Erkunt SERVET 80T'ye pulluk alcaz sizce kaç no pulluk alalım

Ynt: Erkunt SERVET 80T'ye pulluk alcaz sizce kaç no pulluk alalım

Doganim dogru söylemis. En ideali 14/4 dür. 4 silindirlerde 12/5 de olur ama yakiti nedir henüz kimse bisey demedi. Noterlerde tatilde galiba. Yakinda videolari cikar ortaya. Ama yinede bayiilerin gazina gelmemek lazim. Hakki neyse o ...

:D abi bizim burda var adamda 4 lü 14 numara ünlü mü alpler mi ne kullanıyo :D gayet de memnun çekişinden. hakkından fazlasını yüklemek malına zarardan başka bişi olmaz

DqN 58 link=topic=42181.msg384057#msg384057 date=1303237954' Alıntı:
5li 11 numara ideal olur bizim toprağa göre
5 li olunca boncukmu takiyolar la.))) 55 inc yapar toplam. Diger türlü 56 inch yapar, ama pulluk biraz daha hafif oldugu icin hem moturu zorlamaz hem gerektiginde derin sürüm yapar...

Yani toprağa göre değişir. buna en iyi sen karar verirsin .Çünkü toprak vardır gevşek 5 li 13 inçi rahat çeker toprak vardır sert 3 lü 13 inçi rahat çeker.
En iyisi toprağına göre buna sen karar ver. 4 lü inçleri ayarlanabilir pulluk al toprağına göre ayarla. ok-*-s

ben erkunt kullanıcısı olarak 4.14 inç tavsiye ederim toprağınız yumusaksa eger 5 12 de çeker ama ben 4 14 tavsiye ederim lastik ebatı geniş buyuk oldugundan kucuk kulaklı pulluk motoru kasıyo gibi geldi bana

cazgin0020 link=topic=42181.msg385694#msg385694 date=1303402613' Alıntı:
ben erkunt kullanıcısı olarak 4.14 inç tavsiye ederim toprağınız yumusaksa eger 5 12 de çeker ama ben 4 14 tavsiye ederim lastik ebatı geniş buyuk oldugundan kucuk kulaklı pulluk motoru kasıyo gibi geldi bana

Aynen takılıyorum inçleri büyük olan pulluk her zaman iyidir derin sürümde yapabilir kulakları büyük olur daha iyi çevirme yapar.
Topragı küçük pulluklar gibi birbirine yaslayıp bırakmaz tam ters çevirir.

senin meleketteki toprak yapısını bilmediğimizden kıyaslama yapmamız gereliyor.örneğin 70-56 yada 80-66 ya hangi pulluğu takıyorlar.