TAMBURLU ÇAYIR BİÇME MAKİNASI NOHUT BİÇERMİ

Ynt: TAMBURLU ÇAYIR BİÇME MAKİNASI NOHUT BİÇERMİ

Sami abi bu adam nohutmu biciyor simdi. Bi kere cok fazla yesil, birde böyle SIK nohutmu olur yaw.)) Biz ekiyoz saniyoduk ama ekmiyomusuz demekki. Ama bence pek saglikli olmaz. Tam olgunlasmadan bicince nohutta pörsüme olur, kalitesinden dolayi alicisi olmaz, olgunlasincada bicerken hem dene döküler hemde 2 tablanin arasindan gecerken denede kirilma olabilir...

satocan58 link=topic=42114.msg382931#msg382931 date=1303150358' Alıntı:
Sami abi bu adam nohutmu biciyor simdi. Bi kere cok fazla yesil, birde böyle SIK nohutmu olur yaw.)) Biz ekiyoz saniyoduk ama ekmiyomusuz demekki. Ama bence pek saglikli olmaz. Tam olgunlasmadan bicince nohutta pörsüme olur, kalitesinden dolayi alicisi olmaz, olgunlasincada bicerken hem dene döküler hemde 2 tablanin arasindan gecerken denede kirilma olabilir...
satocan o videodaki nohut değil misal amaçlı

Sami abi ben hiç tavsiye etmem. Olduğu gibi döker. Bizde ekmiştik önceden. Hasat zamanı erkenden kalkıp kökünden yolup patoza atıp öyle nohutları işledik.

Biz denedik tavsiye etmiyorum. Döküyor ve yüksek geliyor. Kesilmeyenleri çiğneyip geçiyor. Biz olmasına yakın zıpkalı çayır biçme makinası ile biçiyoruz. Ama deste yapar cinsi bir makina almayı düşünüyoruz. Bizim sistem uydurma problem oluyor.

Sami abi çorumlulara sor. Alipalierkan ' ın bahsettiğine benzer toplamalı bir biçim makinası kullandıklarını duymuştum. Tane dökebilir ama gene de yolum işçiliğinden daha ucuza işini görmüş olursun.

anayurtlu 3105d link=topic=42114.msg383174#msg383174 date=1303158055' Alıntı:
iyice düzle tarlayı bitanede eski biçer bul dabandan kazıttır sami abi :D
eski biçer 76 model 1530 var onunla biçeceğim saten taşsız tarlaya ektim ızgaralı tapanlı merdaneli soğan tarlası gibi oldu samanından faydalanma amaçlı sormuşrum

sami ÖZKAN link=topic=42114.msg383257#msg383257 date=1303163380' Alıntı:
eski biçer 76 model 1530 var onunla biçeceğim saten taşsız tarlaya ektim ızgaralı tapanlı merdaneli soğan tarlası gibi oldu samanından faydalanma amaçlı sormuşrum
abi samanınada eskiden biçerlerin arkasına sac dan bişey yaparlardı sap birikince osac ağırlığa dayanamayıp hepsini birden atardı tekrar kapanırdı öle bişey yaptırın