi sayılırım :)

tucano arkadaş fıskiyelerden bahsetmiş fıskiyeler 10-12 mt arasında atıyor çokta basınçlı ortalama burada 90 fıskiye var sular yakın mesafede ve yeterince basınçlı,kapalı ve uzak mesafede çektiğimiçin fıskiyelerin attığı belli olmuyor Seyyid toprağım haklısın içenler olabilir ama biz süne vs. ilaçlarıda atıyoruz yağmurlamayla burada pek fıskiyelerden su için pek olmaz İNŞALLAH da kimse içmezyorumlar için tekrar teşekkürler.

kolay gelsin . güzel yagmur oluyor ve siz sulama yapıyorsunuz . ilgiyle takip ediyorum bakılım bu tarlanın verimi ne olacak .
maşallah arkadaşım sizdede ne su varmış . çevrede pek kuyu yok yada kuyular yeni yeni çogalıyor ondanmı . ben 120 metreden 20 fıskıye takıyorum .
yagmurlamayla envayi çeşit ilaç atmışımdır . bazen unutup içtigimde oluyor .

mete26 link=topic=42059.msg382011#msg382011 date=1303067398' Alıntı:
mehmet kolay gelsin. örnek alınacak arkadaşsın vesselam
qarizmatiqa link=topic=42059.msg382015#msg382015 date=1303067784' Alıntı:
yağmurlamaya ilaç karıştırıldığını yeni duydum bizim burada hiç yapılmaz , Allah kolaylık versin bereketli olsun inş.
Abdullahh link=topic=42059.msg382213#msg382213 date=1303078295' Alıntı:
kolay gelsin . güzel yagmur oluyor ve siz sulama yapıyorsunuz . ilgiyle takip ediyorum bakılım bu tarlanın verimi ne olacak .
maşallah arkadaşım sizdede ne su varmış . çevrede pek kuyu yok yada kuyular yeni yeni çogalıyor ondanmı . ben 120 metreden 20 fıskıye takıyorum .
yagmurlamayla envayi çeşit ilaç atmışımdır . bazen unutup içtigimde oluyor .
Yorumlar için teşekkürler.bölgemizde su eskiden çok az hatırlıyorum telefonlar ilk geldiğinde direk çukurlarının içi hep su doluyordu yani su seviyesi 1 metreydi nerdeyese hatta eskiler der cıngırık kuyuları kışın yerle sıfırdı diye su çekile çekile şuan su 15 metre mesafede su pompalarımızda 22-28 metre arasında kurulu buğday verimlerimizde ortalama dekara 750-800 kgr larda

Hacım; bizde Nisan ayı yağmurlu başladı, yağmurlu çıkacak gibi.. Toprak ısınamadığı için rüzgara açık yerlerdeki arpa, buğday hala kendini toplayamadı, köy içerisinde bulunan arpalar ısındı ve oldukça iştahlı. Fakat ot ilacı işi gecikti, daha da geç kalacağa benziyor, gözleri kapatıp ilaçlarız artık, ezilene yaslanana bakmadan.:)