PAMUK TOHUMLARINI ALDIK.BAYER FIBERMAX COTTON (CANDIA,CLAUDIA)

Ynt: PAMUK TOHUMLARINI ALDIK.BAYER FIBERMAX COTTON (CANDIA,CLAUDIA)

Hayırlı olun abi.Ne zaman ekmeyi düşünüyorsuz?Birde dönüme ne kadar atıyorsunuz?Bizde ekiyoruza Beyaz Altın Lider 119 u galiba.

demir45 link=topic=42165.msg383827#msg383827 date=1303229506' Alıntı:
Hayırlı olun abi.Ne zaman ekmeyi düşünüyorsuz?Birde dönüme ne kadar atıyorsunuz?Bizde ekiyoruza Beyaz Altın Lider 119 u galiba.
sağol kardeşim.dekara 3-5 kg arası atıyoruz bizim topraklar ağır olduğu için kayıplar oluyor.bizde ekiyorduk beyazaltın önceden.şimdi bayer kullanıyoruz artık.

demir45 link=topic=42165.msg383840#msg383840 date=1303229854' Alıntı:
Biz 4 kilo kadar atıcaz dönüme ondan sormuştum.İnşallah 500 kiloyu geçeriz abide az da olsa köşeyi dönerizz )))
iyi baktığın zaman geçersin kardeşim allahın izniyle.inşallah döneriz :D

Abi sizin ekmediğiniz ne kaldıki ;D Maşallah her şeyi ekiyorsunuz :D o yüzden tümosan fabrikası size çalışıyo

ARKADAŞLAR BEN ÇIRÇIRCIYIM VE ŞU ANDA BİR BİÇERİM VAR EGER BİÇER İLE BİÇEÇEKSENİZ 468 DENİLEN BİR TOHUM VAR ONU EKİN.ARKADAŞIMIZIN ALDIGI BU TOHUM HEM RANDIMAN HEMDE VERİM AÇISINDAN KÖTÜ Bİ TOHUM.468 İ ŞİDDETLE TAVSİYE EDERİM.BU TOHUMUN VERİMİ VE RANDIMANI YÜKSEK 40-45 RANDIMAN ARSI GELİYOR VERİM İSE İYİ BAKILIRSA ZARARLILARDAN KORUNURSA 600 KİLODAN AŞAĞI DÜŞMEZ

TEŞEKKÜR EDERİM...

siz nerdensiniz merak ettim .ben izmir bayındır çırpıdan yusuf.o dediğin tohumu yani may 468 i ilk tanıtan benm bu bölgede .ewet verim güzel ama mayın 373 daha da güzel .bn may 373 ten dekara 600 kg aldım .fakat bayerin gladuo şu en iyi tohum .randıman çok yüksek ....

BEN GAZİANTEPLİYİM. URFA -MARDİN - GAZİANTEP-DİYARBAKIR GİBİ BÖLGELERLE ÇALIŞIRIZ. 13 BİN TON GİBİ BİR KAPASİTEMİZ VAR .BEYAZ ALTIN BURDA ÇOK YAYGINDI AMA ÇİFÇİLER 468 DÖNDÜ. BENDE ÇİFÇİYİM BENDE BEYAZ ALTIN EKERDİM HER ZAMAN RANDIMANI İYİ VERİMİDE İYİ 600 -700 -850 ARALARI ALDIGIMI BİLİRİM .AMA BOYUNDAN DOLAYI BİÇERE UYGUNN DEİL .İŞÇİLİK İSE ÇOK PAHALI .468 İN BEYAZ ALTINDA KALIR YANI YOK BENCE.

• Beğen
Tepkiler: malayani

nailyetek link=topic=42165.msg383962#msg383962 date=1303233060' Alıntı:
Bereketli olsun şimdiden Cihan.. En son pamuk tarlası gördüğümde yıl 1998 di.. :) Meşakkatli iş vesselam.
sağol nail abi.pamuk zamanı trakklup izmir buluşması yapalımda hasret gider biraz :D evet abi çok emek istiyor.

anayurtlu 3105d link=topic=42165.msg384305#msg384305 date=1303251238' Alıntı:
vay başkan yumuşak bir paylaşım olmuş ;D ;D dönüme 500-600kg güzel rakamlar fiyatı nerelerde pamukun :D
:D birazda farklı bi paylaşım olsun artık volkan.bugünlerde 2.5-3 lira arasında satılıyor.

Ya volkan iki gidip kazıyon sonra da yatıyon ne masrafı :D hasat zamanı para altında kalıyo bilederim :D yastıklara yün- elyaf yerine para tıktığını gördüm :D

doganbey1 link=topic=42165.msg384490#msg384490 date=1303292491' Alıntı:
Ya volkan iki gidip kazıyon sonra da yatıyon ne masrafı :D hasat zamanı para altında kalıyo bilederim :D yastıklara yün- elyaf yerine para tıktığını gördüm :D
zuha-*-s zuha-*-s

doganbey1 link=topic=42165.msg384490#msg384490 date=1303292491' Alıntı:
olum öle masrafı yoksa :D biz boşuna yaşamışız ozaman ;D herkes pamuk eksin arkadaş bitirelim işini ;D zuha-*-s